Към съдържанието

Снимка

Интересни 5 ст. от 1881

47 replies to this topic

#1 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 308 Мнения:
  • Interests:Bulgarian Coins

Публикувано 12 февруари 2019 - 07:04

Много интересни 5 ст. в този аукцион.
Някой купувал ли е от този търговец?

https://www.numisbid...id=3033&lot=873

#2 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 7973 Мнения:

Публикувано 12 февруари 2019 - 07:30

Ти да видиш...че и цената не изглежда висока..

Но не, аз не съм ги чувал като търговец :)

#3 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 308 Мнения:

Публикувано 12 февруари 2019 - 08:10

Тя цената тепърва ще набъбва ;) просто не го знам като търговец и ще ми е интересно ако някой знае нещо за него

#4 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 308 Мнения:

Публикувано 12 февруари 2019 - 08:12

Тука ще става страшно с цената :)
Предлагам да стартираме предположения за цената

Аз казвам че ще стигне 1400€

#5 nex.oc

nex.oc
  • Напреднали
  • 444 Мнения:
  • Interests:нумизматика и нотафилия

Публикувано 12 февруари 2019 - 08:34

аз залагам на 1000, все пак е най-лесната от трите.

тез поляци имат и интересно двайсетаче. жалко само за тези яки черти ...
https://www.numisbid...id=3033&lot=871

#6 ford_perfekt

ford_perfekt
  • Напреднали
  • 957 Мнения:

Публикувано 13 февруари 2019 - 02:23

Много интересни 5 ст. в този аукцион.
Някой купувал ли е от този търговец?

https://www.numisbid...id=3033&lot=873

Аз съм купувал от Numimarket, но от електронния им магазин, не чрез търг. Той е по-скоро платформа като аукциона, но само за монети. Купувал съм от различни търговци там и нямам забележки. Интересното там е, че в Полша има десетки, да не кажа стотици, нумизматични магазини и като получа монета задължително е с касов бон.

#7 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 308 Мнения:

Публикувано 13 февруари 2019 - 10:37

Аз съм купувал от Numimarket, но от електронния им магазин, не чрез търг. Той е по-скоро платформа като аукциона, но само за монети. Купувал съм от различни търговци там и нямам забележки. Интересното там е, че в Полша има десетки, да не кажа стотици, нумизматични магазини и като получа монета задължително е с касов бон.

Благодаря ти много за инфото. Да и аз съм купувал в Полша директно от магазинче и всичко беше мн.точно.
Ти няма ли да се включиш в предположението за цената, не че има мн смисъл де :)

#8 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 126 Мнения:

Публикувано 14 февруари 2019 - 12:21

Тия поляци бяха на сбирката в Берлин тази година и предствяха също и наши 2 100 левки златни (1894 и 1912). Катъо им видшх цените на голите 100левки си представям тази хибава монета (определено ще е със запазена цена), колко ще стигне, да не говорим,че е в кутийка и отделно ще се наберат много хора на чисълцето 66. Дано са коректни, между другото в Германия все повече по сбирките идват поляци, отделно във Виена ве4е сбирката няма да се състои и тепърва Германия ще се оказва притегателен център за търговци и клиенти, така,че не би ме очудило ако поляците “Залеят” аукционите и сбирките с монети, в което няма нищо лошо разбира се, стига да са коректни. Аз лично още им нямам пълно доверие, но конкуренцията може да ги е научила да влязат в правия път.

Не признавам, ненавиждам и не поглеждам чистени и манипулирани монети.

#9 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 308 Мнения:

Публикувано 14 февруари 2019 - 12:49

Тия поляци бяха на сбирката в Берлин тази година и предствяха също и наши 2 100 левки златни (1894 и 1912). Катъо им видшх цените на голите 100левки си представям тази хибава монета (определено ще е със запазена цена), колко ще стигне, да не говорим,че е в кутийка и отделно ще се наберат много хора на чисълцето 66. Дано са коректни, между другото в Германия все повече по сбирките идват поляци, отделно във Виена ве4е сбирката няма да се състои и тепърва Германия ще се оказва притегателен център за търговци и клиенти, така,че не би ме очудило ако поляците “Залеят” аукционите и сбирките с монети, в което няма нищо лошо разбира се, стига да са коректни. Аз лично още им нямам пълно доверие, но конкуренцията може да ги е научила да влязат в правия път.

Колега, едно предположение колко ще стигне цената, така само заради играта ;)

#10 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 126 Мнения:

Публикувано 14 февруари 2019 - 01:02

Ако имах тия способности, които искаш от мен, дали нямаше да съм тото милионер ве4е,а? Шегата на страна. Ншкой по-горе изказа 1000 евро, което за мен е по-скоро низка цена, като знам какви пари някои дават за чисълце в кутийка... Тук все пак сме на аукцион и трябва да се вземе предвид и комисионната на поляците, която ще е към 25%, но луди много. Монетата е хубава, запазена, не съм я гледал наживо, но 1250 евро с комисиона си е 2400 лева...някой ще стане с нея истински нумизмат (няма продаване после). Аз лично наскоро продадох такава позиция в МС63БН за 750 лева. Да не е 66, но пък и цената не е с 1650 лева отгоре. Навремето имаше един шуменлия, дето преди 6-7 години на 3-те позиции от 1881 в качество мс 64 им искаше 8.000 лева.

#11 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 308 Мнения:

Публикувано 14 февруари 2019 - 03:50

Ако имах тия способности, които искаш от мен, дали нямаше да съм тото милионер ве4е,а? Шегата на страна. Ншкой по-горе изказа 1000 евро, което за мен е по-скоро низка цена, като знам какви пари някои дават за чисълце в кутийка... Тук все пак сме на аукцион и трябва да се вземе предвид и комисионната на поляците, която ще е към 25%, но луди много. Монетата е хубава, запазена, не съм я гледал наживо, но 1250 евро с комисиона си е 2400 лева...някой ще стане с нея истински нумизмат (няма продаване после). Аз лично наскоро продадох такава позиция в МС63БН за 750 лева. Да не е 66, но пък и цената не е с 1650 лева отгоре. Навремето имаше един шуменлия, дето преди 6-7 години на 3-те позиции от 1881 в качество мс 64 им искаше 8.000 лева.

:) аз дадох цена от 1400€, колегата от шумен е човекът който е дилър на pcgs. Ами то обявяваш една цена и ако накой закачи, на гола кукичка ;)

#12 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 126 Мнения:

Публикувано 14 февруари 2019 - 03:54

:) аз дадох цена от 1400€, колегата от шумен е човекът който е дилър на pcgs. Ами то обявяваш една цена и ако накой закачи, на гола кукичка ;)

Ашкоулсун, дето викат турците. Дано някой ден после успееш да я осжободиш, че туй много пара за една такава позиция. Аз имам поне 3 бройки в много хубаво качество и не смятам,4е тази монета та дори и с 4исълце 66 струва 1400 евро без комисион, но ти стискам палци, ако си се влюбил в нея. Представям се,колко ли щеше да ми платиш за моята 50лв 1943 в мс66 от PCGS?

#13 Yahoo

Yahoo
  • Напреднали
  • 518 Мнения:

Публикувано 14 февруари 2019 - 05:29

Ако имах тия способности, които искаш от мен, дали нямаше да съм тото милионер ве4е,а? Шегата на страна. Ншкой по-горе изказа 1000 евро, което за мен е по-скоро низка цена, като знам какви пари някои дават за чисълце в кутийка... Тук все пак сме на аукцион и трябва да се вземе предвид и комисионната на поляците, която ще е към 25%, но луди много. Монетата е хубава, запазена, не съм я гледал наживо, но 1250 евро с комисиона си е 2400 лева...някой ще стане с нея истински нумизмат (няма продаване после).

Колко гадно казано само - човек остава с впечатление, че ако някой купи нещо наистина стойностно е луд. И ако не успее да го препродаде веднага, ще отнесе подигравката "истински нумизмат", сякаш е престъпник или невменяем.

... доста жалко...

Тази монета е за ценители, които искат нещо стойностно да го имат и да му се кефят. Когато някой човек с възможности хареса нещо истински му е все тая дали ще даде някой стотак отгоре, при положение, че сигурно само разликата за един самолетен билет бизнес класа спрямо икономична плаща повече отколкото е цялата монета.

Казано другояче - това е монета за колекционери с класа, а не за прекупвачи.

Аз бих дал с удоволствие 1400 евро, ако можех да си ги позволя.

#14 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 126 Мнения:

Публикувано 14 февруари 2019 - 05:34

Колко гадно казано само - човек остава с впечатление, че ако някой купи нещо наистина стойностно е луд. И ако не успее да го препродаде веднага, ще отнесе подигравката "истински нумизмат", сякаш е престъпник или невменяем.
... доста жалко...
Тази монета е за ценители, които искат нещо стойностно да го имат и да му се кефят. Когато някой човек с възможности хареса нещо истински му е все тая дали ще даде някой стотак отгоре, при положение, че сигурно само разликата за един самолетен билет бизнес класа спрямо икономична плаща повече отколкото е цялата монета.

Не, ти първо трябва да дадеш 1400 евро плюс 25%!!! При положение, 4е има от тази позиция достатъ4но много, жъпрос на 4овешко възприятие е да си купиш, ако има и по 8000 лева бройката,нали? Никъде не съм писал,4е някой купувайки тази монета е престъпник или невменяем,нали?после се 4удите,що еди си кой си искал много пари за неговата монета па макар и и в по-нисък грейд. Много просто,щото си мисли,4е има и за него на подобна цена място под слънцето.

#15 Ivanov

Ivanov
  • Напреднали
  • 467 Мнения:

Публикувано 14 февруари 2019 - 05:51

Аз ще дам 2100 евро за монетата, нека да не мога да я продам после :).

#16 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 308 Мнения:

Публикувано 14 февруари 2019 - 07:19

Ашкоулсун, дето викат турците. Дано някой ден после успееш да я осжободиш, че туй много пара за една такава позиция. Аз имам поне 3 бройки в много хубаво качество и не смятам,4е тази монета та дори и с 4исълце 66 струва 1400 евро без комисион, но ти стискам палци, ако си се влюбил в нея. Представям се,колко ли щеше да ми платиш за моята 50лв 1943 в мс66 от PCGS?

:) споко колега, аз предположих само че цената ще стигне 1400€, не съм наддавал за тази монета ;) а и нямам интерес към нея

#17 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 308 Мнения:

Публикувано 14 февруари 2019 - 07:20

Аз ще дам 2100 евро за монетата, нека да не мога да я продам после :).

Да разбирам че твоето предположение е 2100€ или че ще участваш с толкова ;)

#18 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 308 Мнения:

Публикувано 14 февруари 2019 - 07:24

... доста жалко...

Не че защитавам колегата Yahoo но в случая е прав, за хора с възможности това са дребни пари, а и нумизматиката (сериозното колекциониране а не търговийката с монети) е за хора с финансови възможности.
Така е било и така ще бъде, другото е търговийка

#19 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 308 Мнения:

Публикувано 14 февруари 2019 - 07:30

roca имам чувството че съм най активния потребител в този форум, възможно е съсвсем скоро и админ да стана :) :) :)

#20 ford_perfekt

ford_perfekt
  • Напреднали
  • 957 Мнения:

Публикувано 14 февруари 2019 - 08:44

roca имам чувството че съм най активния потребител в този форум, възможно е съсвсем скоро и админ да стана :) :) :)

Ако количеството е решаващо, защо не.

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни