Към съдържанието

Снимка

250 лв 1945

11 отговора на тази тема

#1 шапкар

шапкар
  • Потребители
  • 13 Мнения:

Публикувано 05 март 2011 - 06:07

Може ли някой да ми даде някаква информация за банкнота 250лв ииздадена 1945!?Или да ми даде някой сайт кадето да намеря имфото!
Благодаря предварително!

#2 muhlio21

muhlio21
  • Напреднали
  • 111 Мнения:

Публикувано 05 март 2011 - 06:16

снимка?

#3 muhlio21

muhlio21
  • Напреднали
  • 111 Мнения:

Публикувано 05 март 2011 - 06:17

инфо по-късно :D

#4 muhlio21

muhlio21
  • Напреднали
  • 111 Мнения:

Публикувано 05 март 2011 - 06:54

тираж 20 000 000. vf-банкнота по-дълго в обращение, вазможни прегъвания-ориентировачна цена-30лв...ef-xf-банкнота по-малко в обращение с минимални следи от употреба-ориентировъчна цена 70лв.....unc-банкнота която не е била в обращение и е в перфектно състояние-евентуална цена 150лв...образец-300лв ;)

#5 bg-notafilia

bg-notafilia
  • Напреднали
  • 410 Мнения:

Публикувано 06 март 2011 - 11:13

....................

P.S. Всъщност поради вече напредналата ми старост вместо 1945 съм разбрал за 1943 и съм реагирал абсолютно погрешно, последиците за което са си за моя сметка. :blink:

#6 muhlio21

muhlio21
  • Напреднали
  • 111 Мнения:

Публикувано 06 март 2011 - 11:43

след като се изказвате така компетентно за цените, бихте ли закупили банкноти по 150 лв.?

мога да предложа около 10 бр. А бих купил от вас образци на 300 лв.?

извинявам се за некомпетентността си ;), но вапроса не е кои колко би дал, а колко струва банкнотата. и 200 бр. да имаш,все тая като няя кои да ти ги купи. ;) мисля че въпроса беше "колко струва", а не "кой ще я купи" :D

п.п. без лоши чувства :)

#7 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8553 Мнения:

Публикувано 06 март 2011 - 01:14

всъшност без да засягам коятои да е от страните bg-notafilia е малко по-прав.
Сега не ща да звучи като оня лаф за всичките живяотни дето били равни...ама свинете били по равни просто е така. Аз мисля че и преди съм повдигал един подобен спор, само че за монети, беше преди много време и беше точно такъв случай цитираха се едни каталожни цени.
Е да ама те каталожните цени в България са малко...определяни от не винаги компетентни хора. В смисъл писателя може да е супер компетентен но да не е правил справка какви са пазарните цени и да е преценил по свое усмотрение със цените който той знае преди 1-4 или 12 години
Та една банкнота, монета, марка, дъвка орбит струва толкова на колкото би имала пазар (демек някой ще я купи). Щото да речем каталога пише 50 лв...ама 20 мил. има останали 5 мил. добри и банкнота струва да речем между 2.50 и 10 лв. И когато евентуален продавач погледне каталога казва, аха, ето я половин заплата, а то се оказва че реалноста е кутия Виктори.

Другото което в случея колегата шапкар най-вероятно няма да разбере е че "vf-банкнота по-дълго в обращение, вазможни прегъвания" е банкнота която всъшност има доста добър шприличен вид, а не хартия от баничка с петна, скъсвания, мачкания и т.н в какъвто вид са 60 % от банкнотите преди 44-та.
Та затова аз предпочитам като цитираме да казваме близки до пазара цени. Дори понякога си позволявам да казвам мнения като " по каталог е 200 $, но реално струва 150 лв", тъй като специално при монетите аз ползвам чуждестранни каталози и пазарните цени тук и там са различни, а и често се посочва само цена в ВФ

Благодаря на всички взели мнение. И на muhlio21 специално за каталожните данни, тъй като аз каталози за банкноти нямам, и ми е полезно като инфо ;)

#8 jojojo

jojojo
  • Потребители
  • 73 Мнения:

Публикувано 06 март 2011 - 02:55

а тези надхвърлят ли 5 лева
Прикачен файл  bank. lice.JPG   909,75K   63 Брой сваляния Прикачен файл  banknoti.JPG   874,42K   21 Брой сваляния
мерси предварително :)

#9 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8553 Мнения:

Публикувано 06 март 2011 - 04:49

а тези надхвърлят ли 5 лева
Прикачен файл  bank. lice.JPG   909,75K   63 Брой сваляния Прикачен файл  banknoti.JPG   874,42K   21 Брой сваляния
мерси предварително :)

Общо или по-единично..? :)
Не зная за втората в средата 200 лв 43-та как върви в момента. Долната е в прекалено лошо качество според мен, а Югославската...въпреки невъзможното число на нея едва ли е над 2-3 лв (в аукциона има една минт за 8 лв)
А и 200 лв има една която е доста добра (малко по-добра от тази) за 3 лв.
Абе общо 5-6 лв могат да хванат :P

#10 jojojo

jojojo
  • Потребители
  • 73 Мнения:

Публикувано 06 март 2011 - 05:43

ако ги развяля по 1 динар ще имам тоалетна хартия до живот :D :D

#11 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8553 Мнения:

Публикувано 06 март 2011 - 05:49

Абсолютно...стига да намериш кой да ги развали :)))))

#12 шапкар

шапкар
  • Потребители
  • 13 Мнения:

Публикувано 08 март 2011 - 06:01

Благодаря ви за вашите компетентни отговори!Сега ще публикувам още нещо и ще съм ви благодарен да получа вашето мнение!

Нов Отговор

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни