Към съдържанието

Снимка

Сребърни драхми

8 replies to this topic

#1 Росен Ненов

Росен Ненов
  • Потребители
  • 70 Мнения:

Публикувано 01 ноември 2019 - 12:06

Здравейте,сдобих се със следните монети
100 драхми 1967
50 драхми 1967
5 драхми 1833
Естествено преди да пиша тук поразгледах за информация и цени в различни сайтове и ми направи впечатление ,че се продават доста над цената на среброто в тях.Пуснах ги в една платформа за обяви на цени доста под тези които намерих и ми прави впечатление ,че няма интерес и си вадя изводи ,че може една от причините да е ,че не съм се позиционирал на правилния пазар.
Та,бих желал да попитам Вие как мислите,и евентуално някой ако има идея бих обсъдил и евентуално сътрудничество при продажбата им.Благодаря.

Умишлено не споменавам цените,защото тук търся вашето мнение за тях.

Прикачени файлове

#2 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 415 Мнения:
  • Interests:Bulgarian Coins

Публикувано 01 ноември 2019 - 12:44

Здравейте,сдобих се със следните монети
100 драхми 1967
50 драхми 1967
5 драхми 1833
Естествено преди да пиша тук поразгледах за информация и цени в различни сайтове и ми направи впечатление ,че се продават доста над цената на среброто в тях.Пуснах ги в една платформа за обяви на цени доста под тези които намерих и ми прави впечатление ,че няма интерес и си вадя изводи ,че може една от причините да е ,че не съм се позиционирал на правилния пазар.
Та,бих желал да попитам Вие как мислите,и евентуално някой ако има идея бих обсъдил и евентуално сътрудничество при продажбата им.Благодаря.
Умишлено не споменавам цените,защото тук търся вашето мнение за тях.

Колега, като умишлено не споменавате цените, ние как да Ви сътрудничим при продажбата. Все пак това е форум а не аукцион. Иначе монетите от 1967 са в отлично състояние, поне това което се вижда от снимките, другата е много зле и не вярвам аз лично някой да прояви интерес на цена над материала. Това е, опитайте в аукцион бг, там се предлага всичко.

#3 Росен Ненов

Росен Ненов
  • Потребители
  • 70 Мнения:

Публикувано 01 ноември 2019 - 01:19

Това ми беше идеята,да обсъдим какво мислите Вие ,че биха стрували тези монети и евентуално ако някой има интерес и достъп до пазари с повече и по заинтересована аудитория на тази тематика да се опитаме да ги продадем там.А ако бях сигурен ,че моите цени са актуални и атрактивни,щях да ги публикувам направо в раздел продавам.Това са тези цени които измислих на база проучването ми :
180 лева за 100 драхми,100 лева за 50те и 5те 250 лева.

#4 Yahoo

Yahoo
  • Напреднали
  • 539 Мнения:

Публикувано 01 ноември 2019 - 10:21

50 драхми от 1970 преди 3-4 години си я купих на цена материал + около 10%. По спомен тя е с тираж към 100,000 и с проба 835 и тежеше 10-12 грама. Образно бих я приравнил на нашите масови  соц сребърни монети с проба 900 - прекалено масова и предлагана в пъти повече от това, което се търси. 

за 100 драхми не съм имал, но допускам, че положението е сходно. За тези от 1833 не мога да дам мнение. При всички положения ако ги продаваш в Гърция, ще им вземеш повече. В България едва ли някой се интересува от такива монети изобщо, освен за инвестиция в материал.

#5 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8071 Мнения:

Публикувано 01 ноември 2019 - 10:22

Мисля, че може би за 67 си сравнително близо...аз гледах набързо тези в MA shop...но мисля че може би към 150 за 100 драхми и към 75 за 50-те ...гадая (това е на база това което гледам като качества...и цени..и още повече в МА цените стандартно са малко по-височки, и си застояват)

за 5-те обаче си е високо, защото ми се стува че това си F ...даже не знам дали е и F. ...ама не е повече де. Така че там по-скоро се чудя дали не си към 100 лв...

П.С. MA shop мисля е отворена платформа, може а опиташ и там :)

#6 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8071 Мнения:

Публикувано 01 ноември 2019 - 10:26

50 драхми от 1970 преди 3-4 години си я купих на цена материал + около 10%. По спомен тя е с тираж към 100,000 и с проба 835 и тежеше 10-12 грама. Образно бих я приравнил на нашите масови  соц сребърни монети с проба 900 - прекалено масова и предлагана в пъти повече от това, което се търси. 

за 100 драхми не съм имал, но допускам, че положението е сходно. За тези от 1833 не мога да дам мнение. При всички положения ако ги продаваш в Гърция, ще им вземеш повече. В България едва ли някой се интересува от такива монети изобщо, освен за инвестиция в материал.

Мисля 1967 тиража е 30 000 :)

#7 Yahoo

Yahoo
  • Напреднали
  • 539 Мнения:

Публикувано 01 ноември 2019 - 10:34

Мисля 1967 тиража е 30 000 :)

аз по спомен го казвам, но мисля, че на монетата пише, че е 1967, но е реално издадена 1970 и че тиражът й е 100х. Но трябва да го проверя, защото в момента говоря малко наизуст. Със сигурност моята е същата на външен вид и пише 1967

#8 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8071 Мнения:

Публикувано 01 ноември 2019 - 10:39

Ми моя грешка....50-то си е 100 000, а 100-те са 30 000...ама аз също карам ей така набързо...не че някой ме гони...

https://bg.ucoin.net...1967/?tid=64670

Тука си играят и да следят някакви средни сделки, тъй че средна цена напоследък е около 76 лв....(пък от къде ги следят тези сделки, и на какви качества, божа работа)....

#9 Росен Ненов

Росен Ненов
  • Потребители
  • 70 Мнения:

Публикувано 01 ноември 2019 - 11:00

Много Благодаря,както винаги напълно изчерпателни.5те знам ,че са в лошо качество, но се подведох по цени в ebay,balkan auction където пробити се предлагат на около 150 лева,което естествено не означава ,че се купуват 😊
Ще ги оставя за сега така,ей къде е лятото,ей къде е Гърция 😂😂😂
Благодаря Ви.

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни