Към съдържанието

Снимка

Непозната монета (Вероятно Иван Асен II)

3 replies to this topic

#1 Slavoi

Slavoi
  • Потребители
  • 2 Мнения:

Публикувано 08 август 2019 - 12:09

Здравейте :)

Наскоро при разчистване на старата къща намерих интересна монета, която ми е непозната и след малко ровене най-много ми прилича на Иван Асен.
Някой може ли да даде мнение? Монетат е в лошо състояние, както и самата снимка.

Благодаря

#2 edin

edin
  • Напреднали
  • 959 Мнения:

Публикувано 08 август 2019 - 02:35

Здравейте :)

Наскоро при разчистване на старата къща намерих интересна монета, която ми е непозната и след малко ровене най-много ми прилича на Иван Асен.

Някой може ли да даде мнение? Монетат е в лошо състояние, както и самата снимка.

Благодаря

Почти е Йоан Асен,   .... ама на базата на тази снимка и без обратната страна - най-точно е може би  Alexius III Аngelus-Comnenus. 1195-1203 AD. Нали ти е ясно, че тази попада под ударите на ЗКН и трябва да е регистрирана, за да я притежаваш ?

Прикачени файлове

• Прикачен файл  sb2009.2.jpg   29,5K   0 Брой сваляния
  • Прикачен файл  sb2012_2.jpg   37,9K   0 Брой сваляния
  • Прикачен файл  sb2011.jpg   46,14K   0 Брой сваляния
  • Прикачен файл  sb2009.jpg   41,81K   0 Брой сваляния

#3 Slavoi

Slavoi
  • Потребители
  • 2 Мнения:

Публикувано 08 август 2019 - 02:39

Довечера ще снимам и другата страна :) А иначе, има ли някаква нумизматична стойност?

#4 edin

edin
  • Напреднали
  • 959 Мнения:

Публикувано 08 август 2019 - 02:58

Довечера ще снимам и другата страна :) А иначе, има ли някаква нумизматична стойност?

В това качество - "безценна" - тези на снимките, които съм ти пратил вървят по около 2-5 лева. За твоята си прави извод. Тиражът им е огромен, а търсенето - почти никакво. Но....виж Наказателния кодекс -член 278., ал.6.

• Гаврилов likes this

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни