Към съдържанието

Снимка

20 лева ЗЛАТО 1903 Караджов, Урумов

7 replies to this topic

#1 Niksan

Niksan
  • Напреднали
  • 200 Мнения:

Публикувано 12 април 2019 - 01:14

Здравейте! Въпреки, че поразпитах насам-натам включително и някои хора от форума тука на лично съобщение, мненията са много противоречиви. За това реших да задам публично тоя въпрос във форума. Става въпрос за една банкнота 20 лева ЗЛАТО 1903 г. дето е уж R3 в каталога на уважавания Крапчев. Аз лично за тия години, в които се занимавам не бях виждал никога такава нито да се продава, нито да се показва някъде. Интересно ще ми е да прочета някакво мнение от ваша страна, ако знаете нещо по тоя въпрос. Също така каква стойност може да има тая банкнота, като се абстрахираме от цените в каталога, защото за мен лично са крайно неверни в случая. Банкнотата качвам на снимки. Само да вметна, снимките са ташак, знам, но не съм ги правил аз и банкнотата не е моя. Поздрави!

Прикачени файлове

• nic likes this

#2 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 170 Мнения:

Публикувано 15 април 2019 - 10:00

Да, колега прав си. Банкнотата е действително с този подпис много рядка и поради тази причина собсвтеникът й има право да иска по-висока цена от каталожната,която е само за ориентиране, разбира се. Естествено състоянието й е много определящо при продажбата й на по-висока цена. Много правилно си писал,че нието си я виждал за продан, нито за показ, така,че това също е определящо за цената й. Ако се пусне на западен аукцион, много малко хора от западняците ще я оценят, така,че моят съвет е да се пробва да се продаде в България, ако ще се търси висока цена. Аз лично съм привърженик на идеята да се плаща повече от нормалното,ако стоката е много рядка. Надявам се да попаднеш на такива колекционери и да я оценят.

• Sixpaths likes this

Не признавам, ненавиждам и не поглеждам чистени и манипулирани монети.

#3 Sixpaths

Sixpaths
  • Потребители
  • 35 Мнения:

Публикувано 18 април 2019 - 08:40

Напълно съм съгласен с горния коментар на ivaningbg. В момента се продава една такава в аукциона, но в по-лошо качество.

#4 Niksan

Niksan
  • Напреднали
  • 200 Мнения:

Публикувано 30 април 2019 - 05:58

Подобно на първия пост. Какво ще кажете за тази банкнота? Отново Караджов, Урумов са подписите. 

Прикачени файлове

#5 tribal

tribal
  • Потребители
  • 11 Мнения:

Публикувано 21 август 2019 - 04:29

Здравейте,аз също притежам 20 лв, орловска емисия от 1093г. доколко е рядка и ценна банкнотата, и другите номинали от тази емисия.Имам и 50 лв. Имам голяма колекция, български банкноти емисии от началото на 20век, през годините на соца и до съвреммените ни пари. Каква стойност имат, не съм напълно запознат, интересувам се с цел продажбата им.

#6 kolevst

kolevst
  • Напреднали
  • 306 Мнения:
  • Interests:Юбилейни монети от БнБ

Публикувано 21 август 2019 - 06:46

Зависи много от качеството,по добре качи снимки.

#7 nex.oc

nex.oc
  • Напреднали
  • 451 Мнения:
  • Interests:всякакви

Публикувано 22 август 2019 - 11:42

Здравейте,аз също притежам 20 лв, орловска емисия от 1093г. доколко е рядка и ценна банкнотата, и другите номинали от тази емисия.Имам и 50 лв. Имам голяма колекция, български банкноти емисии от началото на 20век, през годините на соца и до съвреммените ни пари. Каква стойност имат, не съм напълно запознат, интересувам се с цел продажбата им.

инвестирай едни 30 лева в каталога на Крапчев и си оцени (горе-долу) банкнотите първо сам.
https://balkan.aucti...-izd-a-krapchev
така поне няма да станеш жертва на хиените, които ще те наобиколят след този поуст :-)

#8 Niksan

Niksan
  • Напреднали
  • 200 Мнения:

Публикувано 24 август 2019 - 12:20

В тоя форум вече много малко хора има дето да дават информация особено за банкноти. Аз много разпитвам по тоя въпрос, рядко, но изпадат полезни четива. Ако ти се занимава и имаш време, ще ми е интересно да видя на снимки какво имаш и да ти дам съвет. Поздрави!

• tribal likes this

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни