Към съдържанието

Снимка

Форумна среща

79 отговора на тази тема

Анкета: Форумна среща (32 потребител(и) са гласували)

Избор на град

1. София (10 глас(а) [31.25%])

Процент гласували: 31.25%

2. Велико Търново (8 глас(а) [25.00%])

Процент гласували: 25.00%

3. Пловдив (8 глас(а) [25.00%])

Процент гласували: 25.00%

4. Варна (5 глас(а) [15.62%])

Процент гласували: 15.62%

5. Бургас (1 глас(а) [3.12%])

Процент гласували: 3.12%

Глас Гостите не могат да гласуват

#1 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8912 Мнения:

Публикувано 18 юни 2011 - 07:16

Здравейте на всички.

Понеже най-вероятно посещавате и други форуми, подобно и на наякой чуждестранни практики, та форумните срещи са нещо сравнително популрно в световен план. И понеже със колегите модератори вече го обсъдихме, мислим че е много добра идея и нашето скромно форумче, да направим една форумна среща.
Сега както и навсякаде другаде очакавам предложения за време, и място за провеждането на такава и също така естествено кой иска, кой неиска, абе всичко каквото си пожелаете. Лично според мен най-подходящи са по-големите градове: София, Пловдив и евентуално Варна/Бургас, тъй като може би там имаме най-много потребители и може би биха били "по-лесна дестинация". Като време то е ясно че няма как да е след 5 дена, така или иначе най-малко има минимална нужда от организация, но да речем за нещо между краят на юли/нач на август.

Сега чакам вашите мнения ;)

Поздрави
  • панко чепа харесва това

#2 citizen

citizen
  • Напреднали
  • 2126 Мнения:

Публикувано 18 юни 2011 - 08:50

Ако ще е по морските гари трябва да се изповяда всеки кога ще ходи на море, евентуално у нас. :)
Както има някои печени от Видин до Бургас ще им замине някоя монетка в път само.
Обратно пък за чепати от Варна до София... :D

Публикувано изображение

#3 bg-notafilia

bg-notafilia
  • Напреднали
  • 410 Мнения:

Публикувано 18 юни 2011 - 08:57

Най добре е да се направи в Търново, след някоя от месечните сбирки, която е всяка първа събота от месеца. Да речем на 2 юли в 12 часа. Също така Търново е еднакво близо почти от цяла България, има добри нумизматични традиции, а и БОП-а е на ниво :lol:

#4 geleznia1

geleznia1
  • Напреднали
  • 908 Мнения:

Публикувано 18 юни 2011 - 09:39

И аз съм за Търново

#5 Panayotov

Panayotov

Профил Panayotov в auction.bg

• Напреднали
  • 886 Мнения:
  • Interests:Български монети от Княжество България. Покупко-продажба на съвременни златни и сребърни български, чужди, и инвестиционни монети. Продажба на сертифицирани български монети в качество. Професионална оценка и консултация. За контакт на ЛС.

Публикувано 18 юни 2011 - 12:49

Най добре е да се направи в Търново, след някоя от месечните сбирки, която е всяка първа събота от месеца. Да речем на 2 юли в 12 часа. Също така Търново е еднакво близо почти от цяла България, има добри нумизматични традиции, а и БОП-а е на ниво :lol:

И защо пък да е в Търново, щото ти си оттам ли ? :blink:

#6 geleznia1

geleznia1
  • Напреднали
  • 908 Мнения:

Публикувано 18 юни 2011 - 02:01

Не позна. От Плевен съм :angry:

#7 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8912 Мнения:

Публикувано 18 юни 2011 - 03:24

Ема ако ще почваме да се караме от сега, да си оставаме пред компютрите :P :lol:
Ще ви моля всичките за един сдържан и културен тон ;)

Тъй...добре до тука имаме 2 предложения за Търново и финиш...не е добре то. Така да видим може би не съм се изразил правилно..не е задължително да е голям град, просто го казах от гледна точка на няколко неща. Сега ако от 40 идващи , да речем, 30 са от северна България, естествено че Търново е по-хубаво, ще пътуват повече само 10 човека. В другия случай ако от 40, пък 30 са южна България, Търново е сравнително глуповата опция, ама пък Пловдив, където е другото по-живо нумизматично дружество (с изкл. на Търново и София), демек пак ОК. Ако пък от 40, 30 са от София , е най-добре да не ги разкарваме толкова хора заради другите 10.
Та затова питам. Иначе най лесно като съм от Стара Загора, казвам ей тука сме и другите да се оправят ама не е тя тъй, ще се съобразим с масовката като хора, и да го направим така. Морето пък го казах от гледна точка че е отпускарски сезон следващия месец и август и както рече citizen, ако се окаже че пък 30 човека почиват тогава и са на морето, пък нека там да е.

Търново ми допада, само едно нещо против него, че традиционно там си е сбирка и борса, а пък идеята на срещата нема да е бизнеса, и покупки и продажби и т.н. ами да се видим, да се запознаем, да пийнем, хапнем и т.н. обичайни за срещите неща. НО отново, ако се окаже че има повече хора в северна България, мисля е разумно да да е в Търново с респективност минимални пътни разходи на масовоста.

Аз лично съм за Търново и Пловдив (респективно повече Северна или Южна България хора) а и двата града имат богата история , хубави места за отдих и заведения, и места за посещения.

+1 за Пловдив, в случея понеже съм от Южна.

Сега нека всеки да си предложи най-подходящото място като близост и желание, и вече след 4-5 дена да видим кой град има така повече гласчета... Също за дати да видим кой, как и защо му е удобно

#8 edin

edin

edin

• Напреднали
  • 1421 Мнения:

Публикувано 18 юни 2011 - 08:46

roca, съгласен съм с теб - нека всеки да си каже къде му е най-удобно/ не е задължително да споменава от кой град е, ако нещо го притеснява/. Велико Търново е удобно за тези, които посещават месечните срещи, но ако колегите от форума не го правят, то да преценим от къде са най-многобройни. Може и в Стара Загора - пак е на почти еднакво разстояние от другите градове.

#9 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8912 Мнения:

Публикувано 18 юни 2011 - 10:04

за мен лично Пловдив е мисля по-голям, по-масов, интересен и т.н. и е в центъра на България. Но нека прсото да си кажат хората, който имат намерение да дойдат да кажат за мен е по удобно: тук, там, на Хавайте, в Ню мексико или където ви хареса, за да може да преценим как ще е по-икономически рентабилно за масата. Ако почнем го правим по-удобно за един или двама човека, ще стане пародия още в зародиш, а и най-малко предполагам че съм доказал вече че не съм по пародиите!!
Разбира се за препорътчване е да споменавате по-големите населени места до който сте близо. не че съм против пикник в Ихтиман, ама малко трудно ще се получи, въпреки че и там е приятно (това е само пример да не се засегне някой...) :P

#10 citizen

citizen
  • Напреднали
  • 2126 Мнения:

Публикувано 18 юни 2011 - 10:15

Това е, че дотук имаме:
София
Варна
Пловдив
Стара Загора
Казанлък
Видин
Плевен
Добрич ще има някой ако не се лъжа
Търново пак така

Ей го нагледно, пък ако има още селища - обаждайте!

http://tranz.it/load...b8fyLerDT883715
Публикувано изображение

#11 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8912 Мнения:

Публикувано 18 юни 2011 - 10:24

Така е citizen, прав си, благодаря ти много за допълненията. Но ми се види че ще е най-лесно ако се обидиним около по-малко и големи места..то е ясно че всеки му е най-ок ако го правим у тях...ама нема как да стане.
В този ред на мисли си мисля че е по-кадър всеки да си даде най-удобната и сравнително осъзната идея. Така да речем за Стара Загора и Казанлък и Пловдив, най-добре ще е дестинация Пловдив. От друга страна за Варна, Видин, Плевен, Добрич, Търново, може би Търново ще си остане по-добра дестинация. Въпроса е да видим къде като масовка сме повече, подчертавам хора който имат намерение да дойдат, а не ей така колкото за пяна да става... че накрая ще има черни точки хехеххехеххехе :lol:

#12 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8912 Мнения:

Публикувано 18 юни 2011 - 10:27

А ако някой му пречи темата и не иска да го пуска на гланост може и на ЛС да ми пуска инфо, само да е смислено ;)

И нека се включат повече хора, ако мислете че има смисъл де..Щото към момента 100 прегледа пък 10 мнения...нещо некаде се губи дето се вика :P :lol:

#13 citizen

citizen
  • Напреднали
  • 2126 Мнения:

Публикувано 18 юни 2011 - 10:48

Аз визуализирах просто къде сме масовката, а вече с оглед визуализацията ще се види точно къде.
Най-малкото - Соломоновски не трябва да е в никоя от червените точки. :D

Публикувано изображение

#14 bg-notafilia

bg-notafilia
  • Напреднали
  • 410 Мнения:

Публикувано 19 юни 2011 - 05:47

искахте предложения, аз предложих, иванов що скочи и без туй идва на всяка сбирка :lol:

аз лично искам да се запозная с roca щото да почерпи дето му измислих изречението на аватара :P

#15 citizen

citizen
  • Напреднали
  • 2126 Мнения:

Публикувано 19 юни 2011 - 07:20

искахте предложения, аз предложих, иванов що скочи и без туй идва на всяка сбирка :lol:

аз лично искам да се запозная с roca щото да почерпи дето му измислих изречението на аватара :P

Аз пък да го черпя бира. :)
Все пак - кажете евентуално ако други искат да идват, а по-скоро всеки който идва откъде е и да теглим калема.
Понеже съм писал Варна и Добрич да речем, а оттам няма потвърждение.

Публикувано изображение

#16 edin

edin

edin

• Напреднали
  • 1421 Мнения:

Публикувано 19 юни 2011 - 09:03

А Велико Търново и на мен ми е най-удобно и се съчетава със сбирката и някои колеги, които до сега не са били на тази сбирка може да им е интересно.
Между другото м. август във Велико Търново няма да има сбирка, а доколкото знам 2-та седмица на август ще е годишната сбирка във Варна - на нея се събират от черноморския регион, Добрич, Русе, Търново, Ямбол, Казанлък, Пловдив и доста от София.

#17 citizen

citizen
  • Напреднали
  • 2126 Мнения:

Публикувано 19 юни 2011 - 09:11

edin, откъде си?
  • george777777 харесва това
Публикувано изображение

#18 george777777

george777777
  • Напреднали
  • 568 Мнения:

Публикувано 19 юни 2011 - 11:40

edin, откъде си?

аз съм за София,братлета.

#19 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8912 Мнения:

Публикувано 19 юни 2011 - 05:05

Айде вече за локацията е като Анкета...Така ми се види че ще най-лесно и за отчитане и т.н. За мен най- удачни са отговори 2 и 3, като идеята е за минимални разходи на всички, ама все пак нека да е така. Ако някой реши че иска да добавим и други за гласуване локации, ще ги добавя.

И давайте и предложения за дата...не знам ма ако сме само тези 5-6 човека от темата досега, ще дойде малко безмислено...Сякаш имахме повече сериозни потребители :rolleyes:

#20 madnes

madnes
  • Напреднали
  • 150 Мнения:

Публикувано 19 юни 2011 - 05:22

И аз имам желание да присъствам ,но не знам дали няма да съм зает ,че ще ходя на 2 кандидат студентски изпита и докумнети ще имам за подаване .А иначе за място съм за Търново или Пловдив .

Нов Отговор

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни