Към съдържанието

Снимка

1 лев 1925

9 отговора на тази тема

#1 am0k

am0k
  • Потребители
  • 7 Мнения:

Публикувано 02 ноември 2010 - 10:47

добър ден попадна ми една монета от 1 лев 1925 година и се загледах че гърба на монетата е обърнат на 180 градуса може ли някои които е наясно да ми каже дали рядко се случва с тази монета

#2 am0k

am0k
  • Потребители
  • 7 Мнения:

Публикувано 02 ноември 2010 - 10:48

съответно и цена :D

#3 eagle60

eagle60
  • Напреднали
  • 703 Мнения:

Публикувано 02 ноември 2010 - 12:43

[quote name='am0k' date='Nov 2 2010, 10:48 AM' post='41921']
съответно и цена :D
[/quot
винаги е така - във форума има доста пояснения в тази насока. Цената - покажи в какво състояние е монетата, но не очаквай чудеса

#4 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8904 Мнения:

Публикувано 02 ноември 2010 - 12:45

Хипер Рядко, естествено при монети който не са заложени по проект така. Всъшност...лъжа и тогава не е рядко, особенно ако коментираме Българските...

НО, спокойно, ще трябва да почакаш още малко за новата къща и мерцедеса. Монетите на Царство Българсия са отсечени най-вече в медално разположение (т.е. реверса и аверса са на 180 градуса) това е стандарт за тях..така че цената на тази монетка е стандартна между 0.5-до 1-2 лева, ако състоянието и е повече от XF

#5 moneta1916

moneta1916
  • Напреднали
  • 332 Мнения:

Публикувано 02 ноември 2010 - 09:04

ако е UNC или EF ще е добра цената г/д

#6 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8904 Мнения:

Публикувано 02 ноември 2010 - 10:15

ако е UNC или EF ще е добра цената г/д

Принципно да! Предвид че досега съм виждал само една EF. Но и аз като цяло не съм супер запален по по-новите монетки, и все пак тези качества не са във всяко чекмедже...

#7 am0k

am0k
  • Потребители
  • 7 Мнения:

Публикувано 03 ноември 2010 - 02:26

Хипер Рядко, естествено при монети който не са заложени по проект така. Всъшност...лъжа и тогава не е рядко, особенно ако коментираме Българските...

НО, спокойно, ще трябва да почакаш още малко за новата къща и мерцедеса. Монетите на Царство Българсия са отсечени най-вече в медално разположение (т.е. реверса и аверса са на 180 градуса) това е стандарт за тях..така че цената на тази монетка е стандартна между 0.5-до 1-2 лева, ако състоянието и е повече от XF

еми аз точно това питам така ли е по проект или не . Неразбирам какво общо има мерцедеса и къщата все пак това е форум кадето да се помага на невежите като мен не виждам смисал от сърказъма ти...

#8 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8904 Мнения:

Публикувано 03 ноември 2010 - 04:04

сърказмът ми е от гледна точка на това че най-важното в въпросите ти е "колко рядко и цена"...защо трябва да е рядка или ценна. Не коментирам че е обсъждано поне в 10-15 теми за различни монети "царство българия"

Според мен, само факта че се стремим да отговрим коректно на всеки един потребител и въпрос (колкото и да преповтарян или безмислен) е достоен за уважение. Нещо което много ме съмнява да го намериш в друг "специализиран Български нумизматичен форум"

А и тук винаги има място за шиги, ние не сме звено към БАН. Накратко:

ДА, ТАКА Е ПО ПРОЕКТ И НАЧИН НА ОТСИЧАНЕ. НЕ СТРУВА НИЩО!

#9 am0k

am0k
  • Потребители
  • 7 Мнения:

Публикувано 04 ноември 2010 - 11:23

сърказмът ми е от гледна точка на това че най-важното в въпросите ти е "колко рядко и цена"...защо трябва да е рядка или ценна. Не коментирам че е обсъждано поне в 10-15 теми за различни монети "царство българия"

Според мен, само факта че се стремим да отговрим коректно на всеки един потребител и въпрос (колкото и да преповтарян или безмислен) е достоен за уважение. Нещо което много ме съмнява да го намериш в друг "специализиран Български нумизматичен форум"

А и тук винаги има място за шиги, ние не сме звено към БАН. Накратко:

ДА, ТАКА Е ПО ПРОЕКТ И НАЧИН НА ОТСИЧАНЕ. НЕ СТРУВА НИЩО!

еми първо ти като нумизматик ме питаш защо една монета трябва да е рядка или ценна... второ все пак цялата секция на форума тук се казва "колко струва" така че всеки като намери монета която за него се стори рядка или ценна идва момент когато се запитва така ли е и иска да разбере. според мен това е запазило нумизматизма... както всеки и аз имам любими монети и надали е случаино че почти всички са ми любими точно поради факта че са редки и ценни (за мен).

#10 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8904 Мнения:

Публикувано 04 ноември 2010 - 01:54

Всъшност колекционерството е свързано и стова да научаваш изторията на това което притежаваш и да откриваш нови и още по-нови неща за теб, а не за да събираш "редки и ценни" неща че да не пускаш тото да речем...второто по-се причислява към прекупвачеството...

Иначе Успех в колекционирането и разбира се ти предлагам отвреме навремеи да почиташ по нещо..така човек научава много, а и вече има достатъчно , даже предостатъчно литература

Нов Отговор

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни