Към съдържанието

Снимка

Руски съвременни монети

11 отговора на тази тема

#1 stazz teml

stazz teml
  • Потребители
  • 33 Мнения:

Публикувано 20 март 2012 - 07:41

здравейте, направо ми се е запалила главата по няколко съвременни малотиражни рубли от MOLOTOK.RU и THE COIN.RU обаче все удрям на камък. От молоток.ру нито един от продавачите, на които пуснах запитване не склони да търгува с мен, от втория сайт човека беше по-учтив, но за момента не бил продавал извън Русия и не знаел точно как трябва да станат нещата.
Някой от вас пазарувал ли е от там, какъв е риска с митници и т.н. и евентуално с какъв куриер да работя...
...а ето за какво става въпрос
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#2 citizen

citizen
  • Напреднали
  • 2032 Мнения:

Публикувано 20 март 2012 - 07:54

Притеснява ме, че ги няма там в една заповед на Дянков и Искров, наскоро актуализирана.
В добавка с това, че по пощи такива неща не искат да пускат, двадесетте процента ДДС ще са нищо.

Публикувано изображение

#3 stazz teml

stazz teml
  • Потребители
  • 33 Мнения:

Публикувано 20 март 2012 - 08:08

по чистота го докарват до инвестиционното злато, но с тия наши извратени закони...
да приемем, че монета стигне до наша митница, преди това съм превел примерно 2000 по банков път, ддс-то по цена на злато в реално време ли ще ми начисляват или ще ми искат извлечение на фактура от продавач за релната стойност на монетата?

#4 citizen

citizen
  • Напреднали
  • 2032 Мнения:

Публикувано 20 март 2012 - 08:13

по чистота го докарват до инвестиционното злато, но с тия наши извратени закони...
да приемем, че монета стигне до наша митница, преди това съм превел примерно 2000 по банков път, ддс-то по цена на злато в реално време ли ще ми начисляват или ще ми искат извлечение на фактура от продавач за релната стойност на монетата?

Принципно има валутни курсове за митнически цели. В началото или края на месеца се утвърждават.
Но би следвало по фактурирана стойност.
Както съм СИГУРЕН, че хич няма да ги е еня, ако ще и 25 карата да е, ще си му турнат ДДС-то и иди се оправяй. :D

Публикувано изображение

#5 mi6ma6

mi6ma6
  • Напреднали
  • 407 Мнения:

Публикувано 20 март 2012 - 09:12

По принцип с Русия търговията е трудна. Първо - за да приведеш пари там ще видиш трудности. После за да ти дойде пратката трябва да е с обявена стойност - така е защитена от изчезване. А след това идва ред на получаването - не знам как е въпроса с митниците, но в последно време като чуят за монети и става ужас!!! Така че е много трудно. Преди време аз трябваше да получа едни пари - и загубихме доста време.Така че ви пожелавам успех!!!!

#6 Kas

Kas
  • Напреднали
  • 1494 Мнения:

Публикувано 20 март 2012 - 09:14

Нещата с легалното пращане по пощата стоят така: Български пощи имат споразумение с някои страни за изпращане на пратки с обявена стойност, а монетите и въобще всичко златно по нашия закон може да се праща само в пратки с обявена стойност. Т. е. скъпи монети могат легално да се пращат само до страни, с които нашите пощи за съответната година има споразумение.
Ето таблицата:
http://www.bgpost.bg..._05.03.2012.pdf
Като се слезе надолу с курсора на мишката, се гледа вдясно графата
"Писмовни
пратки макс. об.
стойност
/DTS/"
За Русия се дава максималната DTS което е мисля хиляда и нещо максимална застраховка, така че предполагам и от Русия за насам може да се прати застрахована монета/монети, но трябва да се пита в техните пощи дали действа в двете посоки.
Освен това на митница се плаща както ДДС, така и мито, без значение какво е златото или монетите. Всичко що е внос извън ЕС му се слага и ДДС и мито щом е застраховано.
  • панко чепа, citizen и gogova харесват това

#7 stazz teml

stazz teml
  • Потребители
  • 33 Мнения:

Публикувано 20 март 2012 - 11:07

греда...
голям риск и сериозни разходи така като пресметна нещата. примерната монета от 2000лв. сигурно ще ми дойде на 3000, какво ще дойде пак не е сигурно...
тия globalcoins.eu внасят от къде ли не и само шаренийки и копия :angry:
да бяха други времена и да отида да си напазарувам на място :rolleyes:

#8 панко чепа

панко чепа
  • Напреднали
  • 271 Мнения:

Публикувано 22 март 2012 - 07:05

греда...
голям риск и сериозни разходи така като пресметна нещата. примерната монета от 2000лв. сигурно ще ми дойде на 3000, какво ще дойде пак не е сигурно...
тия globalcoins.eu внасят от къде ли не и само шаренийки и копия :angry:
да бяха други времена и да отида да си напазарувам на място :rolleyes:

На 5 май тръгват чартърите от Бургас и Варна . С малко разузнаване можеш се уредиш с горещ билет на цена 100+100 евро . На границата се декларира до 1 OZ gold без изходни и входни мита , и не дължиш нищо на хазната . Освен ако не попаднеш на митничари рекетьори дето могът да те задържат докато не си изтървеш полета за да им снесеш на ръка . Имат това право защото те не са специалисти и т.н. до изясняване на ситоацията . Другият вариянт за банков превод в Русия но е още по измъчен . В БГ НЯМА НИТО ЕДНА БАНКА ПРЯК КОРЕСПОНДЕНТ С РУСКА БАНКА !!! Всички преводи от и до Русия стават през немски банки . Това на прост език означава 10% + 10% такси само за банките . Веднъж до Дойче Банк и после до Сбер Банка например която е с най-ниски проценти за работа с чужбина - например . Преебавката е сериозна . Проблема с нашите митници вече ти го разясниха . Май доста проблеми се насъбраха ? :lol:

#9 stazz teml

stazz teml
  • Потребители
  • 33 Мнения:

Публикувано 28 март 2012 - 02:38

:o уби всичко детско в мен

#10 панко чепа

панко чепа
  • Напреднали
  • 271 Мнения:

Публикувано 28 март 2012 - 02:45

[quote name='stazz teml' timestamp='1332938331' post='53067']
:o уби всичко детско в мен
[/quote

Деца със злато ... не трябва да си играят ! :lol: :lol:

#11 панко чепа

панко чепа
  • Напреднали
  • 271 Мнения:

Публикувано 28 март 2012 - 02:55

Има решение ! Малко импровизирано но все пак решение ! Пишеш във руски нум. форуми и ако завържеш контакти и евентоално контактите ти са заинтересовани от посещение в БГ с цел туризъм ? До 1 OZ/GOLD Ти я пренасят по "зеленият коридор" ! Това е едно такова понятие като за туристи . Разбирай ... в началото на всяко лято ги изсипват с БЕЛАЗА на летището а тук ги посрещат с "конските вагони" . Няма детално преглеждане от митница - паспорт , пачат и толкова . На калпак по 1 OZ дори и да ги спипат не е закононарушение . По друг начин изглежда картинката когато ти като наш Ганьо се изтупаш от Руски самолет на митницата в Шереметиево ? Бъди сигурен че от 10 митничара 9 ще ти се залепят само защото сме им "екзотични" . Споделям личен опит :lol: :lol:

#12 stazz teml

stazz teml
  • Потребители
  • 33 Мнения:

Публикувано 28 март 2012 - 07:03

Има решение ! Малко импровизирано но все пак решение ! Пишеш във руски нум. форуми и ако завържеш контакти и евентоално контактите ти са заинтересовани от посещение в БГ с цел туризъм ? До 1 OZ/GOLD Ти я пренасят по "зеленият коридор" ! Това е едно такова понятие като за туристи . Разбирай ... в началото на всяко лято ги изсипват с БЕЛАЗА на летището а тук ги посрещат с "конските вагони" . Няма детално преглеждане от митница - паспорт , пачат и толкова . На калпак по 1 OZ дори и да ги спипат не е закононарушение . По друг начин изглежда картинката когато ти като наш Ганьо се изтупаш от Руски самолет на митницата в Шереметиево ? Бъди сигурен че от 10 митничара 9 ще ти се залепят само защото сме им "екзотични" . Споделям личен опит :lol: :lol:

хах и на мен ми дойде тая гениална идея за мулета-руски туристки да чакам по черноморието ма там работата става дебела, освен златцето да не пипна и нещо друго B) спасиба мне не нужна эта дружба :lol:
  • stazz teml харесва това

Нов Отговор

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни