Към съдържанието

Снимка

Какъв е този пръстен?

3 replies to this topic

#1 just_m

just_m
  • Потребители
  • 2 Мнения:

Публикувано 07 юни 2017 - 12:46

Здравейте, искам просто да попитам някой има ли представа какъв е този пръстен?

Благодаря!

Прикачени файлове

#2 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8196 Мнения:

Публикувано 11 юни 2017 - 06:35

някакъв от 1881 явно...на някой с инициали МС или СМ...един Господ знае

Нищо уникално, най-вероятно са стандартни пръстени с плочка за догравиране и в нея са били изписвани инициалите на ползвателя и година

#3 just_m

just_m
  • Потребители
  • 2 Мнения:

Публикувано 12 юни 2017 - 08:31

Значи е стар личен пръстен, може би. Не твърдя, че е нещо уникално, просто исках да знам дали е познат на някой. Намерих го в двора на къщата.

#4 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8196 Мнения:

Публикувано 12 юни 2017 - 08:42

Изглежда е личен пръстен, заради инициалите, стар...ако за теб от 1881 е стар, значи си е стар. Аз съм свикнал на по-стари неща да казвам стари, обикновено историята след освобождението е позната като "най-нова история"

Единствено да не си внушаваш че е нещо специално, защото инициалите и годината изглеждат издраскани на ръка, т.е. според мен това са били произведени масови пръстени, и когато някой си е харесал определен чирак или майстор го е надрасквал допълнително на плочката, така че аз го приемам по-скоро като масовка за периода.

Ако беше в по-стар период бих ти казал че може да е вид печат (мастило восък или друго), но към края на 19-ти век, не смятам че е имало такава практика поне у нас...така че според мен това отпада.

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни