Към съдържанието

Снимка

Ежегодното нумизматично изложение във Франкфурт

3 replies to this topic

#1 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 276 Мнения:
  • Interests:Bulgarian Coins

Публикувано 24 октомври 2018 - 06:15

Колеги, заповядайте на ежегодното нумизматично изложение във Франкфурт/Германия.

Изложението ще се проведе на 3 и 4.11

Интересно място за всички любители на монети.

Прикачени файлове

• cemo73 likes this

#2 nex.oc

nex.oc
  • Напреднали
  • 443 Мнения:
  • Interests:нумизматика и нотафилия

Публикувано 24 октомври 2018 - 09:47

Колеги, заповядайте на ежегодното нумизматично изложение във Франкфурт/Германия.
Изложението ще се проведе на 3 и 4.11
Интересно място за всички любители на монети.

франкфуртската нумизмата е доста слаба, подобна на виенската и берлинската.
виж тази в мюнхен през март си заслужава

#3 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 276 Мнения:
  • Interests:Bulgarian Coins

Публикувано 26 октомври 2018 - 09:51

Незнам дали е слаба, аз съм ходил почти навсякъде в Германия, но е факт че хора които колекционират монети и се интерсуват от нумизматика могат на такива изложения да се запознават, да видят нещо интересно или просто от любопитство. За съжаление в България на нумизматиката се гледа като на някакво иманярско хоби което не е така. Наскоро приятели от България като разбраха че колекционирам монети ми казаха че едва ли не съм иманяр което ме изуми колко незапозната е българската общественост по темата.

Крайно време е това да се промени и нумизматиката да се свързва повече с науката отколко с иманярството.

#4 edin

edin
  • Напреднали
  • 934 Мнения:

Публикувано 26 октомври 2018 - 06:37

Незнам дали е слаба, аз съм ходил почти навсякъде в Германия, но е факт че хора които колекционират монети и се интерсуват от нумизматика могат на такива изложения да се запознават, да видят нещо интересно или просто от любопитство. За съжаление в България на нумизматиката се гледа като на някакво иманярско хоби което не е така. Наскоро приятели от България като разбраха че колекционирам монети ми казаха че едва ли не съм иманяр което ме изуми колко незапозната е българската общественост по темата.

Крайно време е това да се промени и нумизматиката да се свързва повече с науката отколко с иманярството.

да, крайно време е, но до сега не успяваме да се преборим със закона за културното наследство.борбата продължава, но резултати няма - просто правителствата не искат промяната му.

• Kanzass likes this

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни