Към съдържанието

Снимка

Колко струва ???

8 replies to this topic

#1 mirkonata

mirkonata
  • Потребители
  • 4 Мнения:

Публикувано 11 септември 2010 - 09:36

Приятели, колко парички е рубла от 1840г. на Николай 1ви сребърна??? Ако, някои прояви интерес мога да му я продам ако се споразумеем за прилична цена!!!

#2 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7619 Мнения:

Публикувано 11 септември 2010 - 09:41

Сложи снимки. Важни са монетарницата, гравьора и качеството...
Така никой не може дад даде повече от 30 лв?

#3 brambal

brambal
  • Напреднали
  • 324 Мнения:

Публикувано 11 септември 2010 - 12:50

Учудва ме за не знам кой път как се пита за цена без снимка. Специално за тази монета границите са много раздалечени. 2 почти еднакви монети бяха продадени едната за $160 другата за дад $600 и то в рамките на месец. Не в България разбира се. Говоря за тази година. Да не забравяме че монетата има и новодел. За тези от китайският монетен двор пък въобще не споменавам. С 2 думи трябва да се знае и какво да се пита.

#4 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7619 Мнения:

Публикувано 11 септември 2010 - 01:04

Учудва ме за не знам кой път как се пита за цена без снимка. Специално за тази монета границите са много раздалечени. 2 почти еднакви монети бяха продадени едната за $160 другата за дад $600 и то в рамките на месец. Не в България разбира се. Говоря за тази година. Да не забравяме че монетата има и новодел. За тези от китайският монетен двор пък въобще не споменавам. С 2 думи трябва да се знае и какво да се пита.

Аз хиляди пъти съм казвал че без снимка ти нищо не би могъл да коментираш като цена, имам предвид човек, не точно ти разбира се.
И тва важи за монета телефон, кола, апартамент, холова гарнитура, тоалетна хартия и т.н.Е без снимка може да се комтира нещо банално: 5 стотинки 1962, 100 лева със захари от 1992, москвич 8, 2-стаен в Люлин 11 (въпреки че и за тва е добре да има снимка) или Нокия 1208../.
Коментарите за почти всичко над 5 лева/или над цената на скрапа в него/ разбира се е хубаво нещото да се види, поне на снимка, пък здраве и живот и на живо че човек да коментира нещо. Все едно в авто форум да питам "Момчета колко варви Вектра от 90-те",и най-верният отговор ще е "110 в час ако е запазена". Е примера беше чистонагледен, не че съм фен на Вектра......
Просто май требва го вкараме като правило, да има действителна снимка и тогава да си коментираме цените....щото иначе нещата са прекалено вариращи в някой случай

#5 brambal

brambal
  • Напреднали
  • 324 Мнения:

Публикувано 11 септември 2010 - 01:11

Почти всички телефони са вече с камери. Фотоапарати навсякъде. Слагайте снимки, бе хора!

#6 mirkonata

mirkonata
  • Потребители
  • 4 Мнения:

Публикувано 13 септември 2010 - 10:31

Ето две снимки на рубла от 1840 г. на Николай 1 ви фотоапарата ми е малко скапан та снимките са малко размазани, за което съжалявам !

Прикачени файлове

• Прикачен файл  DSC03946.JPG   1,34Мегабайта   56 Брой сваляния
  • Прикачен файл  DSC03946.JPG   1,34Мегабайта   28 Брой сваляния

#7 citizen

citizen
  • Напреднали
  • 1756 Мнения:

Публикувано 13 септември 2010 - 10:53

Ето две снимки на рубла от 1840 г. на Николай 1 ви фотоапарата ми е малко скапан та снимките са малко размазани, за което съжалявам !

Не искам да бъда груб, но е с халка и дупка била, каква пари й търсим по дяволите? :)
Публикувано изображение

#8 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7619 Мнения:

Публикувано 13 септември 2010 - 11:03

Отиваме при златаря....мерим и човека казва. Ще има за една бира :)

#9 milenmz

milenmz
  • Напреднали
  • 204 Мнения:

Публикувано 13 септември 2010 - 12:53

За съжаление монетата няма нумизматична стойност.Единстено среброто в нея може да заитересува някой златар.Тази рубла тежи около 21 грама като чистото сребро в нея е 18 грама.При цена на грам сребро около 70 стотинки(може и да не съм съвсем точен-виж курсовете за деня,че мен ме мързи) това прави около 13 лв.Язък за парата.

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни