Към съдържанието

Снимка

Продавам разтвор за посребряване

• Заключена тема Тази тема е заключена
10 replies to this topic

#1 anmarinov

anmarinov
  • Потребители
  • 83 Мнения:

Публикувано 07 март 2011 - 09:03

Продавам и правя разтвор за посребряване на стомана, сребро,мед и техните пройзводни сплави. Желателно е зачистване на мястото но става дори и без чистене и обезмасляване. Покритието е доста устойчиво на износване. Цена на 0.50мл - 25лв

Прикачени файлове

#2 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8196 Мнения:

Публикувано 07 март 2011 - 09:12

Някой ден хората като теб и Краси ще ме накарат да се застрелям докато си гледам монитора.
Браво, подобни неща биха били много полезни в много случай, Мойте Адмираций!!!
Имам 2 малки въпроса (сигурно са тъпи, ама да попитам че ми е интерестно):
- Би ли могло да се излозва за посуда (т.е. има ли нещо вредно в състава му за човешкият организъм ако се използва за посребряване на съдове или прибори) или е само за декоративна цел?
- каква е приблизителната проба на покритието (демек не толкова числото, а ще потъмнява ли бързо с времето)

Поздрави и Аплодисменти още веднъж за трудът!

#3 anmarinov

anmarinov
  • Потребители
  • 83 Мнения:

Публикувано 07 март 2011 - 09:18

Някой ден хората като теб и Краси ще ме накарат да се застрелям докато си гледам монитора.
Браво, подобни неща биха били много полезни в много случай, Мойте Адмираций!!!
Имам 2 малки въпроса (сигурно са тъпи, ама да попитам че ми е интерестно):
- Би ли могло да се излозва за посуда (т.е. има ли нещо вредно в състава му за човешкият организъм ако се използва за посребряване на съдове или прибори) или е само за декоративна цел?
- каква е приблизителната проба на покритието (демек не толкова числото, а ще потъмнява ли бързо с времето)

Поздрави и Аплодисменти още веднъж за трудът!

Покритието е абсолютна чистота. След посребряването промивате със топла вода и всичко е О.К.
Скоро ще пусна и позлатяване на подобен принцип.

#4 jojojo

jojojo
  • Потребители
  • 73 Мнения:

Публикувано 08 март 2011 - 02:14

АКО сИ от СОфия купувам :lol:

#5 anmarinov

anmarinov
  • Потребители
  • 83 Мнения:

Публикувано 08 март 2011 - 07:04

V.Tyrnovo

#6 edin

edin

edin

• Напреднали
  • 1051 Мнения:

Публикувано 24 март 2011 - 08:46

Продавам и правя разтвор за посребряване на стомана, сребро,мед и техните пройзводни сплави. Желателно е зачистване на мястото но става дори и без чистене и обезмасляване. Покритието е доста устойчиво на износване. Цена на 0.50мл - 25лв

А разтвора за медно покритие с какъв цвят е? И веднъж нанесено върху изчистена монета спира ли корозията?

#7 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8196 Мнения:

Публикувано 24 март 2011 - 01:26

доколкото съм разбрал разтвора е само за посребряване. Мисля че няма за медно покритие но нека той да си каже :)

#8 edin

edin

edin

• Напреднали
  • 1051 Мнения:

Публикувано 24 март 2011 - 04:26

доколкото съм разбрал разтвора е само за посребряване. Мисля че няма за медно покритие но нека той да си каже :)

Да, като прочетох по-внимателно - така си пише, само за посребряване. Е, ако има и за помедняване - нека да съобщи.

#9 anmarinov

anmarinov
  • Потребители
  • 83 Мнения:

Публикувано 24 март 2011 - 09:10

Не сте казали че искате разтвор за помедняване мога да го забъркам ! Сега работя по разтвора за позлатяване без ток ама ми трябва малко антимонов хлорид па то се разфасофки 1кг-160лв (не ми се дават за сега)по на татък като ме засърби повече :D

#10 krikasa

krikasa
  • Потребители
  • 1 Мнения:

Публикувано 04 декември 2019 - 11:29

Здравейте. Този разтвор посребрява ли месинг, и ако да, как да си го купя? Благодаря.

#11 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8196 Мнения:

Публикувано 06 декември 2019 - 09:38

Много ми е интересно съживяването на стари теми из форумите....примерно на 8 години, още повече че човека която е постнал не е влизал от 3...нямам никаква идея какви са надеждите за отговор, но приемам че е по-вероятно да получите такъв от Ясновидци на Канал 2001 (не знам дали съществуват още...П.П.)

Затварям я тази!

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни