Към съдържанието

Снимка

Реална цена за 5 лв. 1894 / MS61

18 replies to this topic

#1 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 411 Мнения:
  • Interests:Bulgarian Coins

Публикувано 08 май 2019 - 09:53

Здравейте колеги,
днес завърши този аукцион, на който се видя за пореден път че реално търсене за качествени бг монети, но на нормални, реални цени а не на цени на спекулативните търговци.

Ще се радвам ако споделите мнения по темата

https://balkan.aucti...-leva-1894-ms61
  • ElmeriB likes this

#2 ford_perfekt

ford_perfekt
  • Напреднали
  • 994 Мнения:

Публикувано 08 май 2019 - 10:04

Слагам снимка, защото след време линкът ще се счупи.

Прикачени файлове

• Гаврилов likes this

#3 ford_perfekt

ford_perfekt
  • Напреднали
  • 994 Мнения:

Публикувано 08 май 2019 - 10:08

Здравейте колеги,
днес завърши този аукцион, на който се видя за пореден път че реално търсене за качествени бг монети, но на нормални, реални цени а не на цени на спекулативните търговци.

Ще се радвам ако споделите мнения по темата

https://balkan.aucti...-leva-1894-ms61

Спечели нулевак, който впоследствие е деактивиран. Но пък примерът е интересен за интереса в България.

#4 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 411 Мнения:

Публикувано 08 май 2019 - 10:18

Спечели нулевак, който впоследствие е деактивиран. Но пък примерът е интересен за интереса в България.

Да, аз имах друго в предвид: че интерес има, но на реални цени.
В моменти има и излизат всеки месец по западни аукциони толкова много и грейдвани и голи бг монети, че реално няма толкова колекционери в България да ги изкупят всичките

#5 Gimmeadollar

Gimmeadollar
  • Напреднали
  • 630 Мнения:

Публикувано 08 май 2019 - 11:05

Аз тука ви бях писал, пък на лични съобщения на някои, че монети има бол и все повече ще стават. Това са милионни тиражи. От всяка ще да са останали няколко стотин или няколко хиляди, които стават. Работата е там, че тия, които продават малко си мислят, че едва ли не държат имане, а търсещите не са толкова много.

Ако толкова гледаш аукционни следи нещо по чуждите сайтове. Тези тукашните ясно, че аверите надуват цената.

Само заглавието коригирай, че като го прочетох си помислих нещо ново и невиждано се е появило на хоризонта.

#6 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 411 Мнения:

Публикувано 08 май 2019 - 11:11

Аз тука ви бях писал, пък на лични съобщения на някои, че монети има бол и все повече ще стават. Това са милионни тиражи. От всяка ще да са останали няколко стотин или няколко хиляди, които стават. Работата е там, че тия, които продават малко си мислят, че едва ли не държат имане, а търсещите не са толкова много.
Ако толкова гледаш аукционни следи нещо по чуждите сайтове. Тези тукашните ясно, че аверите надуват цената.

Само заглавието коригирай, че като го прочетох си помислих нещо ново и невиждано се е появило на хоризонта.

На мен това ми е професията, да правя експертизи на предмети на изоб. изкуство. Все едно, монети има, къде лоши къде добри. Проблема е че всички зап. аукциони слагат такси от 18,5 до 22% а това ненужно много оскъпява самата монета.
Иначе монети има, и голи и грейдвани

#7 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 411 Мнения:

Публикувано 08 май 2019 - 11:13

Заглавието :) си е ок, не е предизвикателно или нещо такова.

#8 Gimmeadollar

Gimmeadollar
  • Напреднали
  • 630 Мнения:

Публикувано 08 май 2019 - 11:41

Заглавието :) си е ок, не е предизвикателно или нещо такова.

1895 монети наша поръчка няма, не за друго.
  • Гаврилов likes this

#9 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 411 Мнения:

Публикувано 08 май 2019 - 12:30

1895 монети наша поръчка няма, не за друго.

Да, видях грешката :)

#10 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 411 Мнения:

Публикувано 08 май 2019 - 01:53

Имам една молба към Роката, можеш ли да промениш годината в заглавието от 1895 на 1894, че незнам как става и дали изобщо е възможно. Благодаря ти предварително :)
  • roca likes this

#11 ford_perfekt

ford_perfekt
  • Напреднали
  • 994 Мнения:

Публикувано 08 май 2019 - 06:56

И вторият, и той - нулевак! Ето защо трябва да се слага за 30 стинки ограничение. Преди месец един подобен ми съсипа аукцион. От друга страна разни потребители успяват да пишат и да предлагат оферти на участващите, та още повече опорочават нещата. Двама от участниците ми копираха и изпратиха въпросните оферти. Щях да насъскам администратор, но един от "офертаджиите" е уважаван член на този форум, включително и от мен въпреки това, и реших да пасувам.

#12 kaliman

kaliman
  • Потребители
  • 12 Мнения:

Публикувано 10 май 2019 - 07:39

Влязох тук , защото един колега от форума ме помоли за една услуга. Прочетох това заглавие и реших да изкажа моето мнение по темата. Тя според мен е доста по широка тема,защото това което се случва в балкан - аукцион не е реалността. Това е така , защото в аукциона всеки гледа да купи монетата на цена под реалността. Същите тези участници участват и в западните аукциони и дават в пъти повече пари . Купуват монети по снимки и голи и сертифицирани, а ако тук тези монети бяха и ги видят в балкан-аукцион или пък на жива среща ,То дават с 50 % по ниска цена. За мен това е парадокс. Ако горе цитираната монета бе в западен аукцион цената и щеше да стигне 500 - 600 евро. А тук не се стигна тази цена. Познавам лично няколко колеги нумизмати , който в България не дават големи пари за монети било на живо или в аукциона , а като видят същите монети качени в западен аукцион мислят , че западняка не разбира и като лъвове натискат копчето и слагат големи суми пари и после като дойде по пощата монетата вият като хималайски мечки. За мен дали една монета се намира в България или в която и да е точка по света то цената и е една и съща. Например за двулевка 1882 година в аукциона не дават 800 лева , а в западен аукцион без проблем цената надхвърля 400 евро , после трябва да добавим 20 процента такса за посредника, плюс такса шипинг и банкови преводи и прочие. То цената става главоломно по висока. А в Балкан Аукцион цените са ниски. Та колеги помислете дали и коя цена е реална. В случая с тази петолевка, то колегата собственик я е купувал около 1000 лева. Споделям , че тази петолевка не е купувана от мен. Ето и другата страна преди два дни излязоха в аукциона сертифицирани монети , който цените не им са реални въобще. Няколко колеги постоянни участници в този  форум така им надуха цените , че чак не е за вярване. Та още май в библията е казано , че не по думите а по делата им ще ги познаете. Защото същите постоянни участници в този форум , ги гледам какви залагания минимални дават в балкан - аукцион. То в този форум пишат едно , а в действителност действат по съвсем различен начин.  Кой знае вече коя е реалната цена на независимо коя монета. Нищо лично към никой участник. Но според мен това е реалната картина на нумизматиката в България.

• ivaningbg and ford_perfekt like this

#13 ford_perfekt

ford_perfekt
  • Напреднали
  • 994 Мнения:

Публикувано 10 май 2019 - 09:00

При всяко нещо свързано с пари може да се открие лукавство и двуличие. Едни си ги пишем, друго говорим, трето правим. Това не е само тук и не е от днес.
Иначе колегата Калиман е прав за разликата в цените, но не напълно. Все пак на запад има българи с нелоши доходи и 500-1000 евро свободни пари на месец. Нашият аукцион е пълен с ментета, и човекът съвсем естествено решава, че западният аукцион е имунизиран от това. Видиш ли, експерти има! Тъпо, ама съвсем реално!
  • Gimmeadollar and Гаврилов like this

#14 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 411 Мнения:

Публикувано 10 май 2019 - 04:06

Влязох тук , защото един колега от форума ме помоли за една услуга. Прочетох това заглавие и реших да изкажа моето мнение по темата. Тя според мен е доста по широка тема,защото това което се случва в балкан - аукцион не е реалността. Това е така , защото в аукциона всеки гледа да купи монетата на цена под реалността. Същите тези участници участват и в западните аукциони и дават в пъти повече пари . Купуват монети по снимки и голи и сертифицирани, а ако тук тези монети бяха и ги видят в балкан-аукцион или пък на жива среща ,То дават с 50 % по ниска цена. За мен това е парадокс. Ако горе цитираната монета бе в западен аукцион цената и щеше да стигне 500 - 600 евро. А тук не се стигна тази цена. Познавам лично няколко колеги нумизмати , който в България не дават големи пари за монети било на живо или в аукциона , а като видят същите монети качени в западен аукцион мислят , че западняка не разбира и като лъвове натискат копчето и слагат големи суми пари и после като дойде по пощата монетата вият като хималайски мечки. За мен дали една монета се намира в България или в която и да е точка по света то цената и е една и съща. Например за двулевка 1882 година в аукциона не дават 800 лева , а в западен аукцион без проблем цената надхвърля 400 евро , после трябва да добавим 20 процента такса за посредника, плюс такса шипинг и банкови преводи и прочие. То цената става главоломно по висока. А в Балкан Аукцион цените са ниски. Та колеги помислете дали и коя цена е реална. В случая с тази петолевка, то колегата собственик я е купувал около 1000 лева. Споделям , че тази петолевка не е купувана от мен. Ето и другата страна преди два дни излязоха в аукциона сертифицирани монети , който цените не им са реални въобще. Няколко колеги постоянни участници в този  форум така им надуха цените , че чак не е за вярване. Та още май в библията е казано , че не по думите а по делата им ще ги познаете. Защото същите постоянни участници в този форум , ги гледам какви залагания минимални дават в балкан - аукцион. То в този форум пишат едно , а в действителност действат по съвсем различен начин.  Кой знае вече коя е реалната цена на независимо коя монета. Нищо лично към никой участник. Но според мен това е реалната картина на нумизматиката в България.

Колега, тъй като не се познаваме нито лично нито задочно ще си позволя да ти отговоря или поне да си кажа моето мнение по въпроса. Напълно съгласен съм теб относно това че една монета би трябвало да струва еднакво независимо къде се намира и продава. Незнам кои колеги точно визираш от форума, но явно в България доверието към продавачите на монети е толкова ниско, че никой вече не се наема да дава много пари в аукцион бг изобщо. Другото което е различно, че в чужди аукциони тези които са оценили монетите са го направили напълно безпристрастно, естествено че искат да продадат стоката и понякога се получава огромна разлика между снимките и реалната монета. Там в аукционите имаш възможността да върнеш монетата в 14 дневен срок ако нещо не е наред или има големи разминавания между описанието и снимките към монетата. Тези гаранции ги няма в аукцион.бг и това прави според мен разликата. В крайна сметка всичко опира до взаймното доверие между продавач/купувач.

Аз лично така си ги обяснявам нещата, а в крайна сметка кой къде си дава парите си е негова работа.
  • ivaningbg likes this

#15 Gimmeadollar

Gimmeadollar
  • Напреднали
  • 630 Мнения:

Публикувано 10 май 2019 - 04:22

Тук хубаво сте се разписали, ама ако всичко е еднакво навсякъде за какъв пазар говорим? Къде го има такова? Това не са инвестиционни монети. Слезте на земята.

Доверието у нас е ниско, щото повечето, които продават са селски тарикати. Като им видите на голяма част от чистената стока, профилите с нулев рейтинг, които участват в търговете им, мисля нещата се изясняват. Навсичкото отгоре този, който го спечелил горното е регистринан преди няма и седмица, а вече е с деактивиран профил. Преди него имаше 4-5 наддавания между двамата с нулев рейтинг. Участването в такова подобие на търг си е кълване на гола кука.

• ivaningbg and nex.oc like this

#16 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 411 Мнения:

Публикувано 10 май 2019 - 04:30

Тук хубаво сте се разписали, ама ако всичко е еднакво навсякъде за какъв пазар говорим? Къде го има такова? Слезте на земята.

Предполагам че колегата имаше в предвид че ако една монета реално върви за около 500€ то дали ще се предлага в бг или на запад няма значение. Ще има естествено минимални разлики в цената но няма да е нещо гравиращо.
А дали цената и е реална, това нещо може да се види на база статистика и то за един период от поне 5 год.
Другото е търсене и предлагане, а в момента както вече писах има страшно много предлагане на грейдвани монети точно като тази с грейдове от AU58 до MS 61

#17 Gimmeadollar

Gimmeadollar
  • Напреднали
  • 630 Мнения:

Публикувано 10 май 2019 - 04:38

Предполагам че колегата имаше в предвид че ако една монета реално върви за около 500€ то дали ще се предлага в бг или на запад няма значение. Ще има естествено минимални разлики в цената но няма да е нещо гравиращо.
А дали цената и е реална, това нещо може да се види на база статистика и то за един период от поне 5 год.
Другото е търсене и предлагане, а в момента както вече писах има страшно много предлагане на грейдвани монети точно като тази с грейдове от AU58 до MS 61

Предлагане не липсва, търсещи много няма. Имаше тема у форума Ау58 същата човека стана една година вече си я продава. Все повече ще става предлагането, щото тираж е 1 800 000. Не знам колко наивни трябва да сте и да си вярвате, че от такъв тираж са останали 10-15 или там някакво едноцифрено число хубави? Да не си помисли някой сега, че го нападам? Мисълта ми е, че наши монети след време пари не може да спечелиш. Всичко е едно събиране за възможно по-пълна колекция. Поне при мен е така.

• Гаврилов likes this

#18 ford_perfekt

ford_perfekt
  • Напреднали
  • 994 Мнения:

Публикувано 15 май 2019 - 06:30

Аз я купих за 705 лева. Петолевка - трепач! :)

#19 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 411 Мнения:

Публикувано 15 май 2019 - 09:40

Аз я купих за 705 лева. Петолевка - трепач! :)

Аз ти вярвам ;)

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни