Към съдържанието

Снимка

Източно германски марки

5 отговора на тази тема

#1 danielkolev

danielkolev
  • Потребители
  • 41 Мнения:

Публикувано 08 април 2011 - 11:28

Здравейте,

Искам да попитам за цената на източно германси марки, в следните състояния:

100 марки 1975 - VF++
50 марки 1971 - VG
10 марки 1971 - VG
5 марки 1975 - VF++

Благодаря предварително!

В момента не мога да кача снимки, затова уточнявам състоянието!

#2 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8553 Мнения:

Публикувано 08 април 2011 - 01:30

най-вероятно не повече от 2-3 лв на брой

#3 danielkolev

danielkolev
  • Потребители
  • 41 Мнения:

Публикувано 08 април 2011 - 10:24

След като питам, то трябва и да се доверявам на отговорите?! Странното е, че отговора не кореспондира с нищо досега, което съм видял по аукционите! И не мога да приема, най-малкото, че 100 марки - VF++ и 5 марки - VF++ ще имат една и съща цена - 2-3 лева бройката! Тук съм, надявам се, в среда от хора, които разбират повече от мен и искам 3-то, независимо мнение, като моля за коректност! Или за въздържание от мнение, ако идеята е да ми кажете нещо, което е между другото! Така или иначе не смятам да ги продавам тук! Благодаря предварително!

#4 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8553 Мнения:

Публикувано 08 април 2011 - 10:44

Следователно твоята логика отхвърля на над 1000 % възможноста банкноти с копюр 3 и 200 да имам еднаква цена. "Добро Утро! Вие се събудихте" Защото банкнотите с тези номинали и стойност лев от много по-далечната 1951 се продават нециркулирали в БНБ на една и съща фантастична стойност 1.50 без ДДС. Честито.
Цената НЕ зависи от стойноста на КОПЮРА! Рядко си позволявам в форумът да пиша заради "идеята е да ми кажете нещо, което е между другото". Естествено случва се да греша и няма да се седна да рева, когато е така се извинявам!
Щом обичаш да сравняваш, заповядай линкче:
http://www.kammler-a...9481989&sort=2a
Посочениет 100 марки се предлагат на цена от 6.55 Евро, при по-високо видимо качество.
Когато добавим факта, че У нас, аукционни цени рядко се достигат, и че няма интерес към чуждестранни банкноти, то цената и би била в Пряко сили 4-5 лв, ако се намери будала който да ги плати

Банкноти с качества ВГ, не съм убеден че има смисъл да се коментират при факта че такива не представляват колекционерски интерес освен ако банкнотата не е дотолкова рядка че се среща само в това качество!

#5 bg-notafilia

bg-notafilia
  • Напреднали
  • 410 Мнения:

Публикувано 09 април 2011 - 05:58

мда, убиец на мечти

#6 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8553 Мнения:

Публикувано 09 април 2011 - 08:24