Към съдържанието

Снимка

Продавам следните монети

14 отговора на тази тема

#1 onix

onix
  • Напреднали
  • 67 Мнения:

Публикувано 15 декември 2009 - 02:59

Продавам трици.

#2 brambal

brambal
  • Напреднали
  • 324 Мнения:

Публикувано 15 декември 2009 - 08:20

Предполагам, че наистина са много добри ама е хубаво и снимка да се сложи.

#3 onix

onix
  • Напреднали
  • 67 Мнения:

Публикувано 20 декември 2009 - 12:53

1 лев 1923

Прикачени файлове

#4 onix

onix
  • Напреднали
  • 67 Мнения:

Публикувано 20 декември 2009 - 12:56

1941

Прикачени файлове

• Прикачен файл  10.jpg   64,69K   36 Брой сваляния
  • Прикачен файл  101.jpg   67,77K   23 Брой сваляния

#5 ZZlatann

ZZlatann
  • Напреднали
  • 87 Мнения:

Публикувано 21 декември 2009 - 10:00

1941

Пълна смешка :) :rolleyes: :lol: тия монети са за не-повече от 4лв.

#6 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8912 Мнения:

Публикувано 21 декември 2009 - 10:12

Чакам същото качество от теб за 4 лева обща цена за да си ги купя. Сега очаквам и обявата....
Принципно не купувам ама на такова предложение не мога да откажа....

#7 ZZlatann

ZZlatann
  • Напреднали
  • 87 Мнения:

Публикувано 21 декември 2009 - 10:40

Чакам същото качество от теб за 4 лева обща цена за да си ги купя. Сега очаквам и обявата....
Принципно не купувам ама на такова предложение не мога да откажа....

Нещо с качеството тук не ми е ясно. Имам доста двулевки, които заковават 10_те грама, а и без гадното окидирано петно в ъгъла.
Иначе ОК! 5лв. последно!

#8 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8912 Мнения:

Публикувано 21 декември 2009 - 10:49

Нещо с качеството тук не ми е ясно. Имам доста двулевки, които заковават 10_те грама, а и без гадното окидирано петно в ъгъла.
Иначе ОК! 5лв. последно!

Имам подозрения че не са ти ясни нещата май....Дядо коледа ще трябва да донесе книжки.... :) :rolleyes: :lol:

#9 minova4

minova4
  • Супер Модератори
  • 1363 Мнения:

Публикувано 21 декември 2009 - 10:53

Имам подозрения че не са ти ясни нещата май....Дядо коледа ще трябва да донесе книжки.... :) :rolleyes: :lol:

Важното е, че са му ясни натуралните размяни - злато за сребро, сливи за смет, гащи за чорапи... :D

#10 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8912 Мнения:

Публикувано 21 декември 2009 - 11:14

хеххехе те тези са ясни на доста хора, хеххехеххех
Все пак аз ще чакам някоя тема за 1941-ва в това качесто или 1923 за по 4 лева, няма да се отказвам от такива предложения

#11 ZZlatann

ZZlatann
  • Напреднали
  • 87 Мнения:

Публикувано 21 декември 2009 - 11:34

Това за книжките го приемам човек винаги трябва да се учи и в частност бай Крумъ от 41 г. го виждам като част от някаква железария, заготовка или нещо такова.
Макар и сайта да се казва numizmatici истината е че аз не съм такъв. Признавам си чистосърдечно.
Не съм златар или някакъв си там джамбазин; просто икам да диферсифицирам някакви спестявания във сребро и злато, защото вярвам, че сегашните пари вървят към вечната си стойност - цената на хартията - т.е.= 0.
От друга гледна точка разбирам, че има хора, които сабират всякакви неща и си мислят, че те са много ценни и са прави докато има други хора, които да им вярват. Но къде е реалната стойност на нещата кой може да каже в този относителен свят. Като баща смятам, че моето бебе е най-хубаво; по същата логика много хора възхваляват колекциите си. Сметта за едни е богатство за други достатъчно е човек да види колко хора се ровят по кофите...

#12 papinoro

papinoro
  • Напреднали
  • 199 Мнения:
  • Interests:кандидат нумизмат

Публикувано 21 декември 2009 - 11:38

Важното е, че са му ясни натуралните размяни - злато за сребро, сливи за смет, гащи за чорапи... :D

:) :rolleyes: :lol:
Който иска да намери нещо, той трябва да мисли за нещо друго"
Х.Поанкаре

#13 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8912 Мнения:

Публикувано 21 декември 2009 - 11:47

Еми има логика в това което си написал като цяло, но предполагам знаеш че монетите не са само метал иначе те нямаха да имат колекционерска стойност ..а това не точно така.
И сега едно малко инфо върху двете монетки съвсем кратко. Те са колекционерски именно поради факта че са сравнително редки на фона на масовките, да речем 100 левките на Борис. 1941 е рядка серия тъй като поради войната се пуска уизцяло от желязо, то естествено корозира много лесно и поради тази причина добре запазените монето емисия 41 са доста рядко срещани, има но не с милиони.
За 1923, те отново са специфични, метала е алуминии, доста сложен метал за запазване, и по същата причина запазените екземпляри също не са кой знае колко хиляди
Поради тази причина и цените са такива.......

#14 ZZlatann

ZZlatann
  • Напреднали
  • 87 Мнения:

Публикувано 22 декември 2009 - 12:06

Еми има логика в това което си написал като цяло, но предполагам знаеш че монетите не са само метал иначе те нямаха да имат колекционерска стойност ..а това не точно така.
И сега едно малко инфо върху двете монетки съвсем кратко. Те са колекционерски именно поради факта че са сравнително редки на фона на масовките, да речем 100 левките на Борис. 1941 е рядка серия тъй като поради войната се пуска уизцяло от желязо, то естествено корозира много лесно и поради тази причина добре запазените монето емисия 41 са доста рядко срещани, има но не с милиони.
За 1923, те отново са специфични, метала е алуминии, доста сложен метал за запазване, и по същата причина запазените екземпляри също не са кой знае колко хиляди
Поради тази причина и цените са такива.......

Благодаря за отговора. Обясних си някои неща...

#15 onix

onix
  • Напреднали
  • 67 Мнения:

Публикувано 22 декември 2009 - 01:27

Бааа

то за 2 монети - цял роман се изписа, какво ли щеше да стане ако бях качил и други ;)

Аиде весели празници на всички.

Нов Отговор

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни