Към съдържанието

Снимка

Проданват се 1 и 2 лева 1923година

• Заключена тема Тази тема е заключена
12 replies to this topic

#1 edin

edin
  • Напреднали
  • 934 Мнения:

Публикувано 19 февруари 2019 - 08:54

Колеги,

Мой приятел продава следните монети 1 и 2 лева 1923 година:

1 и 2 лева 1923 година - качество - отлично и много добро
продават се в както следва:

3-те монети на първата снимка:

- 1 лев /горе/ - 30 лева
- 1 лев /долу/ - 60 лева
- 2 лева - 50 лева

2-те монети на втората снимка / само с 1 и 2 лева/ - обща цена 150 лева

Ако някой има питане или коментар - може направо тук да зададе въпрос - не се обиждам, цените са определени от собственикът и за това може да се забавя с отговора.

Прикачени файлове

#2 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 112 Мнения:

Публикувано 20 февруари 2019 - 02:19

КОлега, не се обиждай, но му кажи на твоя приятел,че това не са оригинали на монетите ни от 1923. Това са така наречените "Италианки". Истинските изглеждат дори  и от пръв поглед различно. Но пък за тия пари би трябвало да имая винаги клиенти,които сега започват или не искат да се обвържат с високи цени към момента и ще запълнят дупка.

Не признавам, ненавиждам и не поглеждам чистени и манипулирани монети.

#3 mazonko

mazonko
  • Потребители
  • 39 Мнения:

Публикувано 20 февруари 2019 - 03:32

КОлега, не се обиждай, но му кажи на твоя приятел,че това не са оригинали на монетите ни от 1923. Това са така наречените "Италианки". Истинските изглеждат дори и от пръв поглед различно. Но пък за тия пари би трябвало да имая винаги клиенти,които сега започват или не искат да се обвържат с високи цени към момента и ще запълнят дупка.

Стана ми интерсено. Може ли да споделиш какви са разликите с оригиналните монети от 1923 г. Или най-добре със снимки, та и ние начинаещите да се ограмотим. :D
Ако имаш време и желание де.
  • edin likes this

#4 edin

edin
  • Напреднали
  • 934 Мнения:

Публикувано 20 февруари 2019 - 04:39

Колеги,

Мой приятел продава следните монети 1 и 2 лева 1923 година:

1 и 2 лева 1923 година - качество - отлично и много добро
продават се в както следва:

3-те монети на първата снимка:

- 1 лев /горе/ - 30 лева
- 1 лев /долу/ - 60 лева
- 2 лева - 50 лева

2-те монети на втората снимка / само с 1 и 2 лева/ - обща цена 150 лева

Ако някой има питане или коментар - може направо тук да зададе въпрос - не се обиждам, цените са определени от собственикът и за това може да се забавя с отговора.

ПРОДАДЕНИ ! ROCA можеш да затвориш темата.

#5 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 112 Мнения:

Публикувано 20 февруари 2019 - 05:04

Стана ми интерсено. Може ли да споделиш какви са разликите с оригиналните монети от 1923 г. Или най-добре със снимки, та и ние начинаещите да се ограмотим. :D
Ако имаш време и желание де.

МОга разбира се, ще видите разликата веднага в материала и цвета. Само трябва да отида да ги извадя от трезора на банката.

• mazonko likes this

#6 edin

edin
  • Напреднали
  • 934 Мнения:

Публикувано 20 февруари 2019 - 06:27

МОга разбира се, ще видите разликата веднага в материала и цвета. Само трябва да отида да ги извадя от трезора на банката.

Имам доста дълъг стаж като нумизмат, но за пръв път чувам за "Италианки" на монетите от 1923 година.Да не ги бъркаш с 1916година?

А цветът на монетите изобщо не можеш да го определиш какъв е, защото зависи от самата снимка. Ако ги снимам с другия фотоапарат ще ти изглеждат малко жълтави.

А как ще определиш разликата в материала по снимка ??? Дистанционен спектрален анализ :rolleyes:  или някое ново научно достижение, известно само на теб :ph34r:

• Yahoo and Kanzass like this

#7 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 112 Мнения:

Публикувано 20 февруари 2019 - 07:24

Ако имаш толкова дълъг стаж, защо не знаеш най-важното за монетите от 1923г? Кое от снимките тук отличава дадените монети и оригиналите? Коментарът ти за спектралния анализ даже няма да коментирам.

#8 mazonko

mazonko
  • Потребители
  • 39 Мнения:

Публикувано 20 февруари 2019 - 09:09

Ще се радвам, когато намерите време да качите една истинска и една "италиянка", за да видя разликата.

#9 Kanzass

Kanzass
  • Потребители
  • 40 Мнения:

Публикувано 20 февруари 2019 - 09:14

Оригинали,"Италианки"- ето двете разновидности на монетите от 1923 г.

Прикачен файл  1923.2.jpg   76,38K   0 Брой свалянияПрикачен файл  1923.1.jpg   103,19K   0 Брой сваляния Прикачен файл  1923.jpg   116,63K   0 Брой сваляния

Това е каталог с консултант проф. Петко Павлов, изд.1998 г. И за двете монети 1 и 2 лв. са показани два варианта, за които пише като разлика единствено, че са сечени в различни монетни дворове,В същото време в каталога на БНБ е показан е само един вариант.

Виенската еднолевка е назъбен кант, "бирмингамката" - с неназъбен (поне това е отбелязано по-горе в сканираната страница)

• edin and mazonko like this

#10 ster

ster
  • Потребители
  • 12 Мнения:

Публикувано 20 февруари 2019 - 09:50

Според мен kanzass се е объркал малко. В прикачените снимки пиши монетен двор Виена,Авсрия са били пуснати в обръщение. От монетния двор на Бирмингам, Англия е имало само образци.
За "Италианки" ivaningbg говори като за фалшиви. Нека ме поправи ако греша. Аз лично не съм чувал за фалшиви монети от емисия 1923.

#11 Kanzass

Kanzass
  • Потребители
  • 40 Мнения:

Публикувано 20 февруари 2019 - 10:30

Аз лично не съм чувал за фалшиви монети от емисия 1923.

И аз не съм чувал за фалшиви,затова показах разновидностите.Ясно е ,че тираж от 5 броя,не е за масова употреба  :)

#12 Левъ

Левъ
  • Напреднали
  • 148 Мнения:
  • Interests:Български монети от 1880 до днес

Публикувано 21 февруари 2019 - 10:03

И аз разбирам за първи път за "италианки" 1923, може би е добре да се отвори отделна тема по повода. Мисля, че ще се получи интересен дебат и ще получим нова информация :)

#13 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 7958 Мнения:

Публикувано 22 февруари 2019 - 04:49

Затварям тази тема, моля отворете нова, ако не сте го направили... Не зная за "Италианки" 1923, така че ще е интересно.

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни