Към съдържанието

Снимка

Златна монета Византия 921г.

15 отговора на тази тема

#1 famcap

famcap
  • Потребители
  • 4 Мнения:

Публикувано 03 юни 2009 - 11:10

Продавам златна монета от Византийско време, сечена от Romanus I & Christopher (921-924 AD) Gold Solidus. При интерес разполагам със снимка :]

http://americanhisto...ages/457172.jpg

#2 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8828 Мнения:

Публикувано 03 юни 2009 - 12:23

Оценявам труда ти, но няма нужда от 15 теми. Ако е найстина оригинал и е в състоянието от снимката ще е доста добри пари и едва ли ще има кандидат тук, но все пак....нищо не пречи от една тема.
За последно не пускай глупавата тема отново в "Антични монети" - мястото и е в "Продавам"
Успех в продаването

#3 brambal

brambal
  • Напреднали
  • 324 Мнения:

Публикувано 03 юни 2009 - 02:08

пусни снимка да си почешем езиците

#4 famcap

famcap
  • Потребители
  • 4 Мнения:

Публикувано 03 юни 2009 - 06:01

ето снимки

Прикачени файлове

#5 Butcher

Butcher
  • Супер Модератори
  • 61 Мнения:

Публикувано 03 юни 2009 - 08:05

Опитаи се да ме убедиш че това не е менте.

#6 brambal

brambal
  • Напреднали
  • 324 Мнения:

Публикувано 03 юни 2009 - 08:15

со тая монета ке влезнеш у историята!
Или е най- запазената такава по нашите земи или е сечена в "китайският монетен двор". Ами те моите са по на 100 години и не са толкова хубави
Шегата настрана дай повече информация. Не може да няма история. Конкретен въпрос- защо е чистена? Никой нумизмат не се радва на това. Че и цената подбива!

#7 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8828 Мнения:

Публикувано 03 юни 2009 - 10:01

За мен бие към менте и то доста убедително, ама не от най-добрите. Чесно има си бая разлики, ама нека и друг да каже, да не съм все аз дето казва на хораата че монетрите им били менте. Запазеноста не ме бърка, възможна е за монета такъв клас, пазена, но има разни неестествени оцветявания, надрасквания който принципно сисвалят цената.
Това което ме кара да я причислявам към ментетата е стилистиката, вярно че за византия стилистиката е груба, неточна с много разлики, обаче при тая са бая в повече дори при начина на изписване на надписа. За мен е под глоям въпрос?

#8 marrk

marrk
  • Супер Модератори
  • 1625 Мнения:

Публикувано 03 юни 2009 - 11:44

не е центрована зрънчестия от едната страна не съвпада със зрънчестия от др. страна необичайно за Византия при твойта май еповече от допустимото голям език извън кръга :)

#9 famcap

famcap
  • Потребители
  • 4 Мнения:

Публикувано 04 юни 2009 - 10:20

оцветяваният са от качеството на снимката.. снимките са от телефон и аз не знам как са се получили тези сини петна .. просто сега нямам вазможност да я снимам цифров апарат .. а историята е следната ... дядото на баща ми я е намерил ж едно кравешко изпражнение през 1970 и някоя година :] монетата е носена при златар, който установи, че е 24 карата злато така че не е МЕНТЕ!!! просто снимките са от телефон

#10 minova4

minova4
  • Супер Модератори
  • 1363 Мнения:

Публикувано 04 юни 2009 - 11:07

Понеже не ги разбирам изобщо тези, а твърдите, че тази не е както трябва, ще ми е интересно да чуя по-обосновани мнения. За мен монетата си изглежда напълно нормално за възрастта си, на аз съм лаик все пак и така от глупост, и необосновано самочувствие, преди време се набутах с едни венециански матапани, и още ми става лошо като се сетя за тях :)
малко по-добри снимки, дано помогнат

Публикувано изображениеПубликувано изображение

#11 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8828 Мнения:

Публикувано 04 юни 2009 - 11:19

първо щанса да е напълно 24 карата за Византия не е много убедителен , по възможни са чистоти като 23.86 и подобни, но каво значение има това в крайна сметка,мнението на златаря е че е златна, тоест че не бронзова или сребърна, ако всеки златар можеше да ти каже дали е менте или не ебати много експерти щеше да има. Щом е менте е логияно да е златна, не очакваш някои да направи сребърно менте на солид нали? или очакваш че те са достатъчно прости. А пък тези истори ми звучат така фалшиво, няма да ти кажа колко съм изслушал направо книга могфа да напиша. Плюс това не ти казвам че е вчерашно менте. При византия има много ментета който се имитират в Турция още през 19-век и дори попълват много големи колекции на известни световни колекционери, така че е напълно реално да е малко по старо менте внесено от Турция, аз не съм експерт и не казвам 100 % че е менте, това е мое мнение. Най-добре ако желаеш наистина да се увериш ПИБ предлага услуга за изказване на мнение и автентичност при монети, и за тях работят водеще български нумизмати който са доказали знанията и опита си, така че срещу някой лев те ще кажат думата си и тогава историите за кравите ще се изяснят.
Поздрави все пак за труда да пуснеш тема и снимки разбира се :)

#12 brambal

brambal
  • Напреднали
  • 324 Мнения:

Публикувано 04 юни 2009 - 11:19

Да изчакаме по-хубави снимки тогава. Но ако са истински са много запазени. Истинска находка. А мястото където е намерена? поне град?

#13 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8828 Мнения:

Публикувано 04 юни 2009 - 11:36

Незнам за мен лично има въпросителни по нея като цяло като изображения, малки детайли който не винаги от снимка са достатъчно ясни, трябва да се сравнят теглата също. Като цяло Византия златните монето са сравнително добре центрирани, понеже самото чдро на печата е сравнително стандартнои към някакво стандартно тегло. ТАзи и от твете страни е по-голяма като на реверса е почти с пълен зрънчест кръг, което значи че или трябва да е по тънка или по-тежка, но второто не би я вместило в стандарта за времето. Чесно казано и аз не съм на 100% сигурен, ако наистина целиш продажба ще е нужна оценка от експерт, защото а такъв етап продажбата била по трудна.
Иначе запазеноста не е токова невероятна, срещат се така запазени солиди има и частично изтриване на миста и захаббявания, сякаш е цирулирала, но всеки знае че това също би могло да се имитира :)

#14 brambal

brambal
  • Напреднали
  • 324 Мнения:

Публикувано 05 юни 2009 - 09:56

Остава да чуем и цена.
Не съм специалист по римските и ми се видя много запазена. Има ли наистина толкова съхранени?

#15 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8828 Мнения:

Публикувано 05 юни 2009 - 11:55

Тя първо не е Рим, а Византоя, което е с 500 години разлика горе долу, но това не е някакъв фундаментален проблем.
Разбира се има толкова запазени, но цените са ......между другото точно този монетен тип по аукцион не е много скъп около 500-700 Долара, което за българия , би било в порядака на 400-500 лева, но точно тази за мен има доста съмнителни детайли, така че преди продажба, ако наистина това е целта, вече дадох моя съвет

#16 famcap

famcap
  • Потребители
  • 4 Мнения:

Публикувано 06 юни 2009 - 10:10

Тя първо не е Рим, а Византоя, което е с 500 години разлика горе долу, но това не е някакъв фундаментален проблем.
Разбира се има толкова запазени, но цените са ......между другото точно този монетен тип по аукцион не е много скъп около 500-700 Долара, което за българия , би било в порядака на 400-500 лева, но точно тази за мен има доста съмнителни детайли, така че преди продажба, ако наистина това е целта, вече дадох моя съвет

Благодаря за съвета. Ще се възползвам.

Нов Отговор

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни