Към съдържанието

Снимка

Помощ Турция? може би.......

27 replies to this topic

#1 miroslav cholich

miroslav cholich
  • Напреднали
  • 159 Мнения:

Публикувано 21 декември 2009 - 06:02

Мисля че са турски но очаквам вашия коментар

Прикачени файлове

• Прикачен файл  PC213014.JPG   2Мегабайта   103 Брой сваляния
  • Прикачен файл  PC213015.JPG   1,88Мегабайта   80 Брой сваляния
  • Прикачен файл  PC213016.JPG   1,81Мегабайта   72 Брой сваляния
  • Прикачен файл  PC213017.JPG   1,86Мегабайта   36 Брой сваляния
  • Прикачен файл  PC213021.JPG   1,87Мегабайта   57 Брой сваляния
  • Прикачен файл  PC213022.JPG   1,83Мегабайта   58 Брой сваляния
  • Прикачен файл  PC213026.JPG   1,79Мегабайта   56 Брой сваляния
  • Прикачен файл  PC213029.JPG   1,86Мегабайта   53 Брой сваляния

#2 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7720 Мнения:

Публикувано 21 декември 2009 - 06:07

Мога ли да те помоля за малко по ясни снимки, не на всички де....на една част са леко замазани и е истинско изпитание да ги гледам. Просто виж кой са размазани и ги штракни пак, тези който мога до вечерта ще ги напиша, ако не някой от колегите ще ги коментира. :)

#3 miroslav cholich

miroslav cholich
  • Напреднали
  • 159 Мнения:

Публикувано 21 декември 2009 - 06:18

Мога ли да те помоля за малко по ясни снимки, не на всички де....на една част са леко замазани и е истинско изпитание да ги гледам. Просто виж кой са размазани и ги штракни пак, тези който мога до вечерта ще ги напиша, ако не някой от колегите ще ги коментира. :)

Ще се опитам на втора и четвърта да направя някакви корекции стига фотоапарата да позволява

#4 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7720 Мнения:

Публикувано 21 декември 2009 - 11:30

Еми първото е месингов пендар, подобен на австроунгариите такива. Естествено има сбъркани надписи години и т.н. но всичко си е умишлено, а и са за украса, за да може идиотите да не дупчат нормалните за да си ги слагат на вратлето. стойност сантиментална, може би 50 стотинки за човек занимаващ се или колекциониращ подобни нещша
2. Е може би оригинална сребърна турция. Е дупката я умаловажава като цена но предполагам че е около 18 век, с монетарница може би на Константинопол, и новинал около 20-40 Пара, цена колкото на среброто вн нея
3. С таз съвсем ми го вкара, нямам идея какво е нещо турско е това което виждам като година е 1257, ама не съм първо сигурен, второ не знам коя държава е, да не говорим че може да е 1357, което ще е 20 век, защото не ми мяза на 19.....
4. също е имитация и би трябвало да е за украса.Иначе оригинала му е около края на 19 началото на 20 век, разбира се има сантиментална стойност да речем 50 стотинки

#5 miroslav cholich

miroslav cholich
  • Напреднали
  • 159 Мнения:

Публикувано 21 декември 2009 - 11:51

Еми първото е месингов пендар, подобен на австроунгариите такива. Естествено има сбъркани надписи години и т.н. но всичко си е умишлено, а и са за украса, за да може идиотите да не дупчат нормалните за да си ги слагат на вратлето. стойност сантиментална, може би 50 стотинки за човек занимаващ се или колекциониращ подобни нещша
2. Е може би оригинална сребърна турция. Е дупката я умаловажава като цена но предполагам че е около 18 век, с монетарница може би на Константинопол, и новинал около 20-40 Пара, цена колкото на среброто вн нея
3. С таз съвсем ми го вкара, нямам идея какво е нещо турско е това което виждам като година е 1257, ама не съм първо сигурен, второ не знам коя държава е, да не говорим че може да е 1357, което ще е 20 век, защото не ми мяза на 19.....
4. също е имитация и би трябвало да е за украса.Иначе оригинала му е около края на 19 началото на 20 век, разбира се има сантиментална стойност да речем 50 стотинки

За трето не съм сигорен но ми мяза на медал... имах един турски медал преди около месец даже и и снимки бях пуснал тука, но никой се незаинтерсова, с един топ беяе от пред..както и да е прекарах се да го дам за 700 лева, реалната му цена беше 3000 долара :)

#6 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7720 Мнения:

Публикувано 22 декември 2009 - 12:08

Дам възможно е да е някакъв вид медал, нямам никаква идея

#7 Ares

Ares
  • Потребители
  • 24 Мнения:

Публикувано 22 декември 2009 - 06:36

Третото е медал. А този дет си го "продал за 700", ако е сащия дет ти казах че е медал преди време въобще не струва 3000$, а цената която казваш че си взел е умопомрачителна. Ако имаш факти с които да меопровергаеш постни линк или страница от каталог.

#8 miroslav cholich

miroslav cholich
  • Напреднали
  • 159 Мнения:

Публикувано 22 декември 2009 - 11:03

Третото е медал. А този дет си го "продал за 700", ако е сащия дет ти казах че е медал преди време въобще не струва 3000$, а цената която казваш че си взел е умопомрачителна. Ако имаш факти с които да меопровергаеш постни линк или страница от каталог.

Какъв е този медал инфо повече ще може ли,, а относно онзи медал ще сканирам тези дена документа дето ми написаха че е мой не краден за продавача и куповача

#9 quartz_clock

quartz_clock
  • Напреднали
  • 37 Мнения:

Публикувано 26 декември 2009 - 02:26

Интересно, какъв е този медал, който струва 700 лева?
Ако е златен и с по-голямо тегло, може би.

#10 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7720 Мнения:

Публикувано 26 декември 2009 - 09:53

Хеххех то за всички е интересен въпрос...

#11 quartz_clock

quartz_clock
  • Напреднали
  • 37 Мнения:

Публикувано 26 декември 2009 - 08:12

Хеххех то за всички е интересен въпрос...

Преди броени месеци, един господин предложи отомански орден - лъчиста звезда, качество много добро, генералски, сребро, позлата, камъни, дори не можа да му вземе 1300 лева.

#12 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7720 Мнения:

Публикувано 26 декември 2009 - 10:20

Да бе ясно, горе долу ми е ясно как се движат много приблизително цените на някой ордени и медали и при тях както монетите има много Акота, като качества , цялост запазеност и т.н. и е нормално да не може да удари висока цена.
Затова и аз казах че и на мене си ми е интересно как е докарало 700 лв, и да не са били от старите преди деноминацията. защото върнах няколко страници назад и видях въпросното нещо и ако е то, много странно как е стигнало 700 ( то си е смешно) да не говорим как разбра каква му е цената ( 3000$) и по какво (аукцион ли какво? )....

#13 quartz_clock

quartz_clock
  • Напреднали
  • 37 Мнения:

Публикувано 27 декември 2009 - 07:38

Да бе ясно, горе долу ми е ясно как се движат много приблизително цените на някой ордени и медали и при тях както монетите има много Акота, като качества , цялост запазеност и т.н. и е нормално да не може да удари висока цена.
Затова и аз казах че и на мене си ми е интересно как е докарало 700 лв, и да не са били от старите преди деноминацията. защото върнах няколко страници назад и видях въпросното нещо и ако е то, много странно как е стигнало 700 ( то си е смешно) да не говорим как разбра каква му е цената ( 3000$) и по какво (аукцион ли какво? )....

Добър вечер.
Има всякакви интересни предмети, всеки по-различен начин си ги цени.
Но реално погледнато тази сума от бруталните 700 лева е като мираж за подобен предмет, а да не става дума за другата сума, която е просто не реална. Не искам да пиша цени, но ралната стойност на подобен предмет зависи от това къде се предлага, ако се продава в интеренет - цената му е една, ако се предлага от ръка на ръка - цената му може да бъде в пъти по-малка от тази на която се предлага в нета.
Хората за цял чугунен топ от преди 150 години, не могат да вземат 400 лева, а какво остава за отличие като по-горе споненатото. Всеки има различно виждане за реалната стойност на предметите.
Весели празници.

#14 miroslav cholich

miroslav cholich
  • Напреднали
  • 159 Мнения:

Публикувано 27 декември 2009 - 08:54

Добър вечер.
Има всякакви интересни предмети, всеки по-различен начин си ги цени.
Но реално погледнато тази сума от бруталните 700 лева е като мираж за подобен предмет, а да не става дума за другата сума, която е просто не реална. Не искам да пиша цени, но ралната стойност на подобен предмет зависи от това къде се предлага, ако се продава в интеренет - цената му е една, ако се предлага от ръка на ръка - цената му може да бъде в пъти по-малка от тази на която се предлага в нета.
Хората за цял чугунен топ от преди 150 години, не могат да вземат 400 лева, а какво остава за отличие като по-горе споненатото. Всеки има различно виждане за реалната стойност на предметите.
Весели празници.

Така да се обърна към всички.... днеска говорих с купувача и го питах за медала точно какъв е и той ми каза че е севлиевски медал

#15 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7720 Мнения:

Публикувано 27 декември 2009 - 09:22

Е па такова определение няма.......Звучи ми като качество монета....СИ (Супер Идеално) :P :( :)

#16 miroslav cholich

miroslav cholich
  • Напреднали
  • 159 Мнения:

Публикувано 10 февруари 2010 - 09:34

Искам да се обърна към всики разбирачи от тази тема и по специално към човека с топа <<<<Аман от разбирачи>>>>> Има хора на които се кефя че помагат на членове във форума както и на мен, но ме дразни умковци които се правят на интересни.. Бях забравил за това но реших малко да се порова и ето на какво попаднах 1 погледнете номер 59715 Price $1,100 Другият път като се опитвате да давате цена от 30 лева за нещо което струва 100 пъти повече ........... чАкам отговори и мнения
Не искам да критикувам никой, но <<<<когато фактите говорят и боговете мълчат>>>> :D

#17 Kas

Kas
  • Напреднали
  • 1447 Мнения:

Публикувано 10 февруари 2010 - 11:50

Не искам да критикувам никой, но <<<<когато фактите говорят и боговете мълчат>>>> :D

Аз не разбрах само за кои факти говориш - дай снимка какво имаш, какво е продадено и на каква цена. На тоя линк на посочения номер няма снимка.
Ако имаш нещо рядко качи снимки да го видим поне! ;)

#18 miroslav cholich

miroslav cholich
  • Напреднали
  • 159 Мнения:

Публикувано 11 февруари 2010 - 11:26

Аз не разбрах само за кои факти говориш - дай снимка какво имаш, какво е продадено и на каква цена. На тоя линк на посочения номер няма снимка.
Ако имаш нещо рядко качи снимки да го видим поне! :D

Хората от тази тема знаят за какво ставаше на въпрос ако не те мързи поразрови се малко из темичките и има една моя публикувана вътре има точно това медалче ако пък те мързи напиши в нета ... ето ти направо линкче виж първата снимка

#19 Kas

Kas
  • Напреднали
  • 1447 Мнения:

Публикувано 11 февруари 2010 - 12:40

Хората от тази тема знаят за какво ставаше на въпрос ако не те мързи поразрови се малко из темичките и има една моя публикувана вътре има точно това медалче ако пък те мързи напиши в нета ... ето ти направо линкче виж първата снимка

Не съм специалист по медали, но са ми попадали медни монети от този период с тираж около 50-100 000, които се харчат по 200-300 лева в средно качество, защото излизат рядко.
А за сребърни монети и медали (които не се хвърлят току-така), сечени в 30 000 или 50 000 тираж, се съмнявам някой да брои 1100 долара.
В този сайт каква цена искат не гледай, аз исках на една рядка монета $200 и накрая я дадох за 140, а същата човека (от Германия) после си я пусна за 500 Евро.
Кой колко иска си е негова работа, но това не значи че някой ще ги даде. При толкова наградени хора, този медал определено не е рядък, според мен.

#20 miroslav cholich

miroslav cholich
  • Напреднали
  • 159 Мнения:

Публикувано 11 февруари 2010 - 01:34

Не съм специалист по медали, но са ми попадали медни монети от този период с тираж около 50-100 000, които се харчат по 200-300 лева в средно качество, защото излизат рядко.
А за сребърни монети и медали (които не се хвърлят току-така), сечени в 30 000 или 50 000 тираж, се съмнявам някой да брои 1100 долара.
В този сайт каква цена искат не гледай, аз исках на една рядка монета $200 и накрая я дадох за 140, а същата човека (от Германия) после си я пусна за 500 Евро.
Кой колко иска си е негова работа, но това не значи че някой ще ги даде. При толкова наградени хора, този медал определено не е рядък, според мен.

Не знам рядък ли е не ели но ми броиха 700 лева за него, човека ми каза че по принцип струваал кам 3 . Смееха ми се така че им предоставих поне едно доказ.

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни