Към съдържанието

Снимка

Питане за монета

27 отговора на тази тема

#1 Niki

Niki
  • Напреднали
  • 759 Мнения:

Публикувано 06 февруари 2013 - 08:46

Колеги, знаете не се занимавам с антични монети и нищо не разбирам от тях. Един приятел ме помоли да разбера нещо за тази монета, ако можете да ми дадете някаква информация на кой е и каква цена ще е супер. Според мен е фалшива, но както казах нищо не разбирам от антични монети:)
Прикачен файл  IMG_2047 - Copy.JPG   277,45K   138 Брой свалянияПрикачен файл  IMG_2048 - Copy.JPG   223,74K   102 Брой сваляния

Намерих я http://www.wildwinds...9.html#RIC_0167
Само дали е истинска и цена остана.

#2 marrk

marrk
  • Супер Модератори
  • 1625 Мнения:

Публикувано 06 февруари 2013 - 09:46

Вителий

http://www.acsearch.....html?id=100967

#3 vvarbanov

vvarbanov
  • Напреднали
  • 518 Мнения:
  • Interests:Антични монети

Публикувано 06 февруари 2013 - 09:50

Колеги, знаете не се занимавам с антични монети и нищо не разбирам от тях. Един приятел ме помоли да разбера нещо за тази монета, ако можете да ми дадете някаква информация на кой е и каква цена ще е супер. Според мен е фалшива, но както казах нищо не разбирам от антични монети:)
Прикачен файл  IMG_2047 - Copy.JPG   277,45K   138 Брой свалянияПрикачен файл  IMG_2048 - Copy.JPG   223,74K   102 Брой сваляния

Намерих я http://www.wildwinds...9.html#RIC_0167
Само дали е истинска или цена остана.

Колега,ти си намерил монета на Галба.А тази за която питаш е на Вителий.

Казваш че не разбираш от антични монети.как тогава разбра,че е фалшива?

http://www.acsearch....53_s/529896.jpg

Източник
CGB.fr
Търг MONNAIES 50 (10/15/2011 г.)
Много 10 ( « | » )
Преценка 850 EUR
Цена 850 EUR (~ 1173 USD)

#4 Niki

Niki
  • Напреднали
  • 759 Мнения:

Публикувано 06 февруари 2013 - 10:16

Казах според мен и съответно значи, че не съм прав и монетата е добра. Благодаря много за информацията!

#5 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8651 Мнения:

Публикувано 08 февруари 2013 - 09:12

Казах според мен и съответно значи, че не съм прав и монетата е добра. Благодаря много за информацията!

Напротив....честно казано излиза че без опит знаеш повече от някой други!
Това е менте...но все пак можеш да кажеш че имаме купувач на Преценка 850 EUR
Мисля че колегата vvarbanov ще се радва да я закупи дори и за малко по-малко...да речм 690 евро :)

#6 romeoubiec

romeoubiec
  • Потребители
  • 17 Мнения:

Публикувано 11 февруари 2013 - 09:40

Човек,който не разбира от монети,не знае,че има и фалшиви такива.

#7 radodk

radodk
  • Потребители
  • 70 Мнения:

Публикувано 12 февруари 2013 - 11:12

Монетата че няма нищо автентично в нея е очевадно . ето една да сравниш

#8 vvarbanov

vvarbanov
  • Напреднали
  • 518 Мнения:

Публикувано 13 февруари 2013 - 07:08

Напротив....честно казано излиза че без опит знаеш повече от някой други!
Това е менте...но все пак можеш да кажеш че имаме купувач на Преценка 850 EUR
Мисля че колегата vvarbanov ще се радва да я закупи дори и за малко по-малко...да речм 690 евро :)

Май само един от форума не разбира ,че преценката за Вителий е от търга на линка който съм дал.От това което съм написал по ясно няма накъде.
Никъде по горе не пише,че монетата се продава.Нито аз съм изявявал желание да я купя.Все пак даваш много добра оценка от 690 евро за менте.Вижданията ти за оригинали, ментета и техните цени са доста неориентирани и погрешни.
  • cutler харесва това

#9 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8651 Мнения:

Публикувано 13 февруари 2013 - 08:46

Колега ти винаги ли си противоричиш или просто винаги мнението ти е хаотично и такова че да може "ако не е врат, да е поне шия", или най-малко крак:
Нали това е твоя реплика? Аз, и навярно не само аз, разбираме че твърдиш че монетата е Оригинал! Извенднъж след 4 поста че е менте, ти казваш "ама не то е менте". Сега или аз съм малоумен или ти пишеш така че аз никога не мога да те разбера.
Оценката ти си си я направил...и всички виждаме от къде е...не сме в първи клас.
И пак веднъж даваш линк с оригинал и пишеш струва 850 Е, после след 2 поста казваш, ама не тя е менте не струва 690 Е. Та питам:
- ако знаеш че е менте, защо е въпросът към Niki? И защо даваш линк към Оригинал?
- ако не знаеш каква е, защо даваш мнение. Просто за да се отчете мнение или?
- ако мислиш че е Оригинал, защо чак на 8 пост казваш че е менте?

Или започни да се изразяваш ясно и отчетливо, или просто не го прави..локум разтягат на пазара в Истамбул

#10 vvarbanov

vvarbanov
  • Напреднали
  • 518 Мнения:

Публикувано 13 февруари 2013 - 10:21

Колега ти винаги ли си противоричиш или просто винаги мнението ти е хаотично и такова че да може "ако не е врат, да е поне шия", или най-малко крак:
Нали това е твоя реплика? Аз, и навярно не само аз, разбираме че твърдиш че монетата е Оригинал! Извенднъж след 4 поста че е менте, ти казваш "ама не то е менте". Сега или аз съм малоумен или ти пишеш така че аз никога не мога да те разбера.
Оценката ти си си я направил...и всички виждаме от къде е...не сме в първи клас.
И пак веднъж даваш линк с оригинал и пишеш струва 850 Е, после след 2 поста казваш, ама не тя е менте не струва 690 Е. Та питам:
- ако знаеш че е менте, защо е въпросът към Niki? И защо даваш линк към Оригинал?
- ако не знаеш каква е, защо даваш мнение. Просто за да се отчете мнение или?
- ако мислиш че е Оригинал, защо чак на 8 пост казваш че е менте?

Или започни да се изразяваш ясно и отчетливо, или просто не го прави..локум разтягат на пазара в Истамбул

Tова е моята реплика"Казваш че не разбираш от антични монети.как тогава разбра,че е фалшива?".Това е въпрос.Не е твърдение.Въобще не съм коментирал дали монетата е оригинал.Ти казваш че е фалшива и ми я предлагаш за 690 евро ,като никой в случая не е изявил желание да продава или купува монетата.
Нарочно не съм дал мнение дали монетата е оригинална.Малка част от монетите могат да се определят по снимка,това са грубите фалшификати или сериите в големи количества.Във всички други случаи монетата трябва да се види на живо.Всякакви мнения както е в този случай не значат нищо.Това са чисти фантазии и налучкване.По цял свят експертите определят монетите едва след като ги видят лично.Само тук има няколко "специалисти" на които снимките са достатъчни да определят монетите и локума на пазара в Истанбул.

#11 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8651 Мнения:

Публикувано 13 февруари 2013 - 11:46

НЕ, Това е груб фалшификат, Разпознаваем по снимка!
Ако ти не успяваш, мисля Бритиш музеум имат стажанска програма...

#12 vvarbanov

vvarbanov
  • Напреднали
  • 518 Мнения:

Публикувано 14 февруари 2013 - 04:22

НЕ, Това е груб фалшификат, Разпознаваем по снимка!
Ако ти не успяваш, мисля Бритиш музеум имат стажанска програма...

Гадаенето и предсказването дали монетата е фалшива по снимка е възможно само от изпъкнали оракули.В Бритиш музеум едва ли имат специалност "разпознаване по снимка" от екстрасенси.Не всеки може да улови аурата на тази монета със силното си биополе.Какъв ти груб фалшификат,ти въобще не можеш да кажеш какви груби признаци на фалшифициране виждаш.Може би само ги усещаш с извън сензорните си възприятия?Хвърлянето на монетите на "ези и тура" за разпознаване не е много сигурен метод, въпреки щирокото му използване тука.Общо взето може да се каже,че гледането и изучаването на монетите само по снимки подпомага и развива окултните науки.Изостря и развива фантазирането, извън сетивните възприятия и въображението.Изводите и резултатите които се получават с помощта на този метод обаче силно се различават от верните.Все пак могат да се ползват внимателно,но само при крайна необходимост.

#13 vvarbanov

vvarbanov
  • Напреднали
  • 518 Мнения:

Публикувано 15 февруари 2013 - 04:59

Сега или аз съм малоумен или ти пишеш така че аз никога не мога да те разбера.

Може би не ме разбра затова не отговаряш.Напиши за въпросната монета какви са грубите признаци на фалшифициране по които я определяш.Трябва да обосновеш твърдението си при такава категоричност от твоя страна.Колегата NIKI може би също като мен иска да знае защо монетата му е фалшива.А и на другите ще им е интересно защото досега не съм виждал аргументирани твои мнения по този въпрос,а само голи думи(фалшификат).Това при положение че не си ме разбрал.На въпроса ти дали си малоумен не мога да дам категоричен отговор.Не съм лекар психиатър и нямам компетентно мнение.Но даже и да си малоумник пак не бих си позволил да те нарека така заради правилата на форума и доброто възпитанието което имам.Все пак аз не те възприемам като малоумен,но това нищо не значи защото това не е авторитетно мнение.

#14 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8651 Мнения:

Публикувано 15 февруари 2013 - 05:27

От поне година и половина не пишем (не само аз, но изобщо) какви са признаците за определяне на менте, поради една проста причина: колкото по старателно започнахме да бележим тези признаци, толкова повече задобряваха гаражните ментета българско производство....дотолкова че някой вече трябва да ги мерим и преглеждаме с лупа.
Затова и не мисля да го правя...
Ако прегледаш обаче някой от старите теми, със сигурност ще видиш коментирани ментета, ако разбира е архива на форума ги пази.

#15 marrk

marrk
  • Супер Модератори
  • 1625 Мнения:

Публикувано 15 февруари 2013 - 07:15

Може би не ме разбра затова не отговаряш.Напиши за въпросната монета какви са грубите признаци на фалшифициране по които я определяш.Трябва да обосновеш твърдението си при такава категоричност от твоя страна.Колегата NIKI може би също като мен иска да знае защо монетата му е фалшива.А и на другите ще им е интересно защото досега не съм виждал аргументирани твои мнения по този въпрос,а само голи думи(фалшификат).Това при положение че не си ме разбрал.На въпроса ти дали си малоумен не мога да дам категоричен отговор.Не съм лекар психиатър и нямам компетентно мнение.Но даже и да си малоумник пак не бих си позволил да те нарека така заради правилата на форума и доброто възпитанието което имам.Все пак аз не те възприемам като малоумен,но това нищо не значи защото това не е авторитетно мнение.

няма острота, има неравности в полето
престани със съчиненията не видях никой да казва че монетата която си дал за пример е фалшификат

#16 vvarbanov

vvarbanov
  • Напреднали
  • 518 Мнения:

Публикувано 15 февруари 2013 - 10:40

няма острота, има неравности в полето
престани със съчиненията не видях никой да казва че монетата която си дал за пример е фалшификат

Добро утро,marrk.Виж добре същите неравности в полето ги има и оригиналната монета на radodk.Монетата която съм дал за пример не е фалшификат затова никой не казва ,че е такава.Никъде по горе не съм казал,че монетата е фалшива.Май още не си се събудил.Вместо да спориш,хвани се да направиш една такава монета в работилницата да видим същата ли ще стане.

#17 marrk

marrk
  • Супер Модератори
  • 1625 Мнения:

Публикувано 16 февруари 2013 - 02:03

добро да е
говоря за монетата на Niki. нея обсъждаме, нали? не се кахъри ще е 1/1

#18 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8651 Мнения:

Публикувано 16 февруари 2013 - 11:27

Да ви поздравя с един добър виц :)
Джон поканил майка си на вечеря в квартирата си. Показал и всичко - кухня, хол, спалня с две легла. Майка му отдавна се съмнявала в ориентацията на сина си и не била учудена колко красив младеж е съквартиранта на Джон. По време на вечерята те се държали непринудено, но майка му все още не била удовлетворена и подозирала, че има повече от колкото показват на пръв поглед. Подпитала ги и Джон и казал:
- Знам какво си мислиш, но те уверявам, че с него сме само приятели!
Минала седмица след това и двамата се заприказвали:
- Джон, знаеш ли, че се чудя ... от както майка ти ни гостува ми се струва, че изчезна единия сребърен нож от комплекта, който ти подарих.
- Малко вероятно е мама да го е взела, но ще и пиша.
В типичен британски стил Джон оформил: "Скъпа мамо, не искам да кажа, че си взела един нож от нашата кухня, но не искам да кажа и, че не си взела един нож от нашата кухня. Факт е обаче, че един сребърен нож липсва от там."
В отговор на това получил: "Скъпи Джон, не искам да кажа, че спиш с него, но не искам да кажа и, че не спиш с него. Факт е обаче, че ако съквартиранта ти си лягаше в собственото си легло, щеше вече да е намерил сребърния нож. С любов: Мама"

#19 vvarbanov

vvarbanov
  • Напреднали
  • 518 Мнения:

Публикувано 16 февруари 2013 - 12:45

От поне година и половина не пишем (не само аз, но изобщо) какви са признаците за определяне на менте, поради една проста причина: колкото по старателно започнахме да бележим тези признаци, толкова повече задобряваха гаражните ментета българско производство....дотолкова че някой вече трябва да ги мерим и преглеждаме с лупа.
Затова и не мисля да го правя...
Ако прегледаш обаче някой от старите теми, със сигурност ще видиш коментирани ментета, ако разбира е архива на форума ги пази.

Дълго време преди създаването на този форум се правят фалшификати.Новите фалшификатори ако са добри и без ваша помощ ще се образоват.На калпавите продукцията винаги ще личи отдалеч.А дългогодишните майстори на ментета нямат никаква нужда да влизат тук за да се учат.Имат нужда от знания по този въпрос новите нумизмати за да се пазят от ментета.Обмяната на информация ще се отрази добре на всички,като имам напредвид най вече теб и marrk.Направи ми впечатление,че marrk не може да познае един прост античен фалшификат.А има претенции за голям майстор на ментета.Ти също като оня от хубавия виц който си постнал не желаеш да коментираш ментетата.Криеш се зад измислен претекст за да прикриеш мършавите си познания по въпроса.
Цитат"дотолкова че някой вече трябва да ги мерим и преглеждаме с лупа."Точна така трябва да се гледат ментетата,а не минавайки с оня "мерцедес" дето все обичаш да го даваш за пример за щяло и не щяло.
  • димитров харесва това

#20 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8651 Мнения:

Публикувано 16 февруари 2013 - 01:07

Хубавия виц е за друго, но няма как да го разбереш :) Успех!

Нов Отговор

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни