Към съдържанието

Снимка

Дупките и тяхното тегло

6 replies to this topic

#1 citizen

citizen
  • Напреднали
  • 1939 Мнения:

Публикувано 22 януари 2020 - 07:13

Здравейте!
Мислех да го пускам в темата за Нови монети, но си заслужава отделна тема.
Накратко - от 5 броя на разни люде с Дупки една с една нямат еднакво тегло. 10.03, 10.05, 10.10, 10.12, че и 10.15.
При каталожно тегло от 10 грама.
Хвала на таквизи специалисти!
Публикувано изображение

#2 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8196 Мнения:

Публикувано 22 януари 2020 - 08:20

Според мен това се отнася и за почти всички БНБ монети. Реално ако тръгнеш да мериш стандартните 1 и 2 лева в обръщение, ще видиш че също са с разлика...1 лев мисля че беше 7.00 грама, но често варира между 6,90 до към 7,04

#3 citizen

citizen
  • Напреднали
  • 1939 Мнения:

Публикувано 22 януари 2020 - 08:55

6.9 ясно може, ама да излезе с повече материал от каталожното тегло... И накрая ти викат ми те ментета.
Еми БНБ си е спец по тях явно. 😂
Публикувано изображение

#4 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8196 Мнения:

Публикувано 22 януари 2020 - 09:10

по-скоро монетният двор, но реално все тая. Според мен няма контрол за теглото, каквото се получи :)

#5 malkin

malkin
  • Потребители
  • 51 Мнения:

Публикувано 23 януари 2020 - 01:11

И сега въпросът е как са калибрирани тези везни, профи ли са, при еднакви условия ли е мерено. С една и съща везна ли?
Щото аз като застана на кантара, на една плочка едно показва, а на другата друго :P

#6 citizen

citizen
  • Напреднали
  • 1939 Мнения:

Публикувано 23 януари 2020 - 07:48

Дори се тарира с едната част на капсулата преди да се пристъпи към измерване на обекта.
Невероятно, но факт!
Публикувано изображение

#7 Yahoo

Yahoo
  • Напреднали
  • 564 Мнения:

Публикувано 23 януари 2020 - 08:08

По принцип почти всички сребърни инвестиционни монети от една унция и проба 999 тежат малко повече от една унция. В много от сайтовете на производителите им пише, че монетите им са с МИНИМУМ тегло на монетата от една унция. Това вероятно го правят, за да няма спор от някого, че е платил за една унция сребро, а са му продали по-малко, както и да се застраховат от това, че пробата не е 1000, а 999. Досега не ми се е случвало минт монета от една унция сребро да е с тегло под 1 унция.

• citizen likes this

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни