Към съдържанието

Снимка

Турска златна монета TURKIE KOMHURIYETI. "HAKIMIYET MILLLETINDIR" ГОДИНА 1923

13 replies to this topic

#1 tabba

tabba
  • Напреднали
  • 131 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2012 - 12:20

Ще пусна линк че нямам фотоапарат под ръка има ли някаква цена над материала.

http://dillarsgold.c...subaction=&id=

Първата само че под годината 1923 пи6е 63.Благодаря.

#2 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7644 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2012 - 03:16

демек прясна прясна 1923+63=1986
цена на материала според мен :)

#3 citizen

citizen
  • Напреднали
  • 1780 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2012 - 06:34

цена на материала според мен :)

Публикувано изображение

#4 tabba

tabba
  • Напреднали
  • 131 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2012 - 10:31

Предполагам че интерес няма да има и да не пълня форума с излишни теми-грамаж 7.25 и цена от 550 лева ако устройва някого да пише на лични.Ако все пак модераторите решат че не е поставен поста ми на място ще направя нова тема,в правилният раздел.Поздрави на всички.

#5 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7644 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2012 - 10:41

е на тази цена едва ли ще има интерес чак, ама на някаква по-ниска сигурно. Няма значение де, интереса няма да е от мен. Така или иначе ще е материала без значение коя година ще я пласираш и при каква цена на материала. ;)
Просто при 550 в цената е сложен и % нумизматика а тези такъв нямат, но това няма значение. Нека си седи, не е проблем и не мисля че пречи на форума :)

#6 tabba

tabba
  • Напреднали
  • 131 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2012 - 10:56

Без да навлизам в спор цена на курс купува днес на златото 42415 евро/килограм което си е към 48,50 за грам в 14 карата,7.25 в проба 22 карата за 550 лева си е 48,29 за грам в 14 к,на ръба съм:-))))))

#7 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7644 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2012 - 11:01

тъй де...ама никой не купува на курса, най-много да продава на него :lol: :lol: :lol:
И не е спор, просто добавям какво мисля от опита с подобен тип монети който са по-скоро чист материал от колкото монети. Естествено че ако има купувач на 550 ще си е супер, ако има на 560 още по-добре, не ме разбирай погрешно ;)

#8 minova4

minova4
  • Супер Модератори
  • 1363 Мнения:

Публикувано 02 февруари 2012 - 08:09

Турските винаги за претопяване ;)
  • citizen and miro_manev like this

#9 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7644 Мнения:

Публикувано 02 февруари 2012 - 09:20

И аз така казвам за наполионите тиражи над 10 милиона, ама все още ома такива който си лягат хора и на сутринта си мислят че се събуждат милионери :lol: :lol: :lol:
  • citizen likes this

#10 citizen

citizen
  • Напреднали
  • 1780 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2012 - 09:49

Малко встрани от темата, но не разбирам кое е сложното на думичката джумхюриет та се пишат едни небивалици от типа на комхуйрета. :D
Публикувано изображение

#11 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7644 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2012 - 10:25

ем...не знам...аз им викам материал на тея, не ги наричам по номинали :lol: :lol: :lol:

#12 coins_bg

coins_bg
  • Потребители
  • 41 Мнения:

Публикувано 04 февруари 2012 - 11:23

Тъй като темата е изчерпана, ще си позволя малко спам. В цял свят нумизматите, било то учени или дилъри/колекционери, използват някаква система на класификация на монетите, базирана основно на четири елемента - държава, номинал, емисия и минт. Може да се добави и начин на отсичане. Само българските нумизмати използваме някаква обобщителна система на класификация, завещана от прабабите ни - наполеони. Е, кое точно е "наполеон"? Защото от наполеон до наполеон има разлика. И има ли нумизматика при тях? Трябва ли, ако колекционирам "Франция", да пренебрегна 20 франка от Втората Империя,
защото всички тиражи са над млн., с две малки изключения, разбира се? А 100 франка "наполеони" ли са? И тираж от 10 000 000 преди 150 години какво точно ни гарантира днес след превратностите на 19 и първата половина на 20 век? Като качество... Или наличност... Някой може ли да отговори?!...
Същата работа и с Османската империя: "Всичкото Турция на мат'рЯл!" Не че 500 куруш в нисък MS тръгват от $3000, ама...

Ще ми е интересно да прочета мнения. Нали една от функциите на този и подобни форуми е информативно-образователната.

Поздрави,

coins_bg
  • coins_bg likes this

#13 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Супер Модератори
  • 7644 Мнения:

Публикувано 04 февруари 2012 - 11:46

ами свъшност много от нещата сме ги коментирали из различни теми...не че не знаеш отговорите и не че не знаеш че в много от тях ще е съглася с теб. в смисъл Евала, радвам се че някой го повдига като тема въпреки че ме мързи да драскам... и с удоволствие ще го направя ;)
1) знаеш че често тук коментираме ако не само емисия то поне и качество. Естествено няма как да сме NGC, тук всеки отделя ресурс от личното си време безплатно за безплатна информация. И колкото да е хоби, мисля че се справяме добре предвид че сме само ентусиасти. Сори толкова можем. Ако желаеш включвай се по-често. Не можем да плащаме ама ще сме благодарни (поне аз!)
2) защо "наполеон" ..знаеш отговора на името на 20-то франка от Наполеон III и не съм го измислил аз или ние. Измислил си го е Българският народ.. И го казваме така защото така го знаят хората. Мен също ме дразни че на бронз 4 на Грациан Българските "нумизмати" му викат Фолис, а то съвсем различен номинал/./ ама съдба Затова често ползвам и двете!
3 ) не не трябва да се пренебрегват 20-те франка просто трябва да се подбира много високо качество каквото във форума естествено рядко се публикува от случайни хора! разбира се в MS дори най-баналната монета си е MS (въпреки че 99.9 % от регистрираните 12 000 не знаят какво е MS) и естествено струва повече и естествено те нямат MS! И естествено 100 франка не са Наполеон! И естествено и при Турциите е така, ама аз MS турция на потребител който пита за стойност не съм виждал, и най-високото е било ВФ 30 (което е светлини години над тези 3000 $)

Съжалявам че ти отговарям така, не искам да те пренебрегвам, но знаеш отговорите, а отговарям заради читателите най-вече (не че съм само аз) Ако някоя подобна тема те вълнува за по-широко обсъждане защо не пуснеш тема в чат или в някой друг раздел и да си подискутираме ;)

Поздрави

#14 tabba

tabba
  • Напреднали
  • 131 Мнения:

Публикувано 13 февруари 2012 - 02:03

Темата май бая спорове е предизвикала,съжелявам,лично аз ще си остана лайк в нумизматиката ,но пък в безсънни нощи като тая намирам време да поразгледам темите и да се пообразовам малко,за да мога да не се смятам винаги за досадника който все си мисли че е намерил лампата на аладин и ви пита дали с вълнено или памучно парцалче да я потърка,Благодаря за всички мнения и коментари в този форум,благодаря за това че е и безплатен-съжелявам тези които не го оценяват.

П.С Пък кога щях да разбера че за 100 лева от 1912,49 лева на грам в 14 карата не е цена която сметнах че не мога да си позволя,мамака му.

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни