Към съдържанието

Снимка

Световен електронен каталог

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 t3x

t3x
  • Потребители
  • 7 Мнения:

Публикувано 14 септември 2008 - 08:06

Не знам дали мястото на темата е за този раздел и дали не е в разрез с правилата на форума, но искам тук да представя проекта си, който до скоро беше само идея но в последствие успях да го реализирам криво ляво.
Става въпрос за сайта http://coincatalogue.org
В момента има добавени монети от България (всички, които успях да докопам от БНБ) и всичките разменни монети от Полша в периода 1923-2007 година.
Информацията за сега е постна и вероятно неточна, но гледам при всяка възможност и свободно време да я допълвам.
Освен това, каталога като цяло е грозен и на този етап бъгав, вероятно под Internet Explorer ще изглежда още по зле, но... и по това работя.

Е, това е всичко. Ако администратора реши, че темата не е за тук или е против правилата нека я изтрие.

#2 KoMaHgOc

KoMaHgOc
  • Супер Модератори
  • 257 Мнения:

Публикувано 14 септември 2008 - 10:35

Харесва ми идеята ти за сайта, пожелавам ти успех . Имаш още доста работа по него, така че се захващай на работа ;)

#3 Cybertack

Cybertack
  • Администратори
  • 247 Мнения:

Публикувано 15 септември 2008 - 01:09

Доста приятен каталог.. И да правилно си решил като си сложил темата в Ресурси защото това според мене е много полезен ресур за всички които имат нужда от него.. Пожелавам ти да го стегнеш колкото се може по бързо и дано да има повече хора като теб които да правят нещата от сърце с любов и мерак..

Ако можем да ти помогнем с нещо кажи ;)

Успех..

#4 minova4

minova4
  • Супер Модератори
  • 1363 Мнения:

Публикувано 15 септември 2008 - 06:24

Браво за смелостта, че се захващаш с нещо толкова сериозно!
Успех ;)

#5 Niki

Niki
  • Напреднали
  • 641 Мнения:

Публикувано 15 септември 2008 - 09:34

Няма почти на нито една монета снимка ?

#6 t3x

t3x
  • Потребители
  • 7 Мнения:

Публикувано 16 септември 2008 - 04:15

То всъщност има снимка само на една монета.
Проблема е, че над снимките вероятно има някакви запазени права и не мога да ги сложа на сайта без да съм получил разрешение за използването им. Все пак идеята ми е да всичко па сайта да е както си му е реда от правна гледна точка за да няма недоволни в последствие. В момента чакам отговор от БНБ както и от Австрийския монетен двор, та като го получа, евентуално ще започна да добавям и снимки. За сега толкова.
Пък ако на някой от вас му се занимава и има възможност да прави снимки, ще се радвам ако ги предостави за използване. А до тогава продължавам да работя по кода. В момента има добавени новини на първата страница а в момента се опитвам да вържа сайта с eBay за по лесно пазаруване (ако има желаещи да пазаруват от там).

#7 tarsacha

tarsacha
  • Потребители
  • 29 Мнения:

Публикувано 02 март 2010 - 10:27

saita mi haresa ako mojesh pribavi i katalojni ceni i shtee super polezen

В форума ползването на Кирилца е задължително!!!

#8 t3x

t3x
  • Потребители
  • 7 Мнения:

Публикувано 03 март 2010 - 01:04

Приканвам всички желаещи да се помогнат за каталога да ми пишат тук или в форума на сайта. Обмислям вариант за раздаване на редакторски права на сайтът, затова ако желаете заповядайте - нека с общи усилия направим един полезен и интересен сайт за нумизматика.

За каталожните цени съм си мислел, но проблема е, че те се менят постоянно, а аз нямам възможност да следя такъв огромен обем информация.
Точно с тази цел добавих и полето с монети за продан от ebay. :)

#9 firemike

firemike
  • Потребители
  • 26 Мнения:

Публикувано 26 май 2011 - 04:58

Здрасти мога да ти помагам за всички полски монети ако искаш.Полак съм и се интересувам от монети доста време, разбира се колко то мога защото време е малко.За грешки в писането извините.

#10 t3x

t3x
  • Потребители
  • 7 Мнения:

Публикувано 27 май 2011 - 10:56

Ще се радвам на всякакви качествени снимки на полски монети.

#11 firemike

firemike
  • Потребители
  • 26 Мнения:

Публикувано 27 май 2011 - 12:19

изпратих ти собщение

#12 muhlio21

muhlio21
  • Напреднали
  • 111 Мнения:

Публикувано 27 май 2011 - 12:28

здравей и успех в начинанието........разгледах го и ми хареса. за снимките.......защо не ги провлачиш от някой сайт на дестопа си? по една по една....

#13 firemike

firemike
  • Потребители
  • 26 Мнения:

Публикувано 27 май 2011 - 12:49

Проблема е, че над снимките вероятно има някакви запазени права и не мога да ги сложа на сайта без да съм получил разрешение за използването им. Все пак идеята ми е да всичко па сайта да е както си му е реда от правна гледна точка за да няма недоволни в последствие.

Човека не иска да има проблеми

#14 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7644 Мнения:

Публикувано 27 май 2011 - 02:50

В интерес на истината и това не е невъзможно, но все пак трябва да го обсъдиш с част от подобните интернет сайтове.

По-голямата част от тях са people-friendly дет се вика, и може би няма да е невъзможно ;)

Успех в начинанието!

#15 t3x

t3x
  • Потребители
  • 7 Мнения:

Публикувано 27 май 2011 - 03:47

По принцип събирам снимки от тук от там с изричното разрешение на авторите. Проблема е в това, че всички снимки идват в различни размери и качество, а допълнителната им обработка отнема време.
Ако някой от вас има добри фотографски умения и желание да помогне, ще се радвам да сподели снимки на колекцията си.

П.П.
Тъй като в сайта съм предвидил възможност за менажиране на електронна колекция (където да се отбелязва, коя монета има човек и лесно да се провери коя му липсва) може да пишете, кои монети желаете да добавя в каталога, за да актуализирате колекцията си. Така хем каталога ще се попълва постепенно, хем ще можете да следите какво притежавате.
Просто като идея. :)

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни