Към съдържанието

Снимка

помощ при оценка на монети

8 replies to this topic

#1 monopola

monopola
  • Напреднали
  • 106 Мнения:

Публикувано 27 януари 2019 - 12:13

Пичове, имам следната молба. 

Преди време си купувах доста княжевски и царски монети, несертифицирани. Аз нямам дълбоки познания по Княжество и Царсто България и съответно съм се доверявал на търговци и т.н. Някой от монетите ми изглеждат много хубави, други не толкова, трети са си нищо особено. 

Някой с опит и желание да помогне дали би отделил няколко часа просто да ги поразгледа и да ми даде съвет кое все пак става, евентуално да има смисъл да сертифицирам, някакъв съвсем груб ориентир кое просто има смисъл да си запазя, че ми се иска да ги поразчистя. Разбира се нямам против да платя нещо, ако човека желае и не искам някакви твърди оценки, а просто съвет и мнение от някой по опитен от мен. 

Та това е то, ако някой иска да удари едно рамо да пише тук или на лично. 

Благодаря! 

#2 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 7858 Мнения:

Публикувано 27 януари 2019 - 12:16

Можеш да ги постеш с по една добра снимка лице и гръб и ще ги коментираме. Аз не бих се наел самостоятелно единствено, защото не се приемам като най-големият специалист на грейдинг, и мисля че има хора със значително повече опит при изпращани монети и наши и чужди, за да знаят кой точно детайл би бил най-съществен, но бих се включил също в една дискусия :)

Най-важното е снимките да са максимално добри, дори и да са на външен линк :)

#3 nex.oc

nex.oc
  • Напреднали
  • 407 Мнения:

Публикувано 27 януари 2019 - 12:21

пусни снимки най-добре, а парите си ги запази за грейдинга :-)

#4 monopola

monopola
  • Напреднали
  • 106 Мнения:

Публикувано 27 януари 2019 - 12:29

Ама са бая монетки, може би поне петдесетина, едно че сума ти време за снимки, после пък как ще разгледате толкова снимки, а отделно, че снимките не е като на живо :) 

#5 nex.oc

nex.oc
  • Напреднали
  • 407 Мнения:

Публикувано 27 януари 2019 - 12:54

Ама са бая монетки, може би поне петдесетина, едно че сума ти време за снимки, после пък как ще разгледате толкова снимки, а отделно, че снимките не е като на живо :)

прав си! да поопростим задачата, предлагам да започнеш с княжеството.
от царството има така или иначе само 6-7 позиции, които представляват интерес.
останалото е пълнеж. дали имаш левче 1913 или 1925 в мс63 или мс64 е все тая :-)

#6 monopola

monopola
  • Напреднали
  • 106 Мнения:

Публикувано 27 януари 2019 - 12:56

Все тая за теб :) Мен ми се иска ако имам такова да си го сертифицирам и да си го запазя при другите смислени монети :) Иначе дали е 63 или 64 е верно все тая, ама аз не мога да определя дали е МС въобще :) 

#7 Yahoo

Yahoo
  • Напреднали
  • 426 Мнения:

Публикувано 27 януари 2019 - 12:59

По-добре пробвай първо със снимки, после ги показвай.

Ако ги покажеш само на един, твърде вероятно е да те измами, като ти каже, че хубавите не струват, и щедро да ти предложи да те отърве от тях.

Със снимки във форума най-малкото ще получиш повече мнения, дори и не най-точни, но ще те ориентират
  • nex.oc likes this

#8 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 7858 Мнения:

Публикувано 27 януари 2019 - 04:27

съгласен за загубата на време, ама това ми се струва най-смислено.

Може да опиташ да ги събереш по 2 на снимки, важното да са достатъчно добра резолюция снимки за да позволят и добър зуум за детайлите.

И да почнем от някъде, започни с княжество и така...все ще стигнем до някъде малко по-малко. Така или иначе като гледам нямаме бърза работа..

#9 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 129 Мнения:
  • Interests:Bulgarian Coins

Публикувано 27 януари 2019 - 08:03

Все тая за теб :) Мен ми се иска ако имам такова да си го сертифицирам и да си го запазя при другите смислени монети :) Иначе дали е 63 или 64 е верно все тая, ама аз не мога да определя дали е МС въобще :)

Колега, ако все пак искаш някакво мнение и оценка трябва да положиш и ти малко усилия Това в кръга на шегата, почни с княжеството и така полека. Важно е снимките да са ок, за да могат да се видят детайлите, другото са само приказки.

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни