Към съдържанието

Снимка

Колко мога за взема за този Morgan Dollar 1881 cc ?

8 отговора на тази тема

#1 dimas

dimas
  • Потребители
  • 2 Мнения:

Публикувано 18 юни 2010 - 01:13

здравейте,
Имам Morgan Dollar 1881 cc. - сребро. Решил съм да го продавам на добра цена
Моля за мнения каква максимална цена мога да взема в БГ?

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Не ми се продава навън, защото риска да изчезне на митниците е голям. Според този сайт цените в момента са такива, но варират в някакви граници от + - 200-300 $, тъй като съм виждал и за 500$ и за 1100$

http://www.golddealer.com/morgan.html

поздрави

#2 juliof

juliof
  • Напреднали
  • 122 Мнения:

Публикувано 18 юни 2010 - 01:35

Tърси му лев и петдесет - два. Там някъде струва твоята монетка. :rolleyes:

#3 minova4

minova4
  • Супер Модератори
  • 1363 Мнения:

Публикувано 18 юни 2010 - 02:04

10 броя за 5 лв. се продават масово :rolleyes:

#4 dimas

dimas
  • Потребители
  • 2 Мнения:

Публикувано 18 юни 2010 - 03:18

монетата си е сребърна и изобщо не струва 1,50 лв. Как разбрахте, че не оригинална от снимката без да сте я разгледали не ми е ясно. Много смели коментари, обаче аз ще отида да я види специалист, защото според мен си е оригинална. 26 грама сребро по 0.50 лв само за сребро да я дам са 15 лв. какви 2 лв, какви 1,50 не ми е ясно или то тук ги изкупувате за по 2 лв от баламите и после в САЩ ги давате за 400 - 500 $.

#5 juliof

juliof
  • Напреднали
  • 122 Мнения:

Публикувано 18 юни 2010 - 03:27

какви 2 лв, какви 1,50 не ми е ясно или то тук ги изкупувате за по 2 лв от баламите и после в САЩ ги давате за 400 - 500 $.

Така правим :rolleyes:

Единственият начин тази пара да е оригинална е пра дядо ти да е бил нумизмат, да е ходил в Америка през 1901 например и така да си се сдобил с нея.

Нищо лично, но 99.99999999999% от тези монети са ментета, кои по-добри, кои по-лоши. Като гледам тези шуплички по метала, още повече се затвърждава мнението ми. Ако както твърдиш парата е сребърна можеш да се радваш, защото повечето такива ги лови магнита.

Накратко, ако монетата е истинска (а тя не е) наистина струва 400-500$ че и повече. Но ако е такава каквато ми се струва (по снимка), струва не повече от 50ст, ако е сребърна колкото среброто в нея.

Поздрави и жив и здрав, всички мечтаем с една пара да ударим кьоравото, ама за съжаление реално нещата не са така.

:D

#6 хипар

хипар
  • Напреднали
  • 279 Мнения:

Публикувано 18 юни 2010 - 03:50

щом искаш я води на спициалист щом искаш си я запази за мен няма никакво значение но ако беше истинска най вероятно щеше да си затрупан вече с предложения за продажба и защо не си я завел на специалист преди да попиташ тук шансът в българия да има оригинална монета от тези е маничък и т доста

#7 Kas

Kas
  • Напреднали
  • 1494 Мнения:

Публикувано 18 юни 2010 - 06:29

Прикачен файл  dol1881.JPG   38,8K   127 Брой сваляния
Може да е сребърна, но е от китайска матрица. Виж оригиналната брадичка, докъде стигат класовете горе между буквите и единиците в датата - ако намериш оригинална в интернет с остра брадичка като твоята, качи тук снимки да я видим :rolleyes: .

Прикачени файлове

• Прикачен файл  dol1881.JPG   38,8K   87 Брой сваляния

#8 minova4

minova4
  • Супер Модератори
  • 1363 Мнения:

Публикувано 18 юни 2010 - 09:03

Класическа китайска реплика от по-ново поколение - разбирай около 26 гр., сребро няма в нея :rolleyes:
Не виждам смисъл от повече дискусии.
Иначе, да, има не малко оригинали в България, за съжаление тази е далеч от тях.

#9 Kas

Kas
  • Напреднали
  • 1494 Мнения:

Публикувано 19 юни 2010 - 12:41

Класическа китайска реплика от по-ново поколение - разбирай около 26 гр., сребро няма в нея ;)
Не виждам смисъл от повече дискусии.
Иначе, да, има не малко оригинали в България, за съжаление тази е далеч от тях.

Темата за китайските ментета тепърва ще става актуална,
Прикачен файл  china.jpg   95,93K   97 Брой сваляния
Монетата вдясно миналата година е продадена за над 500 долара в кутийка на PCGS, и в архива е отговаряла за описанието и качеството, но и монетата, и опаковката се оказват китайски ментета и ако не се проверят, човек може да се набута. Вляво е оригинал.
През изминалите месеци също има продажби в ибей на китайски ментета (някои са руски рубли в AUNC), но все още не са много добри гравьорите от China и има дребни разлики в детайлите. ;)

Нов Отговор

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни