Към съдържанието

Снимка

Искам да питам??????

9 replies to this topic

#1 mi6ma6

mi6ma6
  • Напреднали
  • 391 Мнения:

Публикувано 23 февруари 2012 - 12:16

Защо всички в последно време се регистрират за да попитат нещо за монети, без изобщо да са да направили труда да потърсят нещо само. Тук стана като бюро справки - вие питате -ние отговаряме. Нека всеки положи малко труд и като не се справи, тогава да зададе конкретен въпрос, а не какво е това, колко струва, пък и някой да даде повече. В интернет информацията е достъпна за всеки, който се интересува. Нямам време не е оправдание. Всеки от хората тук, които отговарят на въпросите дълго е търсил информация и за това знае. Ако мислите че не съм права - пишете или ако не ви харесва , изтрийте темата. Но смятам че е нахално да не си потърсил нищо и на готово - дайте информация.
  • marrk likes this

#2 marrk

marrk
  • Супер Модератори
  • 1625 Мнения:

Публикувано 23 февруари 2012 - 01:12

+1

има и такива които не знаят какво и къде да търсят

#3 stivanoff

stivanoff
  • Напреднали
  • 241 Мнения:

Публикувано 23 февруари 2012 - 01:42

Нямам нищо против като някой пита за информация, нормалното е знаещите да помагат на недотам знаещите.Моят любим момент е, когато най-любезно предоставяш информация на някой регистриран вчера и надяващ се да забогатее щото видиш ли имал монета на 1600 години, но след като поне трима съфорумци му казват, че монетата му струва 1 лев се почват едни стойки и чалъми от сорта "Вие тука всички големи разбирачи станахте" или любимото ми "Не мога да разбера как нещо стояло, в земята 2 хилядолетия може да струва толкова малко! Повече няма да питам нищо в този форум!"
  • панко чепа, citizen and gogova like this

#4 Kas

Kas
  • Напреднали
  • 1494 Мнения:

Публикувано 23 февруари 2012 - 02:26

Аз ако съдя по себе си, не мога да обвинявам хората че питат директно по форумите. Като имам проблем с компютъра, или някоя програма, директно питам в някой форум (понеже хич не разбирам), и от там ми искат допълнителна информация, след което ми отговарят.
Не ме дразни някой ако пита, щото и при монетите всичко е специфично, зависи от качество, тиражи и т.н.
Пък и докато има кой да отговаря, ще има кой да пита! :D
  • gogova likes this

#5 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8071 Мнения:

Публикувано 23 февруари 2012 - 06:49

ами цял куп мнения, бива.... доволен съм :)))
Като цяло въпреки че има адски много инфо , е друдно винаги човек който няма познания да го намери.
Много по дразнещи са темите:
Вар 1) Примера на stivanoff
Пр.2) "Кво е това, адски много го търсих из хиледи каталози, ама го няма и е уникат" а той даже не знае какво е това каталог, камо ли да етърсил, ама така требва го съжалим за труда и да получи моментален отговор!
Пр. 3) Имам ей таз монета " Antoninus Pius, as Caesar, AR Denarius. IMP T AEL CAES HADRI ANTONINVS Bare head right. / TRIB POT COS Pietas standing left, before altar, raising right hand. RSC 1062. " копи от wildwinds кви пари струва?

#6 gogova

gogova
  • Напреднали
  • 105 Мнения:

Публикувано 25 февруари 2012 - 12:39

Съгласна съм с Kas за възможността да получиш бърз и лесен отговор в даден форум и да се възползваш от нея.Няма нищо лошо в това.Нали затова има форуми ,чатове и т.н.
Труда на хората,отговарящи на въпросите ни не остава незабелязан и затова Благодарим!
Но и именно тези хора според мен сами са избрали това да са админи ,модератори и т.н. и да отделят от времито си за такива неинформирани като мен.Това явно ги влече, въпреки че не се работи лесно с всеки посетител във форума.
Но забелязвам че именно такива постове остават без внимание от страна на останлетие и аз лично направо ги подминавам като видя ,че няма достасъчно коментари по темата.
Надявам се да не съм била твърде рязка в изказването си.Мога да кажа,че и аз търся първо краткият път ,пък после трудният.
Човешко е,а Ваше право е да не съдействатe към поставените въпроси от Нас,щом тове Ви дразни - това лично към Mi6ma6.
На модераторите мога да кажа че наистина успяват да държат форума на ниво.Поздравления!

#7 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8071 Мнения:

Публикувано 25 февруари 2012 - 01:03

Благодарим за добрите думи. Аз си мисля че по-скоро mi6ma6 се опита да отправи упрек към няколко групи хора който като цяло са си за упрек. И може би е било неволно, едва ли е било целенасочено или отправено към някой, но и някой са си за упрек де. Примерно ако имаш 5 Дойче марки от 1976, не е никакъв ама никакъв проблем да напишеш в гугъл 5 дойче марки 76 и да излезнат хиляди резултати и качества и цени. Айде при българските консултациите за качества са друго нещо, но да питаш колко струва 2 лева 1981 на база че в аукцион бг ще намериш хиляди такива, че е и нова, че и в БНБ е налична и че са медно никелови и 95 % в хората са вече нестойностни.
Други групи заслужаващи упреци са хората с 1 мнение. Колко струва и точка. Получава отговор и даже не пише благодаря. Ами има си нужда. Аз винаги като питам нещо в друг форум си благодаря за отговорите. Поне като не плащаш за нещо, най-малкото уважението към труда на хората.
Да не говорим пък за тези описани от stivanoff ! То не стига че му отговаряш на тъпите въпроси , ами и като е недоволен ходи да те псува, обижда и всичко друго все едно се намира на някой пазар.
Като цяло трудно си е! Но пък благодарение на хората който и четат и пишат и Благодарят за труда, и аз , а и предполагам всички останали колеги и потребители, ще се стараем наистина този форум да се развива.

#8 gogova

gogova
  • Напреднали
  • 105 Мнения:

Публикувано 25 февруари 2012 - 06:03

Е ,хубаво е щом говорим на един език!Нищо лично към Mi6ma6!
Напоследък рядко влизах в форума,тъй като за мен това е хоби -мога да си го позволя!
Когато съм по-активна в покупките на монетки съм и по-активна в форумите,тъй като некомпетентното ми мнение едва ли е притрябвало някому.
Но по този въпрос ще се обърна към админите лично!
Поздрав най-сърдечен ,Ваш приятел вечен ... :D

#9 geleznia1

geleznia1
  • Напреднали
  • 681 Мнения:

Публикувано 25 февруари 2012 - 09:20

Еха - форума се разраства ,наченки на поезия :) браво на gogova .

#10 mi6ma6

mi6ma6
  • Напреднали
  • 391 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2012 - 02:39

Да отговоря - не се засягам и ще продължа да отговарям, там където имам информация или смятам, че мога да помогна. Roca много добре е разбрал какво ме е подразнило. Успех на всички желаещи да научат повече за нумизматиката!

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни