Към съдържанието

Снимка

Италианки 1923?

68 replies to this topic

#61 edin

edin
  • Напреднали
  • 959 Мнения:

Публикувано 07 март 2019 - 07:39

Малко снимки на едни и същи монети, но с различно осветление - дали са от един и същи метал ? ;)

Прикачени файлове

#62 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 7999 Мнения:

Публикувано 07 март 2019 - 07:54

светлината и самата техника винаги са много важни, коментирали сме темата доста пъти в други откъслечни теми.

Факт е че по снимки, не винаги може да се направи заключение, особено за съвременни монети. Друга тема е да коментираш нещо дали е менте...и да е антична монета, при лоши ментета и от лоша снимка, това си проличава. Тук е съвсем друг казус.

Много ясно личи ако сравнявам твоите снимки от обявата и снимките на Иво, като предполагам че и той е подготвен с по-добра техника, и най-малко повече опит при снимки.

Иначе ако говорим за тези левче-та, на две от снимките спокойно на цвят може да минат за алуминиеви, ако коментираме цвета...

#63 ivobg

ivobg
  • Напреднали
  • 120 Мнения:
  • Interests:Българска нумизматика

Публикувано 07 март 2019 - 08:01

Форума няма ли да направи едно събиране, да се съберем някъде и да си поприказваме на живо за монети и не само и да обсъдим е такива интересни теми като тази :)

Ванка ще идваш ли към България скоро, че да се видим и да си сравниме 23-ките хахаха. Отностно 1923 за това дали има италианки, виетнамки, чавдарки и т.н. всичко е слухове и фолклор. Дори и статията във вестник Труд и после в списание 8, това което беше писано пак е на базата на слухове и фолклор. Преди 2000 година са се намирали по-трудно много от монетите в качество и както каза колегата edin повечето хора дори не са ги ценяли защото са се събирали доста по-стари като векове монети :). Да не забравяме и друго, много от монетите още тогава са били съсипвани като са били чистени непрофесионално, търкани, жулени и т.н. понеже колекционерите тогава като са виждали мръсотия или патина по тях и са ги третирали като изкопаните монети, чистят с лимони, кърпи, парцали, сапуни, абе да светне....След 2000 година вече има интернет, човек може да си купи монета не само от територията на нашата държава. Започват много повече монети от вънка да се връщат обратно в България и за това почват да излизат повече монети в качество от дадена година. Ето пример с мои 1923 година които съм имал: едната ми 2 лева 1923 година MS66 PCGS, я взех от ebay от щатите. 2 броя 1 лев 1923 година MS66 PCGS ми дойдоха от Румъния. Един прекрасен лот 1 и 2 лева сигурно минимум 65-ци ги взех от един гръцки сайт за монети. Та това, че сега се намират по-често си има обяснение. 

• edin likes this

#64 ford_perfekt

ford_perfekt
  • Напреднали
  • 961 Мнения:

Публикувано 14 април 2019 - 05:28

В една друга тема уважаемият колега ivaningbg написа, че е изпратил снимките, които трябваше да разсеят заблудите ни относно 1923г. на избрани люде от форума. Тъй като, явно на мен не се е паднало синьото хапче, бих искал да попитам колегите :
-Мили съфорумци, видяхте ли снимките? Отказахте ли се от заблудите?
И по специално:
- Колега Edin, тъй като Вие бяхте непосредствено засегнат от Италианската афера, получихте ли доказателства от Германия за погрешността на Вашите убеждения?
С трепет очаквам понеделник, работно време, когато от Федералната република ще имаме включване на живо.
  • Ivanov likes this

#65 edin

edin
  • Напреднали
  • 959 Мнения:

Публикувано 14 април 2019 - 06:43

В една друга тема уважаемият колега ivaningbg написа, че е изпратил снимките, които трябваше да разсеят заблудите ни относно 1923г. на избрани люде от форума. Тъй като, явно на мен не се е паднало синьото хапче, бих искал да попитам колегите :
-Мили съфорумци, видяхте ли снимките? Отказахте ли се от заблудите?
И по специално:
- Колега Edin, тъй като Вие бяхте непосредствено засегнат от Италианската афера, получихте ли доказателства от Германия за погрешността на Вашите убеждения?
С трепет очаквам понеделник, работно време, когато от Федералната република ще имаме включване на живо.

Абе, явно и аз съм пропуснал някак си снимките, ама то непубликувани снимки по принцип няма как да се видят :D

Не знам на кого ги е пратил, може да е с "тайна секретна поща" - ако ги получа веднага ще ги публикувам.

• ford_perfekt likes this

#66 Yahoo

Yahoo
  • Напреднали
  • 521 Мнения:

Публикувано 14 април 2019 - 06:49

Ако някой ги има нека ги публикува, както и оранжевата столевка. Щом са оригинали, би трябвало поне още един човек да ги има
  • ford_perfekt likes this

#67 Ivanov

Ivanov
  • Напреднали
  • 467 Мнения:

Публикувано 14 април 2019 - 08:41

Нали се сещате, че нито има снимки, нито има монети. Така че не чакайте от умрял писмо и от к... запис!

• edin and ford_perfekt like this

#68 ford_perfekt

ford_perfekt
  • Напреднали
  • 961 Мнения:

Публикувано 16 април 2019 - 08:34

На мен определено coinsbg ми липсва! Имаше интересни теории, спор няма, но определено не беше експресивно агресивен. Този теоретик, който се опита да го замести, долетя като чайка, окрещя орталъка, из...ра се и отлетя, оставяйки ни да тънем в невежество. Рева!
А па и снимки не видяхме... Ех, помните ли какво славно време беше, какви Боримечки, какви Емблеми се появяваха?
Рока, не се прави на строг, а веднага пиши на coinsbg тутакси да се завърне! Не може да няма някакъв имейл в системата. Дай тука и петиция да попълним! ;)
  • meA likes this

#69 nex.oc

nex.oc
  • Напреднали
  • 446 Мнения:
  • Interests:нумизматика и нотафилия

Публикувано 17 април 2019 - 06:05

абе хора, успокойте малко топката :-)
то верно, че хобито е страст, но тука нещата взеха да придобиват форми познати ни от
латиноамериканските сериали. кой какво казал, кой какво обещал, обиждания, сърденки и т.н.т.
важното е да се спазва приличен тон, а споровете в повечето случаи може да са от полза. лошо няма!
даже видяхме наскоро и някой да пише за себе си в трето лице единствено число :-)
какво повече да се добави?!
радвайте се на живота и на настъпилата пролет и по-малко негативни емоции!
  • roca and geleznia1 like this

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни