Към съдържанието

Снимка

2 ст. с дефект

• Заключена тема Тази тема е заключена
4 replies to this topic

#1 koz68

koz68
  • Потребители
  • 2 Мнения:

Публикувано 27 януари 2020 - 12:55

Би ли могъл някой да направи приблизителна оценка на демонстрираната на снимките монета.Благодаря.

Прикачени файлове

#2 Левъ

Левъ
  • Напреднали
  • 192 Мнения:
  • Interests:Български монети от 1881 до днес

Публикувано 27 януари 2020 - 01:11

Според моето скромно мнение такива монети (на които лично аз симпатизира) трудно се оценяват, защото не са много колекционерите на този вид. Ако бъркам ще се радвам. Просто трябва да падне пазарлък между продавач и купувач 🙂
Успех!

#3 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8196 Мнения:

Публикувано 27 януари 2020 - 01:34

Така е! При куриозите, няма фиксирана цена, а и колекционерите им не са много...даже са малко. Аз всъщност не познавам човек, който да събира само дефекти в БГ, но е вероятно да има...

Според мен реалната им цена би следвало да е между 10 и 20 лв, но ако има търсене, няма проблем да е повече :)

#4 koz68

koz68
  • Потребители
  • 2 Мнения:

Публикувано 28 януари 2020 - 01:40

Би ли могъл някой да направи приблизителна оценка на демонстрираната на снимките монета.Благодаря.

Ако някой се интересува от предложената монета,може да предложи цена.Ако ме устройва,ще се свържем и ще се уточним.

#5 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8196 Мнения:

Публикувано 28 януари 2020 - 02:16

Ако някой се интересува от предложената монета,може да предложи цена.Ако ме устройва,ще се свържем и ще се уточним.

Има си форма за това и тя е в раздел Продавам. Всякакви други са да речем нежелателни.

Ти попита, засега отговорихме, явно предполагам се очакваше числото да е с поне 2 или 3 нули, което, обаче не е така.

Соц-а има изключително много тиражно монетосечене и подобни монети са интересни (донякъде уникални защото всеки дефект е различен), но далеч не и скъпи. :(

Така че на този етап заключвам темата, като изчерпана, по мое мнение :)

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни