Към съдържанието

Снимка

5 лева Княжество България

25 replies to this topic

#1 Ivanov

Ivanov
  • Напреднали
  • 467 Мнения:

Публикувано 07 март 2019 - 12:16

Ето нещо и от мен.

#2 nex.oc

nex.oc
  • Напреднали
  • 446 Мнения:
  • Interests:нумизматика и нотафилия

Публикувано 07 март 2019 - 01:54

ако това са примери за силно надценени монети съм абсолютно съгласен с теб.
в случая гадая, щото тази тема е за аукциони и не можах да вдяна що са тези снимки тук :-)

#3 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 128 Мнения:

Публикувано 07 март 2019 - 02:36

Колега nex.oc, не е коректно да се напада така постоянно колегата Иванов, много ще му стане.

Не признавам, ненавиждам и не поглеждам чистени и манипулирани монети.

#4 ivobg

ivobg
  • Напреднали
  • 120 Мнения:
  • Interests:Българска нумизматика

Публикувано 07 март 2019 - 07:37

Колега Ivanov моите поздравления за тези 4 прекрасни монети които сте показали на снимките. Не са лесни монети за намиране. Много от тук присъстващите включително и аз си мечтаят да имат в своите колекции такива екземпляри. Остава само и една 1884 година MS62 да добавите и карето ще стане разкошно. 

nex.oc, имаш ли някакви проблеми с тези снимки които колегата Ivanov показа?, че нещо не можах да вдяна и аз твоя коментар 

#5 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 7984 Мнения:

Публикувано 07 март 2019 - 08:05

Така малко объркваме темите...ще се опитам после да изкарам последните коментари в друга тема...даже се чудя как да я кръстя..

ОК, ще пия едно вино и ще го измисля, за заглавие.

Темата си е за аукциони, и без значение дали тези идват от аукцион или са отделно, мястото им не е в такава тема, понеже изместваме фокуса от за главието.

Принципно снимките не са идеални че да се видят детайли и трудно може да се коментира съвсем ясно, но мисля че nex.oc  има в предвид, същото което и аз си мисля, че не на всичко грейдът му отговаря...поне от тези снимки.

За мен специално от тези снимки, дотолкова доколкото се вижда дясната 85-та е доста слаба. Не говоря че е тъмна, но и изглежда да няма релеф...така изглежда, не мога да го гарантирам.

92 не виждам какъв грейд има, но също не изглежда в особено върхова форма

Пак казвам, за мен така изглежда от снимките, а не твърдя че е 100 % така....вероятно е по-добри снимки под друг ъгъл да кажат друго :)

И да не забравя, Честито! Трябва винаги да сме доволни че тези монети на този етап са у нас, без значение у кой :)

• Ivanov likes this

#6 Ivanov

Ivanov
  • Напреднали
  • 467 Мнения:

Публикувано 07 март 2019 - 08:09

Така малко объркваме темите...ще се опитам после да изкарам последните коментари в друга тема...даже се чудя как да я кръстя..

Темата си е за аукциони, и без значение дали тези идват от аукцион или са отделно, мястото им не е в такава тема, понеже изместваме фокуса от за главието.

Принципно снимките не са идеални че да се видят детайли и трудно може да се коментира съвсем ясно, но мисля че nex.oc  има в предвид, същото което и аз си мисля, че не на всичко грейдът му отговаря...поне от тези снимки.

За мен специално от тези снимки, дотолкова доколкото се вижда дясната 85-та е доста слаба. Не говоря че е тъмна, но и изглежда да няма релеф...така изглежда, не мога да го гарантирам.

Пак казвам, за мен така изглежда от снимките, а не твърдя че е 100 % така....вероятно е по-добри снимки под друг ъгъл да кажат друго :)

И да не забравя, Честито! Трябва винаги да сме доволни че тези монети на този етап са у нас, без значение у кой :)

Форумът позволява качване на снимки с много ниска резолюция, техниката много бързо се разви, направи възможно ъплоудването на файлове до 5 мб и тогава ще се види, коя е слаба, коя не.

• roca likes this

#7 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 7984 Мнения:

Публикувано 07 март 2019 - 08:12

Ще се пробвам да направя нещо по въпроса между другото :)

#8 Ivanov

Ivanov
  • Напреднали
  • 467 Мнения:

Публикувано 07 март 2019 - 08:15

Ето вижте 1892 и преценете за формата й :)

• edin likes this

#9 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 7984 Мнения:

Публикувано 07 март 2019 - 09:30

Пак опираме до снимките....така изглежда друга работа.

Ако не е тайна какъв е грейда...изглежда да е 61-62?

#10 Ivanov

Ivanov
  • Напреднали
  • 467 Мнения:

Публикувано 08 март 2019 - 06:45

На всички ви пожелавам такива слаби според Рока монети, с по -силен матричен блясък. ;) Той на тази слаба монета за нечие съжаление е абсолютно пълен, дори и в гладките полета, но трябва да се види на живо, за да се прецени, по снимки не става или е трудно. Холдъра долу откъм номинала е надраскан, пластмасата изглежда замъглена. Ще помоля Рока да направи нова тема, 5 лева Княжество България и да измести там снимките.

#11 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 7984 Мнения:

Публикувано 08 март 2019 - 07:21

Аз лично не виждам матричен блясък, само висок релеф...но това е друга тема :)

#12 Ivanov

Ivanov
  • Напреднали
  • 467 Мнения:

Публикувано 08 март 2019 - 07:43

Аз лично не виждам матричен блясък, само висок релеф...но това е друга тема :)

Монетата е с пълен матричен гланц, отвори сайта на NGC и виж снимката там, при тази патина няма как да се види по снимка,  а с видео, но не ми е това целта, а ако не искаш да видиш няма  как да видиш ... :).

#13 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 7984 Мнения:

Публикувано 08 март 2019 - 09:17

Ето техните снимки....доста по-добри :)

Факт има матричен гланц. Има и малко драскотини, но цялостно чудесна монета...

Още веднъж снимките са ужасно важни!

Честито!

https://www.ngccoin....4684602-001/62/

#14 Ivanov

Ivanov
  • Напреднали
  • 467 Мнения:

Публикувано 08 март 2019 - 09:40

Ще се радвам, ако се покажат и други петолевки MS от капацитетите във форума, защото нумизматиката се учи с показване. Другото е злобеене и търсене на кусури.

#15 Gimmeadollar

Gimmeadollar
  • Напреднали
  • 615 Мнения:

Публикувано 08 март 2019 - 11:07

5тачето 92ра от тия снимки ми изглежда дори по-добре от онези 63 и 63+, които ги има снимани в pcgs. Добри парчоци.

#16 Ivanov

Ivanov
  • Напреднали
  • 467 Мнения:

Публикувано 09 март 2019 - 08:23

5тачето 92ра от тия снимки ми изглежда дори по-добре от онези 63 и 63+, които ги има снимани в pcgs. Добри парчоци.

Благодаря! Петолевката 61 рядката матрица, която беше показал от сайта на Pcgs също е моя, ще я извадя и ще ви я покажа и нея. Много е добра.
  • Gimmeadollar likes this

#17 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 325 Мнения:
  • Interests:Bulgarian Coins

Публикувано 09 март 2019 - 07:09

Благодаря! Петолевката 61 рядката матрица, която беше показал от сайта на Pcgs също е моя, ще я извадя и ще ви я покажа и нея. Много е добра.

Колега, поздрави за хубавите монети.
Не разбрах само дали продаваш нещо от тях?

#18 S&G

S&G
  • Потребители
  • 40 Мнения:

Публикувано 09 март 2019 - 10:22

За 5 лева 1892 ли става дума? Да разбирам ли, че щом говорите за втора по рядка матрица, значи монетета има два варианта?
Понеже съм начинаещ бихте ли ми направили услугата да качите снимки на които може да се видят разликите? Стана ми много любопитно! Благодаря предварително!

#19 Ivanov

Ivanov
  • Напреднали
  • 467 Мнения:

Публикувано 18 март 2019 - 10:51

Понеже обещах....

• edin and Gimmeadollar like this

#20 Ivanov

Ivanov
  • Напреднали
  • 467 Мнения:

Публикувано 18 март 2019 - 10:53

И понеже нумизматиката се учи чрез показване, ви показвам някои неща от моята колекция. Тук е рядката матрица на 5 лева 1892, която Gimmeadollar беше качил по-горе от сайта на PCGS, наистина уникална монета, за която благодаря на колегата ivobg!

• Gimmeadollar likes this

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни