Към съдържанието

Снимка

Как мога да получа сертификат за тези монети?

23 отговора на тази тема

#1 Йордан

Йордан
  • Потребители
  • 27 Мнения:

Публикувано 19 юли 2009 - 09:38

Здравейте,

Разполагам с тези две монети: Liberty Head $20 1896-S, Indian Head $5 1909. Доста се рових в нета, добих някаква яснота, но за да съм сигурен дали е AU и тн, съкращения, които нищо не ми говорят, къде биха могли да ми ги сертифицират? Предполагам в Америка, но ако има по-близък вариант ще е по-добре. Втората монета - $5 Indian head, не мога да се ориентирам, дали е D, O или S, никъде нищо не пише. Как бих могъл да я индетифицирам?

Надявам се да не съм станал досаден с въпросите.

Благодаря Ви предварително

Поздрави!

Прикачени файлове

#2 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8569 Мнения:

Публикувано 19 юли 2009 - 11:10

Не въпросите никога не са нито проблем нито досадни, особенно като са зададени коректо, като в момента.Благодаря за което. Значи да караме 1 по 1, за по лесно:
1. За сертификат на такива монети, варианта за България е ПИБ (първа инвестиционна), като обаче е добре да си сигурен за истенноста им, поне же услугата не е толкова евтина. Всъшност никой не знае колко точно, предполагам че по около 20-30 лв. Ако все пак го направиш пиши колко са взели за оцженката, а сертификата ще е затова дали е истинска само или е менте. Мисля че ще се справят, там работят доста добри специалисти точно в тази област.
2. AU - е че е златна, като гледам са златни! Ако въпшроса ти е за качеството, той най-близкото като буквички е BU, и е едно от най-висшите, но тези не са токова.Максимума на тези като качество е VF, според мен, или XF, но по скоро не, има си логика да мисля че са си просто VF (следи, драскотини, очуквания отстрани), не са за XF за мен специално. Да не говорим че при съвременние това е доста субективно и може да паднат дори до F като качество.
3. за монетния двор: "дали е D, O или S," това са знаците на монетните дворове, според тех естествено зависи много често и цената:
Публикувано изображение
Та тази на снимката е Д, пише го отляво при орелчето, много ситно до сървото на което е кацнало, но мисля че с такйова увеличение на снимката ще го видиш каде е!
Все пак тези долари имат адски много съвременни ментета, за да го знаеш просто!

#3 Йордан

Йордан
  • Потребители
  • 27 Мнения:

Публикувано 19 юли 2009 - 11:50

Не въпросите никога не са нито проблем нито досадни, особенно като са зададени коректо, като в момента.Благодаря за което. Значи да караме 1 по 1, за по лесно:
1. За сертификат на такива монети, варианта за България е ПИБ (първа инвестиционна), като обаче е добре да си сигурен за истенноста им, поне же услугата не е толкова евтина. Всъшност никой не знае колко точно, предполагам че по около 20-30 лв. Ако все пак го направиш пиши колко са взели за оцженката, а сертификата ще е затова дали е истинска само или е менте. Мисля че ще се справят, там работят доста добри специалисти точно в тази област.
2. AU - е че е златна, като гледам са златни! Ако въпшроса ти е за качеството, той най-близкото като буквички е BU, и е едно от най-висшите, но тези не са токова.Максимума на тези като качество е VF, според мен, или XF, но по скоро не, има си логика да мисля че са си просто VF (следи, драскотини, очуквания отстрани), не са за XF за мен специално. Да не говорим че при съвременние това е доста субективно и може да паднат дори до F като качество.
3. за монетния двор: "дали е D, O или S," това са знаците на монетните дворове, според тех естествено зависи много често и цената:
Публикувано изображение
Та тази на снимката е Д, пише го отляво при орелчето, много ситно до сървото на което е кацнало, но мисля че с такйова увеличение на снимката ще го видиш каде е!
Все пак тези долари имат адски много съвременни ментета, за да го знаеш просто!

Благодаря за бързият и коректен отговор,
Съмнявам се да са ментета имат история/но все пак знаеш ли:)/.
Както и да е още утре ще разуча за сертификата и ще пиша на всяка цена щом свърша работа.

Благодаря Ви отново.

Поздрави!

#4 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8569 Мнения:

Публикувано 19 юли 2009 - 12:10

Ок това за цената ще е досат полозно защото има доста хора който се интересуваха колко пари може да е един, а и на мен лично ми е интересно!
Колкото до историата им, не знаеш колко интересни истории съм чувал, за дедовци, баби, прабаби и т.н. от еди си коя си рода, а и със сигурност знам че такива ментета има поне от около 50- те на миналия век, но не знам от кога точно са почнали да ги правят,м най-вероятно и от по-рано, така че не е задължително чисто ново менте. Имаше един случай в друг форум със сребърни долари от 1880 и 86-та мисля, който са били в семейството на пича от около 70 години, и донесени от САЩ около 40-50-те на миналия век и след предварителен разговор в ПИБ, се оказаха ментета, така че не е задължително това че имат история да е гаранция!
Поздрави!

#5 Йордан

Йордан
  • Потребители
  • 27 Мнения:

Публикувано 19 юли 2009 - 12:14

Ок това за цената ще е досат полозно защото има доста хора който се интересуваха колко пари може да е един, а и на мен лично ми е интересно!
Колкото до историата им, не знаеш колко интересни истории съм чувал, за дедовци, баби, прабаби и т.н. от еди си коя си рода, а и със сигурност знам че такива ментета има поне от около 50- те на миналия век, но не знам от кога точно са почнали да ги правят,м най-вероятно и от по-рано, така че не е задължително чисто ново менте. Имаше един случай в друг форум със сребърни долари от 1880 и 86-та мисля, който са били в семейството на пича от около 70 години, и донесени от САЩ около 40-50-те на миналия век и след предварителен разговор в ПИБ, се оказаха ментета, така че не е задължително това че имат история да е гаранция!
Поздрави!

Уау :) , доста кофти на първо четене, нищо, ще видим резултата още утре.

Поздрави!

#6 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8569 Мнения:

Публикувано 19 юли 2009 - 01:13

Аз затова го казвам че има изключително много и по-нови и по-стари, по-качествени и по-лоши ментета, може би в пъти повече от оригиналните им тиражи, за да може всеки който се интересува да си има 1 на ум.
А иначе ще се радвам да споделиш мнение след като разбереш.
Аз се надявам лично да са истински, но и в двете има детайли който леко ме притесняват.Все пак нека се изкаже експерт!
Поздрави

#7 Йордан

Йордан
  • Потребители
  • 27 Мнения:

Публикувано 20 юли 2009 - 08:38

Аз затова го казвам че има изключително много и по-нови и по-стари, по-качествени и по-лоши ментета, може би в пъти повече от оригиналните им тиражи, за да може всеки който се интересува да си има 1 на ум.
А иначе ще се радвам да споделиш мнение след като разбереш.
Аз се надявам лично да са истински, но и в двете има детайли който леко ме притесняват.Все пак нека се изкаже експерт!
Поздрави

Преди малко се обадих в ПИБ, много са любезни. За двете искат 36лв. Срока е една седмица.
Няма да мога да ги занеса днес. Щом свърша работа ще споделя.

Поздрави

#8 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8569 Мнения:

Публикувано 20 юли 2009 - 08:59

Идеално, все пак съм бил близо в 20-те лева на брой (трябва пусна тото явно :) )
Еми ще се радвам да споделиш после дали са ситински или не :P
Поздрави!

#9 Йордан

Йордан
  • Потребители
  • 27 Мнения:

Публикувано 22 юли 2009 - 03:27

Идеално, все пак съм бил близо в 20-те лева на брой (трябва пусна тото явно ;) )
Еми ще се радвам да споделиш после дали са ситински или не :D
Поздрави!

На първо четене са истински:) чакам сертификат:) Ще дам подробности, след като го получа.

Поздрави!

#10 Йордан

Йордан
  • Потребители
  • 27 Мнения:

Публикувано 29 юли 2009 - 12:50

На първо четене са истински:P чакам сертификат:D Ще дам подробности, след като го получа.

Поздрави!

Здравейте,

Получих "сертификата" - Не съм доволен, защото, такъв сертификат и сам можех да си напиша. Прилагам снимки. Цената, заедно с декларация за двете, че не са паметник на културата/ т.е. може да се изнасят от Б-я/ излезе 60лв. Не мога да кача всички изображения:angry:

Поздрави!

Прикачени файлове

#11 minova4

minova4
  • Супер Модератори
  • 1363 Мнения:

Публикувано 29 юли 2009 - 01:03

Въпросът беше дали са автентични или не, иначе всеки може да ти каже с 100% сигурност, че не са паметници на културата.

#12 Йордан

Йордан
  • Потребители
  • 27 Мнения:

Публикувано 29 юли 2009 - 01:21

Въпросът беше дали са автентични или не, иначе всеки може да ти каже с 100% сигурност, че не са паметници на културата.

Автентични са. Не ми харесва, че са дали малко информация. Пише следното Автентични, Състояние: Добро, Средства на техника:Отсичане, Творец, период или
работилница САЩ, 24 карата, тегло 33,43 г., размери в см 3,4/3,4 - това е за $20 доларовата. и само това.

#13 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8569 Мнения:

Публикувано 29 юли 2009 - 05:34

тва в БНБ или в ПИБ? Иначе поздрави за труда!
не знам що са нбаписали толкова малко, можеха да са малко по отзивчиви чесно казано. То аз пиша по кадърно описание в форумите с извинение!!

#14 Йордан

Йордан
  • Потребители
  • 27 Мнения:

Публикувано 31 юли 2009 - 08:04

тва в БНБ или в ПИБ? Иначе поздрави за труда!
не знам що са нбаписали толкова малко, можеха да са малко по отзивчиви чесно казано. То аз пиша по кадърно описание в форумите с извинение!!

В ПИБ, нумизматичният отдел с/у народното събрание. Работата е ясна. Качествен сертификат само от https://www.pcgs.com/ -Professional Coin Grading Service - USA.

#15 pe4en

pe4en
  • Напреднали
  • 270 Мнения:

Публикувано 31 юли 2009 - 12:19

В ПИБ, нумизматичният отдел с/у народното събрание. Работата е ясна. Качествен сертификат само от https://www.pcgs.com/ -Professional Coin Grading Service - USA.

Е да де, ама не е ли малко сложничко :lol:

#16 brambal

brambal
  • Напреднали
  • 324 Мнения:

Публикувано 31 юли 2009 - 10:21

и скъпо бих добавил

#17 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8569 Мнения:

Публикувано 01 август 2009 - 01:01

Така си е. Все пак браво че един човек се престраши да го направи, че тука имаше едно кило хора който щеха да ходят към ПИБ, ама само на приказки :lol:

#18 pe4en

pe4en
  • Напреднали
  • 270 Мнения:

Публикувано 01 август 2009 - 08:24

Така си е. Все пак браво че един човек се престраши да го направи, че тука имаше едно кило хора който щеха да ходят към ПИБ, ама само на приказки :lol:

Браво......но каква е тежестта на сертификата?Смисъл, то дипломите не ни признават, а какво остава за .......монетите още повече че от нас тръгват толкова изненади :lol:

#19 brambal

brambal
  • Напреднали
  • 324 Мнения:

Публикувано 01 август 2009 - 08:54

реално погледнато с един сертифакт какъв е проблемът да се продадат няколко еднакви монети? не е задължително да са истински

#20 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8569 Мнения:

Публикувано 01 август 2009 - 09:15

хеххехе В България не бих се учудил на нищо, ние сме си достатъчно ригинално мислещи, но все пак, сертификата си има някаква цел и чесно казано не навсякаде не ни признават дипломите ли сертификатите и то не всички. И аз ако бех от Берлин не бих признал на некой дипломата от селското училищше като знам как я плаща с кило домати и краставици, пък за коледа със свинско, но на част от университетите ни си ги признават дипломите не е никакъв проблем, дори вземат изучени от тук да специализират при тех, запитай се защо?

Нов Отговор

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни