Към съдържанието

Снимка

Монети на кило

34 replies to this topic

#1 Belegurth

Belegurth
  • Потребители
  • 14 Мнения:

Публикувано 20 октомври 2018 - 07:21

Търся да закупя каквито и да е монети на кило - колкото са по-малки като диаметър - толкова по-добре. Не държа на качество, просто не трябва да са продупчени или огънати. Ако имате излишен звонк - мога да платя до 12 лв/кг. Моля за сериозно отношение - не съм тарикат, просто си чеша крастата и си тренирам нервите като правя портрети от монети.
Леко допълнение: от сегашните 1 и 2 ст. имам сериозни количества, трябват ми най-вече чужди или стари неподходящи за колекция монети, че си е грях да използвам unc-та.

#2 ford_perfekt

ford_perfekt
  • Напреднали
  • 840 Мнения:

Публикувано 20 октомври 2018 - 07:28

Търся да закупя каквито и да е монети на кило - колкото са по-малки като диаметър - толкова по-добре. Не държа на качество, просто не трябва да са продупчени или огънати. Ако имате излишен звонк - мога да платя до 12 лв/кг. Моля за сериозно отношение - не съм тарикат, просто си чеша крастата и си тренирам нервите като правя портрети от монети.

Хобито ти звучи интересно. Ако не е тайна, сподели няколко снимки, да видим портрет от монети. Аз лично никога не съм виждал подобно нещо.

#3 Belegurth

Belegurth
  • Потребители
  • 14 Мнения:

Публикувано 20 октомври 2018 - 07:36

Ами засега съм направил само един, но имам проекти за поне още 10. Този е с размери 150 х 200 см и ми глътна 11610 монети по 1 стотинка. С малко експерименти успях да докарам 6 различни нюанса, но ако имам и монети със същия диаметър но различен материал мога да постигна по-добър резултат.Прикачен файл  IMG-4de29970cbbcd6e681e77e13c8a40b4f-V.jpg   104,07K   0 Брой сваляния
  • edin, citizen, geleznia1 and 4 others like this

#4 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 7858 Мнения:

Публикувано 20 октомври 2018 - 08:09

Интересно хоби :) Продължавай в същият дух!

• Belegurth likes this

#5 Левъ

Левъ
  • Напреднали
  • 134 Мнения:
  • Interests:Български монети от 1880 до днес

Публикувано 20 октомври 2018 - 08:12

Браво, интересно е и добре се получава ☺
  • Belegurth likes this

#6 ford_perfekt

ford_perfekt
  • Напреднали
  • 840 Мнения:

Публикувано 20 октомври 2018 - 08:19

Брей! :)
  • Belegurth likes this

#7 eagle60

eagle60
  • Напреднали
  • 591 Мнения:

Публикувано 20 октомври 2018 - 09:36

мога да ти предложа 500г монети 99% от които 1 и 2 ст и чужди същата големина. Приема ли се?

#8 george777777

george777777
  • Напреднали
  • 451 Мнения:

Публикувано 21 октомври 2018 - 02:52

много хубаво се е получило.пробвай със сребърни монети какво ще се получи...

• Belegurth likes this

#9 vvarbanov

vvarbanov
  • Напреднали
  • 488 Мнения:
  • Interests:Антични монети

Публикувано 21 октомври 2018 - 05:58

Предлагам ти монети по 1 ст., всяка от тях тежи по 1,8 гр.

555,5 бр. от тях тежат 1кг., на мен ще ми струват 5,55лв. и ще спечеля по 6,45 на 1кг. монети.Можеш да ги вземеш от някой магазин или от банката по 5,55лв килото, или искаш аз да ти ги пратя?Двете ст. тежат по 2,5гр. , и при тях има далавера.

Ако беше лесно да си българин, всеки щеше да е българин!

#10 Belegurth

Belegurth
  • Потребители
  • 14 Мнения:

Публикувано 21 октомври 2018 - 06:22

555,5 бр. от тях тежат 1кг., на мен ще ми струват 5,55лв. и ще спечеля по 6,45 на 1кг. монети.Можеш да ги вземеш от някой магазин или от банката по 5,55лв килото, или искаш аз да ти ги пратя?Двете ст. тежат по 2,5гр. , и при тях има далавера.

От сегашните 1 и 2 ст. имам по няколко хиляди бройки, трябват ми най-вече по-стари и чужди монети.

#11 Belegurth

Belegurth
  • Потребители
  • 14 Мнения:

Публикувано 21 октомври 2018 - 06:24

много хубаво се е получило.пробвай със сребърни монети какво ще се получи...

И тук-там някоя златна... Ако някой шейх си поръча портрет ще покажа резултата, дотогава си оставам прост "стотинкаджия".

#12 mazonko

mazonko
  • Потребители
  • 35 Мнения:

Публикувано 21 октомври 2018 - 09:02

Уникално хоби. Браво и успех в начинанието.
  • Belegurth likes this

#13 geleznia1

geleznia1
  • Напреднали
  • 652 Мнения:

Публикувано 21 октомври 2018 - 04:48

Браво -продължавай и експериментирай по смело.

• Belegurth likes this

#14 Yahoo

Yahoo
  • Напреднали
  • 426 Мнения:

Публикувано 21 октомври 2018 - 06:18

Абсолютно си прав, монетите от почти всички държави с номинал 1 и 2 излизат на килограм под 12 лв - 1 евро цент е 2,3 гр, а 2 евро цента малко над 3 гр. С щатските центове и британските пенита е дори по-изгодно. Ако пък в Сърбия успееш да вземеш динари на монети или в Русия копейки, килограмът излиза още по-евтино

#15 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 7858 Мнения:

Публикувано 21 октомври 2018 - 10:28

аз бих предложил да сравниш метричните данни на евоцентовете (1 и 2), пенитата и старите стотинки 1 и 2 (1974, 1981, 1988,89 и т.н.)

Ако съвпадат като диаметър (те че като дебелина не съвпадат е ясно, поне старите стотинки на 100 %), ще можеш наистина да вземеш на кило и то да имаш доста различни нюанси...тъкмо може би една част ще са и попатинирали...

#16 Belegurth

Belegurth
  • Потребители
  • 14 Мнения:

Публикувано 22 октомври 2018 - 06:13

аз бих предложил да сравниш метричните данни на евоцентовете (1 и 2), пенитата и старите стотинки 1 и 2 (1974, 1981, 1988,89 и т.н.)
Ако съвпадат като диаметър (те че като дебелина не съвпадат е ясно, поне старите стотинки на 100 %), ще можеш наистина да вземеш на кило и то да имаш доста различни нюанси...тъкмо може би една част ще са и попатинирали...

Ами доста сравнения на монети съм направил, но за съжаление идиотите които са правили проектите на монетите не са мислили за мен. Например англ. пенита са с диаметър 20,32мм. Ако другите монети не са със същия размер ще ми даде отклонение и ще се изкриви всичко. Соц стотинките са същите като копейките, ама и материала е еднакъв. Центовете съвпадат с 10ст. 1906 - 1913 ама пък върви че търси от тях количество. Абе тегава работа си е, ама язе нали съм си инат... Благодаря на всички за интереса, ако не успея да намеря монети тук, но пък запаля някого и той да направи някое пано - пак ще съм доволен.

#17 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 7858 Мнения:

Публикувано 22 октомври 2018 - 09:07

центовете ще ти съвпаднат и с 1917, а от тях трябва да намериш. лошото е че са цинк, но пък от друга страна още един цвят...минимум

Предполагам че тук трудно ще намериш, просто никой от ас не е имал за цел да събира кила монети, не е това идеята на нумизматиката, ама поне с идеи ако помогнем, ще е добре :)

#18 Belegurth

Belegurth
  • Потребители
  • 14 Мнения:

Публикувано 22 октомври 2018 - 02:31

Ами относно килата и аз така си мислех, но се оказа че монетата има и друга страна. Тъй като събирам цял свят освен по години ами и по букви - изкупуването на кила монети се оказа не чак толкова лоша идея, имайки предвид че имам какво да правя с остатъците. Освен това удоволствието да намериш някой куриоз или редкаж не е за пренебрегване. Така имам вече 5 броя 1ст 1981 НРБ, няколко редки копейки и пфениги, а в последната пратка изскочи и една странно жълта монетка. Та така...

#19 ford_perfekt

ford_perfekt
  • Напреднали
  • 840 Мнения:

Публикувано 22 октомври 2018 - 03:21

Ами относно килата и аз така си мислех, но се оказа че монетата има и друга страна. Тъй като събирам цял свят освен по години ами и по букви - изкупуването на кила монети се оказа не чак толкова лоша идея, имайки предвид че имам какво да правя с остатъците. Освен това удоволствието да намериш някой куриоз или редкаж не е за пренебрегване. Така имам вече 5 броя 1ст 1981 НРБ, няколко редки копейки и пфениги, а в последната пратка изскочи и една странно жълта монетка. Та така...

Сложи няколко снимки и на тези редкажи.

#20 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 7858 Мнения:

Публикувано 22 октомври 2018 - 11:08

Аз не бих им имал много доверие на тези редкажи....

Нали знаеш че няма какво да прави НРБ в такъв лот...

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни