Към съдържанието

Снимка

най-търсените монети

24 replies to this topic

#1 Anjelov

Anjelov
  • Потребители
  • 28 Мнения:

Публикувано 28 декември 2009 - 11:41

може ли някой да ми каже кои са най-търсените монети ?

#2 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7732 Мнения:

Публикувано 29 декември 2009 - 12:09

Хеххехе , много ме радват такива въпроси, ама честно :P :( :) :) :)
Имаше една тема " най-скъпите монети или нещо такова, потърсия ако желаеш и ще обсъдим каквото те интересува за да не се повтаряме два пъти, ако намеря линк преди това ще ти го сложа :)

#3 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7732 Мнения:

Публикувано 29 декември 2009 - 12:10

Прегледай това!!!

#4 quartz_clock

quartz_clock
  • Напреднали
  • 37 Мнения:

Публикувано 29 декември 2009 - 12:37

Хеххехе , много ме радват такива въпроси, ама честно :P :( :) :) :)
Имаше една тема " най-скъпите монети или нещо такова, потърсия ако желаеш и ще обсъдим каквото те интересува за да не се повтаряме два пъти, ако намеря линк преди това ще ти го сложа :)

Добър вечер.
Прекрасен въпрос.
Весели празници.

#5 Anjelov

Anjelov
  • Потребители
  • 28 Мнения:

Публикувано 29 декември 2009 - 12:43

може да ти се струва много глупав въпрос,но аз сега навлизам в нумизматиката имам доста монети,но на коя монета казвате Боримечката?Благодаря за линка

#6 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7732 Мнения:

Публикувано 29 декември 2009 - 11:50

Аз тук никога (или може би 3 пъти максимум ) не съм казвал че има глупави въпроси, има само глупаво зададени, но това е съвсем друга тема :( :)
"Боримечката" е название на стандартна емисия на БНБ, която пък се среща във вариант със един специален вид дефект, което я прави рядка и сравнително скъпа....
И още едно линкче където да почетеш повече по темата. И отново ако има нещо което мога аз или колегите да обяснят питай, ако разгледаш форума ще види че много рядко се намират теми който да са без мнения :P
За дефектните монетни емисии

#7 Anjelov

Anjelov
  • Потребители
  • 28 Мнения:

Публикувано 29 декември 2009 - 01:08

Благодаря.Може ли да ми кажеш къде мога да намеря каталог за банкноти-български.

#8 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7732 Мнения:

Публикувано 29 декември 2009 - 01:14

Еми да и това мога за в момента :P
Каталог на банкнотите в сайта на БНБ :
Тук
Такъв с цени издава Булфила, но за него ще трябва да дадеш няклой лев, мисля около 35 лв във някоя друга книжарница го има. Този на БНБ е идеален, но липсват цени.

#9 Anjelov

Anjelov
  • Потребители
  • 28 Мнения:

Публикувано 29 декември 2009 - 01:35

кой каталог за монети е най-добър.Да дава най-реални цени.

#10 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7732 Мнения:

Публикувано 29 декември 2009 - 06:32

Е само на булфила дава цени, другият е само каталог......
А и това не е толкова важно, цената винаги зависи според пазара, при банкнотите това е много сложно казано, а там качеството е най-важно. Първо ми кажи каква цена те интересува, ако е на банкнота от 1974, не ти трябва каталог, те си се продават все още в БНБ за под левче или около него и то нециркулирали, каквито едва ли имаш....

#11 krassykosev

krassykosev
  • Напреднали
  • 70 Мнения:

Публикувано 29 декември 2009 - 07:34

Е само на булфила дава цени, другият е само каталог......
А и това не е толкова важно, цената винаги зависи според пазара, при банкнотите това е много сложно казано, а там качеството е най-важно. Първо ми кажи каква цена те интересува, ако е на банкнота от 1974, не ти трябва каталог, те си се продават все още в БНБ за под левче или около него и то нециркулирали, каквито едва ли имаш....

Несъм компетентен по въпроса за монетите,но съм виждал златна монета с прасе и прасенца......има ли такава или е менте :P

#12 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7732 Мнения:

Публикувано 29 декември 2009 - 08:43

Хммм, ами нищо не ми говори..поне държава или номинал или от кой години горе долу....
Мисля че съм виждал снимка на нещо подобно, ама вече не помня, май само мисля, и то погрешно :P

#13 krassykosev

krassykosev
  • Напреднали
  • 70 Мнения:

Публикувано 29 декември 2009 - 08:58

Хммм, ами нищо не ми говори..поне държава или номинал или от кой години горе долу....
Мисля че съм виждал снимка на нещо подобно, ама вече не помня, май само мисля, и то погрешно :P

аз не се интересувам от монети,но казаха,че е антична и ми я показаха наживо.....но имам само смътни спомени

#14 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7732 Мнения:

Публикувано 29 декември 2009 - 10:20

Ахам да, спомних си, и аз съм виждал такава, ментета са, намат дори нищо антично в тях.Ако не са лъжа са на около 30 години ментета от преди 89-та. От едната страна е бюст на нещо измислено от другата свиня легнала с няколко прасенца, нещо такова.
Общо взето излъгали са те, не е антична, а лошото е че е и менте. Най-тъпото е че нямам снимки да я сложа....мислех че тези ментета вече не циркулират , но може и да не е така...

#15 Ivanov

Ivanov
  • Напреднали
  • 389 Мнения:

Публикувано 30 декември 2009 - 02:40

Ахам да, спомних си, и аз съм виждал такава, ментета са, намат дори нищо антично в тях.Ако не са лъжа са на около 30 години ментета от преди 89-та. От едната страна е бюст на нещо измислено от другата свиня легнала с няколко прасенца, нещо такова.
Общо взето излъгали са те, не е антична, а лошото е че е и менте. Най-тъпото е че нямам снимки да я сложа....мислех че тези ментета вече не циркулират , но може и да не е така...

Колегата може би е видял ауреус на Веспасиан или сестерций на Марк Аврелий и двете са ментета, златната се използва често като дар при сюнетите .

#16 quartz_clock

quartz_clock
  • Напреднали
  • 37 Мнения:

Публикувано 30 декември 2009 - 03:42

Несъм компетентен по въпроса за монетите,но съм виждал златна монета с прасе и прасенца......има ли такава или е менте :P

Монета с прасе и прасенца - има. Следващия път, ако не забравя и успея да снимам, ще сложа снимка.
Но монета от този тип е направена от бронз и е по-голяма от стандартните.
Във всички случай, може да се приеме факта, че е фълшификат.
Весели празници.
Относно линка с каталога за банкнотите, СЪМ ВИ СТРАШНО БЛАГОДАРЕН.

Тези монети са от бронз, датират от преди 1900 година - 100% гаранция. А по мое скромно мнение са правени през средновековието.

Но, ако се замислим над думата фълшификат, не може да се приеме точно така, защото просто това е оригинал, а не копие на оригинал. Изработвани са преди много години, а не сега с новите технологий на леене и пресоване. Тези монети са сечени в малки количества, може би са играели роля на житон или са зиркулирали само в една малка общност от хора, а в най лошия случай - са били монети сечени с цел измама за унова време.

Прикачени файлове

• Прикачен файл  DSC00621.JPG   1013K   21 Брой сваляния
  • Прикачен файл  DSC00622.JPG   922,55K   13 Брой сваляния
  • Прикачен файл  DSC00623.JPG   973,9K   22 Брой сваляния
  • Прикачен файл  DSC00624.JPG   1,02Мегабайта   16 Брой сваляния

#17 quartz_clock

quartz_clock
  • Напреднали
  • 37 Мнения:

Публикувано 30 декември 2009 - 04:00

Колегата може би е видял ауреус на Веспасиан или сестерций на Марк Аврелий и двете са ментета, златната се използва често като дар при сюнетите .

Монети - дубликати на тези има безброй, правени са сега, предназначение - да се носят на верижка или просто копие. Качество на изработка и материал - 6+, цени като на злато от магазин.
Много хора, който пътуват на запад ги купуват с цел - измама на тамошните граждани.

#18 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7732 Мнения:

Публикувано 30 декември 2009 - 12:01

Хеххехх браво добра дискусиика сте заформиоли :P
Ами не не става въпрос за Римските, може би нещо като тези от снимките на quartz_clock, но пак не точно или не знам не помня вече. Това което съм чел в някоя от едно времешните Нумизматики , а и съм виждал една такава на живо, със доста груб стил преди може би 15-тина години, тогава все още се срещаха...
Но пък ментета и копия има колкото искаш, може пък наистина да е видял Весасиан, въпреки че си е достатъчно трудно намираем за България, а и въобще....

#19 quartz_clock

quartz_clock
  • Напреднали
  • 37 Мнения:

Публикувано 30 декември 2009 - 01:41

Хеххехх браво добра дискусиика сте заформиоли :P
Ами не не става въпрос за Римските, може би нещо като тези от снимките на quartz_clock, но пак не точно или не знам не помня вече. Това което съм чел в някоя от едно времешните Нумизматики , а и съм виждал една такава на живо, със доста груб стил преди може би 15-тина години, тогава все още се срещаха...
Но пък ментета и копия има колкото искаш, може пък наистина да е видял Весасиан, въпреки че си е достатъчно трудно намираем за България, а и въобще....

Добър ден.
((((Копия на римски и византийски монети вече се срещат прекалено много. Качеството на изработката им е равностойно на това на оригиналите, качеството на материала, от който се изработват е дори по-чист от този на оригиналите. Патинирани, дори нумизмати с опит над 30 години се заблуждават и немогат за разпознаят копие от оригинал.))))

Относно темата за монетите с прасенца. Аз до сега не съм виждал оригинална монета с лик на прасенце, но преди години съм виждал копие на монета, която е правена по-оригинална монета с лик на прасенце.
Мисля, че подобни монети с прасета, са изключителна рядкост. Въпреки, че много хора биха казали, че не са някаква ценност. Като се има на предвид факта, че са печани преди много време, мисля, че биха били по-ценни от една отлична монета от 5 лева от 1885 година. До сега съм срещал безброй монети, но да срещна монета с лик на прасе, е равностойно на 1:100000.
Според мен, ако някой има монета от този тип, цената и несъмно би била над 1000 лева. Просто защото е изключителна рядкост.
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ.

#20 krassykosev

krassykosev
  • Напреднали
  • 70 Мнения:

Публикувано 30 декември 2009 - 01:58

Хубава тема се отвори с тези прасенца.....все пак коледни празници са!!! Наздраве!!!

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни