Към съдържанието

Снимка

Италианки 1923?

68 replies to this topic

#1 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8036 Мнения:

Публикувано 23 февруари 2019 - 08:32

В една друга тема ivaningbg ни разказваше за италианките от 1923 и за оригиналите в сейфа. И понеже аз за "италианки" от 1923 не съм чувал, само за такива от 1916, ще помоля да ги изкара от сейфа и да ни поясни, с какво италианките се различават от оригиналите :)

• edin and Kanzass like this

#2 Левъ

Левъ
  • Напреднали
  • 167 Мнения:
  • Interests:Български монети от 1880 до днес

Публикувано 24 февруари 2019 - 06:20

Даа,чакаме с интерес и нетърпение :)

#3 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8036 Мнения:

Публикувано 25 февруари 2019 - 11:13

от 3 дни ни вест, ни стон при онази уникална активност в темата за продажба...

Не сме предвиждали досега наказания за клевета, но ако колегата не ни разкрие тайната на Италианките от 1923 скоро, ще се наложи да го обвиня в клевета, към колегата пуснал монетите за продажба

#4 Ivanov

Ivanov
  • Напреднали
  • 467 Мнения:

Публикувано 25 февруари 2019 - 11:35

от 3 дни ни вест, ни стон при онази уникална активност в темата за продажба...

Не сме предвиждали досега наказания за клевета, но ако колегата не ни разкрие тайната на Италианките от 1923 скоро, ще се наложи да го обвиня в клевета, към колегата пуснал монетите за продажба

Иванин бг, т.нар. Иван Георгиев е много експресивен и нападателен във форума, иначе е благ човек на живо, явно от разстояние и от клавиатурата му идва голям кураж. Мненията му за монетите и нумизматиката са доста грешни, да не кажа дори абсурдни, но нека да чуем какъв пореден водевил ще роди емоционалната му глава.

• edin likes this

#5 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8036 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2019 - 12:08

Не съм забелязал до този момент нападателни мнения, или поне изблик на строго нападателни, както други примери за такива.

Физически не е лошо, човек да има свои виждания за нещата, но не смятам за правилно да се компрометира друг член на форума и колега, предвид вярата в химери!

Тъй че определено очаквам едно смислено доказателство и обаснение за съществуването на тези "Италианки". По мненията и в онази тема, и в тази досега, подозирам, че такива няма да получа, но все пак, нека да видим.

#6 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 153 Мнения:

Публикувано 27 февруари 2019 - 10:14

Ето ме и мен. На куражлията Иванов преди да каже нещо и да се изложи като кифладжия му препоръчвам да прочете малко книжки. Ако не се сеща коя книга точно значи язък му за блеенето из форумите и грейдването на полирани с войнишко одеало монети докато хванат чисълце и накрая да се оправдава със специалистите в реномираната грейдинг компания. Иванов, ако се предаваш и не знаея,коя е книгата, ами направи като предния път, обадими се на вайбъра, поговори си с мен и научи правдата. Пък после пак ако искаш се изявявай с журналистическите си наклонности в този форум. Монетите,които аз визирах, че са "Италианки" просто са правени 70-те години с помощта на ДС в Италия. Информацията я имам от един покоен за съжаление ве4е специалист по БГ нумизматика - Николай Жерев, който е един от създателите на книгата,която визирам и лично за мен е подписал.

Ако колегата Иванов е спестил парици да не си я закупи му препоръчвам да иде до библиотеката и да седне с нея в читалнята (ако я имат) и да сравни тамошните снимки на монетите от 1923,които са за колекцията на Николай Цветанов и онези,които бяха снимани в предишната тема. Ако пак не може да разбере,какво имам предвид остават 2 неща: или се извинява тук,което трудно ще стане или си записва час за офтамолог.

Не признавам, ненавиждам и не поглеждам чистени и манипулирани монети.

#7 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 153 Мнения:

Публикувано 27 февруари 2019 - 10:18

Пропуснах да добавя, че при следващото ми ходене в банковия трезор (не ми е на път към работа всеки ден за съжаление), обезателно ще изпълня обещанието си и ще снимам моите монети, за да не си мислят някои хорица тук дошли от Димитровградските села с плетено елече, че само като тях приказвам напразно и се крия като мишка. 

#8 ford_perfekt

ford_perfekt
  • Напреднали
  • 975 Мнения:

Публикувано 27 февруари 2019 - 11:40

Колега Ivaninbg, не разбрах, Вие на книга ли се позовавате за тези "италианки" или въпросният Николай Жерев ги е споменал в неформален разговор?
  • edin likes this

#9 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 153 Мнения:

Публикувано 27 февруари 2019 - 12:35

Позовавам се на информация от човек,който е написал тази книга. Държа да добавя,че това е може би най-луксозното издание до момента изадавано някога за нашите монети лимитирано в тираж 500 бр. А тези,които не знаят,кой е Николай Жерев си струва да поразпитат...голяма работа беше той. Днес малкият му син Николай се занимава с делото на баща си, но сякаш не му достигат опита и силите.

Както вече споменах, в книгата има фотографии на монетите и от 1923г. и там можете да гивидите истинските монети,какво представляват. Вие не очаквате от мен да се ровя от 2000 км в архивите на ДС в София и да ви пусна тук копия на документацията. Факт е,че масово монетите,които се разпространяват в БГ и са грейднати не са оригиналните. Разбира се по един много елементарен начин - цветът е различен! Това което отличава и така наречените "оригинални" 100-левки от 1912г сечени с оригиналната матрица, но сечени не през 1912. Този който е виждал истинска 100 левка 1912г и е оранжева почти, а не жълта като масовките знае за какво говоря. През социализма още съм гледал тогавашните Западногермански каталози,където в най-високото качество 100 лева 1912г бяха оценявани на 6.000 ДМ, а тези от 1894 на 4.000 ДМ. Причината надявам се я знаете, преди около 4/5 години излезе подробна статия във вестник 168 часа.

#10 edin

edin
  • Напреднали
  • 981 Мнения:

Публикувано 27 февруари 2019 - 02:12

Позовавам се на информация от човек,който е написал тази книга. Държа да добавя,че това е може би най-луксозното издание до момента изадавано някога за нашите монети лимитирано в тираж 500 бр. А тези,които не знаят,кой е Николай Жерев си струва да поразпитат...голяма работа беше той. 

Бях доста добър приятел с покойния Николай Жерев /даже общо се борихме цяла година за 1 кауза/ - винаги заемаше 3 маси на сбирките във Велико Търново - много сме контактували и обсъждали и различните ментета и фалшификати - никога не е споменавал за ментета  или италианки на 1923 - или не си го разбрал или нещо си се объркал.

За 1912 година съм съгласен като има и доста други признаци,

но за 1923 - чакам доказателство, а както ти писах - по снимка не знам как ще разбереш истинския цвят на монетата - той зависи много от светлината по време на снимките, но ние с елечетата от селата не правим дистанционен анализ на метала ката теб ;)

А ако наистина има италианки, то те би трябвало да са изработени от устойчива алуминиева сплав, за да не се разпадат и окисляват като оригиналните поради лоша сплав, а продаваните от мен си имат макар и леко окисление, дължащо се на лошата оригинална сплав.

Но ние сме си селяни с елечета, а теб не те знам с какво си, но май нещо си босичък.

И не вярвай 100% на вестниците - според тях сме милиардери и престъпници :ph34r: 

• ford_perfekt likes this

#11 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 153 Мнения:

Публикувано 27 февруари 2019 - 02:29

Като ги снимам ще разбереш. Естествено едва ли не искаш да ти ги покажа на живо, но в книгата ги има. Докато не ги погледнеш атм за скенери не ми говори. А този с елечетата си ме разбра.

#12 Niksan

Niksan
  • Напреднали
  • 198 Мнения:

Публикувано 27 февруари 2019 - 03:12

Аз съм чувал, че италианкитие са една идея по-бели и това главно ги издава. Разбира се,не мога да се позова на конкретни факти или документи, но такива слухове са ми минавали през ушите. 

#13 monopola

monopola
  • Напреднали
  • 115 Мнения:

Публикувано 27 февруари 2019 - 04:04

Ти да видиш :) Имам я и аз тази книга, та даже от малките номера с автографи на всичките от колектива, щото то далеч не е само Жерев автор. Явно трябва супер много да разбирам. 

Не знам дали въобще трябва да се коментира, че снимката няма как да пресъздаде съвсем оригиналния цвят, а когато пък снимката се отпечата на хартия съвсем отивам на никъде нещата. 

Жерев беше наистина много знаещ човек, но ментета на алуминиеви монети прави през 70те с помощта на Държавна сигурност..... мале..... И никой не е чувал за такова чудо разбира се, а и няма и никъде документирано такова твърдение. Автора на тази теза обаче ползва за аргумент думите на човек, който вече го няма. 

Аз пък казвам, че това е пълна глупост и няма никакви италианки от 23та. 

• edin and ford_perfekt like this

#14 ford_perfekt

ford_perfekt
  • Напреднали
  • 975 Мнения:

Публикувано 27 февруари 2019 - 04:15

Позовавам се на информация от човек,който е написал тази книга.

Т.е. нямаш нищо черно на бяло? Писано, снимано, диаграми, графики, числа? Само разговор с човек, който, уви, сега е покойник?

#15 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 153 Мнения:

Публикувано 27 февруари 2019 - 04:49

Напротив, имам., Документирано официално в книга, само трябва да се отвори и прочете. Ти какво очакваш да имам освен монетите си на живо? МОже би специално изявление приживе на Николай Жерев подпечатано при нотариус за целите на перфектния форд? Човек когато пише книга, особено когато същата тази книга е издадена от професионалисти, на които аз вярвам, имам право да цитирам мненията им и да се позовавам на труда им. Я да видим ние сега, ти какво имаш? Явно не ти се търси книгата, е, аз мога да ти я сканирам или снимам с телефона, но е хубаво,когато питаш да си попрочел някой друг ред преди това, нали? Апропо, покойникът (мир на праха му) не е обикновен такъв, а човек с недостижими знания за нашето монетосечене направил няколко колекции на известни наши личности. Аз ако мога да имам някога 10% от знанията му, ще съм много доволен.

А ти какво разбираш под "черно на бяло", след като очевидно книги, снимки и др. не ти достига? Ще ми е интересно да разкажеш тук, ти какво ползваш като информация.

#16 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 153 Мнения:

Публикувано 27 февруари 2019 - 04:56

Ти да видиш :) Имам я и аз тази книга, та даже от малките номера с автографи на всичките от колектива, щото то далеч не е само Жерев автор. Явно трябва супер много да разбирам. 

Не знам дали въобще трябва да се коментира, че снимката няма как да пресъздаде съвсем оригиналния цвят, а когато пък снимката се отпечата на хартия съвсем отивам на никъде нещата. 

Жерев беше наистина много знаещ човек, но ментета на алуминиеви монети прави през 70те с помощта на Държавна сигурност..... мале..... И никой не е чувал за такова чудо разбира се, а и няма и никъде документирано такова твърдение. Автора на тази теза обаче ползва за аргумент думите на човек, който вече го няма. 

Аз пък казвам, че това е пълна глупост и няма никакви италианки от 23та. 

Значи си за офтамолог. Ти да не би да очакваш ДС точно на теб да ти прати копие от документацията, с която са направили нещата?Че кой пък си ти? Аз цитирам човек,който знаеше, какво говори и в книгата си се сложил името и имиджа граден с години. Освен това не помня да съм казвал, че сте длъжни да ми вярвате, но както се вижда и по-нагоре, не споделям само аз това мнение. Но ако толкова много искаш, мога да ти предложа следното: специално за теб ще намеря всичката документация и дори към нея ще добавя и номера на обувките на лювобницата на гравьора на монетите в Италия. Току виж пазят в ДС и тази информация в специален плик с надпис:"Да се отвори от 'монопол' през 2019г за целите на форумните му изяви в сайта 'numizmatici.com'". 

#17 ford_perfekt

ford_perfekt
  • Напреднали
  • 975 Мнения:

Публикувано 27 февруари 2019 - 05:02

Напротив, имам., Документирано официално в книга, само трябва да се отвори и прочете. Ти какво очакваш да имам освен монетите си на живо? МОже би специално изявление приживе на Николай Жерев подпечатано при нотариус за целите на перфектния форд? Човек когато пише книга, особено когато същата тази книга е издадена от професионалисти, на които аз вярвам, имам право да цитирам мненията им и да се позовавам на труда им. Я да видим ние сега, ти какво имаш? Явно не ти се търси книгата, е, аз мога да ти я сканирам или снимам с телефона, но е хубаво,когато питаш да си попрочел някой друг ред преди това, нали? Апропо, покойникът (мир на праха му) не е обикновен такъв, а човек с недостижими знания за нашето монетосечене направил няколко колекции на известни наши личности. Аз ако мога да имам някога 10% от знанията му, ще съм много доволен.
А ти какво разбираш под "черно на бяло", след като очевидно книги, снимки и др. не ти достига? Ще ми е интересно да разкажеш тук, ти какво ползваш като информация.

Аз книгата я имам, но никъде в нея не съм намерил да се споменава за "италианки" за монетите от 1923. Ще ти бъда благодарен, ако ми посочиш страницата , в която е написано това.

#18 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 153 Мнения:

Публикувано 27 февруари 2019 - 05:13

Никъде не съм писал,че е описано там, а казах по-горе да сравняваш монетите със сниманите в книгата. Или четете правилно и съсредоточено или не участвайте във форума....

#19 monopola

monopola
  • Напреднали
  • 115 Мнения:

Публикувано 27 февруари 2019 - 05:32

Оф, ставаш нелеп пич. През цялото време мрънкаш за книгата, там нищо такова не пишело, ама ти си бил цитирал източници. Айде моля ти се. Нищо срамно няма човек да сбърка. В реакцията след това си проличава достойнството. 

П.С. Снимки искаш - снимки получаваш. 

q4sLdRCl.jpg

и с автографите, че всичко е суета все пак :)

ucu9EdOl.jpg

• edin and ford_perfekt like this

#20 ford_perfekt

ford_perfekt
  • Напреднали
  • 975 Мнения:

Публикувано 27 февруари 2019 - 05:59

Никъде не съм писал,че е описано там, а казах по-горе да сравняваш монетите със сниманите в книгата. Или четете правилно и съсредоточено или не участвайте във форума....

За съжаление, уважаеми, без факти си просто поредният човек с лично мнение. Хубаво е да не го пробутваш на всички като нещо неоспоримо и доказано. Сега доказателства от рода Еднаженамиказа, вървят на опашката пред бакалията.
Какво ти е казал Жерев, пък ти какво си чул и разбрал... пък колко ракии сте изпили преди това... Всичко са алабалистики без доказателства.
Може да имаш самочувствие за ТОП колекционер, но малко скромност и прибраност няма да са ти излишни!

Със здраве!
  • edin likes this

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни