Към съдържанието

Снимка

Странно

8 replies to this topic

#1 edin

edin

edin

• Напреднали
  • 1163 Мнения:

Публикувано 02 октомври 2019 - 07:39

При мен дойде 1 позната, намерила в сандъка на дядо си /починал отдавна/   400 долара на банкноти /от 1910 до 1932г/  и 2 монети по 1 долар от 1895 година - сребърни. Монетите бяха в добро качество, ама като ги гледах с лупа, на която имам залепен от едната страна  силен магнит,  реагираха и залепнаха.

Дядото е ходил да работи в САЩ и 1934 година се е върнал. Тя не е нито нумизмат, нито има някакви познания, нито до момента някой е знаел за съществуването на тези пари.

Учудих се, че тези 2 монети реагираха на магнита - не знам, това държавен фалшификат на САЩ ли е, или нещо друго ?

Ако някой има информация - моля, да я сподели.

#2 Kristian Borisov

Kristian Borisov
  • Напреднали
  • 189 Мнения:

Публикувано 27 октомври 2019 - 08:56

Интересно, на грамаж и размери как са?

#3 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8472 Мнения:

Публикувано 28 октомври 2019 - 10:33

по-скоро най-вероятно сувенири....няма информация за държавни фалшификати или реплики.

Това че са от 1934 не ги прави оригинални...най-вероятно и там като във БГ за 1916 е имало стари ментета...

1895 има 2 верисии като монетни дворове: New Orleans (масова и що годе безинтересна, освен във много добро качество) и Филаделфия, която обаче е със 880 бр реализация, което за САЩ, е като 3 бр. тъй че не бих се учудел ако към 1930 има сувенирни копия от желязо на Филаделфия с цел запълване на колкция

#4 Левъ

Левъ
  • Напреднали
  • 197 Мнения:
  • Interests:Български монети от 1881 до днес

Публикувано 28 октомври 2019 - 01:04

Стана ми интересно и направих едно малко проучване и стигнах до следната информация :

1 долар 1895 година Morgan Dollar 26.73гр. 0.900 сребро, 38.1 мм
Прочетох, че съществуват три версии :
Proof 12880 броя
О - Ню Орлеанс 450000 броя
S - Сан Франциско 400000 броя

За пруфа цените са в десетки хиляди долари
За другите варианти започват от VG за няколко стотин долара....
:)

Прикачени файлове

• edin and roca like this

#5 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 719 Мнения:
  • Interests:Bulgarian Coins

Публикувано 28 октомври 2019 - 01:18

Стана ми интересно и направих едно малко проучване и стигнах до следната информация :
1 долар 1895 година Morgan Dollar 26.73гр. 0.900 сребро, 38.1 мм
Прочетох, че съществуват три версии :
Proof 12880 броя
О - Ню Орлеанс 450000 броя
S - Сан Франциско 400000 броя
За пруфа цените са в десетки хиляди долари
За другите варианти започват от VG за няколко стотин долара....
:)

Аз също мога да дам инфо директно от американски каталози, които са от 2019 и актуални

#6 Левъ

Левъ
  • Напреднали
  • 197 Мнения:
  • Interests:Български монети от 1881 до днес

Публикувано 28 октомври 2019 - 01:28

Аз също мога да дам инфо директно от американски каталози, които са от 2019 и актуални

Някои хора, които ще прочетат темата, може и да нямат достъп до такива каталози и сметнах за добре да да вмъкна малко подобно инфо...
  • roca likes this

#7 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8472 Мнения:

Публикувано 28 октомври 2019 - 02:24

дам тези 880 са proff -ове....моя грешка.

Ама и аз нямам каталози, а и не съм търсил...чекнах нета набързо, което пак ме навява на мисълта че каталозите винаги са много важен ресурс!

Благодаря за инфото :)

#8 bcbgboy13

bcbgboy13
  • Напреднали
  • 153 Мнения:

Публикувано 29 октомври 2019 - 12:56

Тези монети може да са стари фалшификати и дори да се окажат ценни по своему, но затова трябва да се търси информация от американските форуми.

Това се дължи на факта, че независимо че монетния двор във Филаделфия репортува производство от 12,000 "нормални" циркулационни монети, досега не е намерена нито една от тях - по всяка вероятност те са били претопени и затова сериозните колекционери могат да разчитат само на 880-те прууфчета, а те не стигат за всички мераклии...

#9 Gimmeadollar

Gimmeadollar
  • Напреднали
  • 665 Мнения:

Публикувано 29 октомври 2019 - 02:34

Дай снимки на банкнотите, че там може повече стойност да има. Гледам тука налетяли да коментират масовка морган за по няколко стотин долара. От тези около 800 не чакайте у нас да е долетяла някоя.

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни