Към съдържанието

Снимка

Препоръчайте някоя комунистическа възпоменателна монета

29 replies to this topic

#21 Yahoo

Yahoo
  • Напреднали
  • 562 Мнения:

Публикувано 17 април 2019 - 05:00

Има тема за тази монета. Потърсете. Пиефорт без коса- оригинал, с коса- ристрайк. Обратното на нормалната.

Оригиналите и на двете са с коса, а без е ристрайка. Ама някои в нумизматичното дружество твърдят, че само пиефорд с коса е оригинал, а на обикновената оригиналът е без. Според булфила, само с косата са оригинал

Аз съм по-склонен да вярвам на Булфила. Едва ли БНБ ще са продали рестрайка, а ще им е останал оригинала. А и в аукциона без коса е по-евтината

#22 edin

edin

edin

• Напреднали
  • 1026 Мнения:

Публикувано 17 април 2019 - 05:02

Интересен въпрос излиза покрай пиефорта - има ли и пиефорт с косичка, като гледам, този от линк-а е без.
Да видим колко варианта ще станата на тази монета.

B.T.W. На какво се дължи тази разлика при отсичането? Запушена матрица или различни матрици?

донасечка /ристрайк/ - държавата беше обявила официално 2000 броя тираж, но се е сетила, че ще имо далавера и отсече още 500 броя.

За да се различават - е поставила тази разлика в "косичката4 на момиченцето

#23 Liky

Liky
  • Потребители
  • 38 Мнения:

Публикувано 17 април 2019 - 05:52

А този пиефорт който прочетох че означава двойно по-дебела монета с тегло 46.66 грама само един ли е или са много такива отсечени ? Много объркваща история...

1979 са отсечени 16906 броя согурно всички с коса ?

199? са отсечени 2000 пак с коса според това което пишат хората

199? още 500 без коса

И накрая излиза че без коса ги продават в БНБ за 40 лева, а останалите ги продават само трети лица за двойно или повече ?

но например тук http://www.bulgarian...oin.php?id=2084

пише че 2000 броя са тези пиефорти, а не страндартните монети, от които видях само 1 да продават и то на цена 1480 лева...

#24 Yahoo

Yahoo
  • Напреднали
  • 562 Мнения:

Публикувано 17 април 2019 - 06:37

ШЕСТ ЛЕВА! Толкова ли си стиснат да отделиш 6 мизерни лева да си купиш един каталог. Ако са ти много отиди до магазинчето на булфила на Гургулят до Цар Асен и си купи старо издание и човекът ще ти го даде за ДВА лева.

Хубаво е да се помага във форума, ама да се задават въпроси като твоите защото или си прекалено мързелив или прекалено стиснат идва в повече! Отвори си поне сайта на БНБ и там има безплатен онлайн каталог със снимки и тиражи на всички монети!

#25 edin

edin

edin

• Напреднали
  • 1026 Мнения:

Публикувано 17 април 2019 - 06:44

А този пиефорт който прочетох че означава двойно по-дебела монета с тегло 46.66 грама само един ли е или са много такива отсечени ? Много объркваща история...

1979 са отсечени 16906 броя согурно всички с коса ?

199? са отсечени 2000 пак с коса според това което пишат хората

199? още 500 без коса

И накрая излиза че без коса ги продават в БНБ за 40 лева, а останалите ги продават само трети лица за двойно или повече ?

но например тук http://www.bulgarian...oin.php?id=2084

пише че 2000 броя са тези пиефорти, а не страндартните монети, от които видях само 1 да продават и то на цена 1480 лева...

тия 16906 НЕ СА ПИЕФОРТ, а са обикновени и тежат 23,33грама - бъркаш 2-та вида монети - обикновената и пиефорта

#26 Liky

Liky
  • Потребители
  • 38 Мнения:

Публикувано 17 април 2019 - 07:39

ШЕСТ ЛЕВА! Толкова ли си стиснат да отделиш 6 мизерни лева да си купиш един каталог. Ако са ти много отиди до магазинчето на булфила на Гургулят до Цар Асен и си купи старо издание и човекът ще ти го даде за ДВА лева.

Хубаво е да се помага във форума, ама да се задават въпроси като твоите защото или си прекалено мързелив или прекалено стиснат идва в повече! Отвори си поне сайта на БНБ и там има безплатен онлайн каталог със снимки и тиражи на всички монети!

Забравих за тази брошура, вчера бях в София но имах други задачи, от Варна съм и минах само за 10 минути през БНБ взех 2 монети и си продължих с другите дела. Но ще го купя каталога. И не на последно мястo, може да вземеш решението да не четеш или пишеш в темата след като не си доволен от съдържанието ѝ, способен си на такова деяние, демокрация е.

#27 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 464 Мнения:
  • Interests:Bulgarian Coins

Публикувано 17 април 2019 - 08:20

Забравих за тази брошура, вчера бях в София но имах други задачи, от Варна съм и минах само за 10 минути през БНБ взех 2 монети и си продължих с другите дела. Но ще го купя каталога. И не на последно мястя, може да вземеш решението да не четеш или пишеш в темата след като не си доволен от съдържанието ѝ, способен си на такова деяние, демокрация е.

Колега, не искам да съм на всяка манджа мерудия но в случая подкрепям отчасти колегата Yahoo.
В твоя случай трябва първо да се само-информираш какви разновидности на въпросната монета има. Аз също задавам въпроси за една или друга монета, но не ме мързи да чета или да се информирам, така че форума е по-скоро за дискусии.
Не че има нещо лошо да се пита, но в твоя случай е нещо повече, още повече ти изхождаш от чисто печелбарската гледна точка. Извинявам се ако съм обидил някого.

#28 Liky

Liky
  • Потребители
  • 38 Мнения:

Публикувано 18 април 2019 - 01:00

Карате ме да се чувствам все едно руша фундамента на това общество, раздирам тъканта която изгражда нумизматиката. Вие го наричате печелбарство, аз - финансова грамотност. Защо да се задоволявам само удоволствието да претежавам дадена момета когато мога да очаквам и да ми бъде платено за това удоволствие, когато реша че вече ми е омръзнала. Продадох няколко от монетите за да проверя пазара но останалите не планирам да ги продавам, освен ако не се наложи, така че не съм такъв търговец какъвто ме изкарвате.

#29 Gimmeadollar

Gimmeadollar
  • Напреднали
  • 647 Мнения:

Публикувано 18 април 2019 - 02:48

Вие го наричате печелбарство, аз - финансова грамотност.

Това къде му викаш грамотност у нас си е чиста проба дребно кокошкарство при малък пазар. Колко изкара от те три монети ако не е тайна? Да взема и аз да продавам ако са някакви хиляди.

#30 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 464 Мнения:
  • Interests:Bulgarian Coins

Публикувано 18 април 2019 - 04:08

Карате ме да се чувствам все едно руша фундамента на това общество, раздирам тъканта която изгражда нумизматиката. Вие го наричате печелбарство, аз - финансова грамотност. Защо да се задоволявам само удоволствието да претежавам дадена момета когато мога да очаквам и да ми бъде платено за това удоволствие, когато реша че вече ми е омръзнала. Продадох няколко от монетите за да проверя пазара но останалите не планирам да ги продавам, освен ако не се наложи, така че не съм такъв търговец какъвто ме изкарвате.

Колега, аз нямах това предвид, но с оглед на въпросите които задаваш не е много трудно да се направи заключение, с какви намерения подхождаш. Няма нищо лошо да се продава от време на време или пък да се добавя по нещо, но в конкретния случай говорим кои монети стават за търговия. А относно финансовата грамотност, ами то има много други начини и инструменти за инвестиции, като започнем от недвижими имоти, минем през олдтаймери и часовници и стигнем до предмети на изоб.изкуство и монети. Възможности много, ама там трябва много четене, информация и късмет.
Не се обиждай ама колегата gimmeadollar правилно те попита: какво толкова може да се изкара от въпросните ком. монети?

Ако можеш да ни отговориш на този въпрос, ще сме ти мн благодарни :)

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни