Към съдържанието

Снимка

1916г. 50 ст.

32 отговора на тази тема

#1 pasoM

pasoM
  • Потребители
  • 31 Мнения:

Публикувано 16 август 2013 - 09:31

Здравейте!
Тази монета е била със запоена халка, и сигурно няма стойност, но отдавна мечтая да държа в ръка такава рядка (надявам се), монета. :rolleyes:

#2 Niki

Niki
  • Напреднали
  • 790 Мнения:

Публикувано 16 август 2013 - 10:22

Здравейте!
Тази монета е била със запоена халка, и сигурно няма стойност, но отдавна мечтая да държа в ръка такава рядка (надявам се), монета. :rolleyes:

Според мен това е калаено копие.Posted Image

#3 pasoM

pasoM
  • Потребители
  • 31 Мнения:

Публикувано 16 август 2013 - 11:20

Според мен това е калаено копие.Posted Image

в местния скрап-пункт имат уред за анализ на метали показва 82%Ag

#4 Niki

Niki
  • Напреднали
  • 790 Мнения:

Публикувано 16 август 2013 - 11:35

в местния скрап-пункт имат уред за анализ на метали показва 82%Ag

Добре сребърно копие...

#5 pasoM

pasoM
  • Потребители
  • 31 Мнения:

Публикувано 16 август 2013 - 11:59

Добре сребърно копие...

много старо менте на около 97г. , чак е потъмняло среброто :o

#6 silvernan

silvernan
  • Напреднали
  • 142 Мнения:

Публикувано 17 август 2013 - 06:55

Това си е жива отливка, нищо че е себърна. Но това не я прави оригинал. ;)

#7 pasoM

pasoM
  • Потребители
  • 31 Мнения:

Публикувано 17 август 2013 - 11:05

Аз, съм само един скромен притежател на пауловниева плантация , и не разбирам ,но в кесийката имаше и други може би отливки ментета :lol:
Бих бил благодарен, ако ми пишете , дали са ценни и малко инфо, ако може , благодаря !

#8 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8754 Мнения:

Публикувано 17 август 2013 - 11:07

Това си е жива отливка, нищо че е себърна. Но това не я прави оригинал. ;)

Ти пък, как му убиваш мечтите...остави го да си мисли че е истинска и ще избегнем 101 контрааргумента..
pasoM капарираи втората плантация и Бугатито брат, не ги слушай. Твойта даже е на 98 години според анализа на патината, ама само аз го правя и затова нямаше как да го знаеш :lol:

#9 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8754 Мнения:

Публикувано 17 август 2013 - 11:10

Аз, съм само един скромен притежател на пауловниева плантация , и не разбирам ,но в кесийката имаше и други може би отливки ментета :lol:
Бих бил благодарен, ако ми пишете , дали са ценни и малко инфо, ако може , благодаря !

Колко много уникални артефакти...Нумизматиката трябва да запише в календара си датата в която си ги спасил от пункта за скрап. Най-добре купи сейф, и изтрии снимките, че като те надушат че имаш такива ценности...лоша работа

#10 pasoM

pasoM
  • Потребители
  • 31 Мнения:

Публикувано 17 август 2013 - 11:15

Колко много уникални артефакти...Нумизматиката трябва да запише в календара си датата в която си ги спасил от пункта за скрап. Най-добре купи сейф, и изтрии снимките, че като те надушат че имаш такива ценности...лоша работа

От кого да се пазя ,от крадците или от властта, нали не са антични ?

#11 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8754 Мнения:

Публикувано 17 август 2013 - 11:21

от крадците естествено...все пак монети за 100-200 000 Евро са си добра плячка :)))

#12 pasoM

pasoM
  • Потребители
  • 31 Мнения:

Публикувано 17 август 2013 - 11:26

от крадците естествено...все пак монети за 100-200 000 Евро са си добра плячка :)))

Е що ме бъзикаш , сигурно не струват и 50 лв. , баси.

#13 minova4

minova4
  • Супер Модератори
  • 1363 Мнения:

Публикувано 18 август 2013 - 07:42

На показаните снимки, най-голяма стойност има медалът - около 25 - 30 лв. Останалото е за скрап - още 15-тина лева. Отливката не изглежда да е сребърна, има сувенирна стойност - кой, колкото даде :)

#14 pasoM

pasoM
  • Потребители
  • 31 Мнения:

Публикувано 18 август 2013 - 01:48

На показаните снимки, най-голяма стойност има медалът - около 25 - 30 лв. Останалото е за скрап - още 15-тина лева. Отливката не изглежда да е сребърна, има сувенирна стойност - кой, колкото даде :)

Даааа.... .Отново греда.А бихте ли ми казали , ако случайно някой открие такава монета, но истинска/50ст. 1916/,в същото състояние , на колко ще бъде оценена , но ако може професионалното ви мнение.Благодаря!

#15 minova4

minova4
  • Супер Модератори
  • 1363 Мнения:

Публикувано 18 август 2013 - 04:10

Професионално мнение за монета няма как да дам, понеже професията ми е свързана с друга сфера. Все пак, чисто информативно ще ти кажа, че последната такава монета, за която знам, с едър зрънчест кръг, е продадена за 680 лв.

Ето как изглежда едно, подобно на твоето, калаено копие:

приликите са очевидни, с тази разлика, че твоето не е толкова сполучливо.

Прикачени файлове

#16 pasoM

pasoM
  • Потребители
  • 31 Мнения:

Публикувано 18 август 2013 - 06:27

Професионално мнение за монета няма как да дам, понеже професията ми е свързана с друга сфера. Все пак, чисто информативно ще ти кажа, че последната такава монета, за която знам, с едър зрънчест кръг, е продадена за 680 лв.

Ето как изглежда едно, подобно на твоето, калаено копие:

приликите са очевидни, с тази разлика, че твоето не е толкова сполучливо.

Благодаря!

#17 Kas

Kas
  • Напреднали
  • 1494 Мнения:

Публикувано 19 август 2013 - 12:09

Даааа.... .Отново греда.А бихте ли ми казали , ако случайно някой открие такава монета, но истинска/50ст. 1916/,в същото състояние , на колко ще бъде оценена , но ако може професионалното ви мнение.Благодаря!

Честно казано, има вероятност монетата да е истинска, но тя толкова да е полирана от едната страна, че да заприлича на това на снимките. Според мен в това състояние таванът й е 30-40 лв, ако някой ги даде разбира се. Аз лично не бих.

#18 pasoM

pasoM
  • Потребители
  • 31 Мнения:

Публикувано 19 август 2013 - 02:16

Честно казано, има вероятност монетата да е истинска, но тя толкова да е полирана от едната страна, че да заприлича на това на снимките. Според мен в това състояние таванът й е 30-40 лв, ако някой ги даде разбира се. Аз лично не бих.

Явно се е търкала между гърдите на надарена жена , а и доста се е потила та чак и меден окис се е появил . А колко такива монети гравитират около планетата НУМИЗ?

#19 Kas

Kas
  • Напреднали
  • 1494 Мнения:

Публикувано 19 август 2013 - 03:26

Явно се е търкала между гърдите на надарена жена , а и доста се е потила та чак и меден окис се е появил . А колко такива монети гравитират около планетата НУМИЗ?

Вероятно няколкостотин има известни по 50 ст 1916 - чувал съм за около 300-400 но може и повече да са, и като се има впредвид че във високо качество вървят по 400-500-1000, ако се сравнят с монетите от други страни ще излезе 30-40 лв.

Например един американски дайм 1916-Д се смята за рядък, в UNC (МС60-МС65) върви от 13500 до 25000 долара, което ако се приеме че е около 30 пъти по скъпо от 50 ст 1916 в UNC, същия дайм в лошо състояние е около 800 долара, т. е. за да се приравни към нашите стотинки делим 800 долара на 30, и получаваме реална пазарна цена около 27 долара за 50 ст 1916 в лошо състояние (около good4, пробита, запоявана и т. н.). Друг е въпросът, че някой купувач може да даде и повече, ако е прекалил с ракията примерно.

#20 pasoM

pasoM
  • Потребители
  • 31 Мнения:

Публикувано 19 август 2013 - 06:12

Вероятно няколкостотин има известни по 50 ст 1916 - чувал съм за около 300-400 но може и повече да са, и като се има впредвид че във високо качество вървят по 400-500-1000, ако се сравнят с монетите от други страни ще излезе 30-40 лв.

Например един американски дайм 1916-Д се смята за рядък, в UNC (МС60-МС65) върви от 13500 до 25000 долара, което ако се приеме че е около 30 пъти по скъпо от 50 ст 1916 в UNC, същия дайм в лошо състояние е около 800 долара, т. е. за да се приравни към нашите стотинки делим 800 долара на 30, и получаваме реална пазарна цена около 27 долара за 50 ст 1916 в лошо състояние (около good4, пробита, запоявана и т. н.). Друг е въпросът, че някой купувач може да даде и повече, ако е прекалил с ракията примерно.

Кога ще ги стигнем американците...пееше Тошко Колев ,този народ с 200-300годишна история , от всичко правят пари ,щом продават дънки Levis от 20-те на миналия век ,стари скъсани и миришещи за 5000$,и FED ни убеди , че къс зелена хартия е по-скъпа дори от златото , какво да кажа...
Стигам до извода , че един скромен земеделец с 10дка пауловния , може да изкупи тази толкова рядка и ценна монета/1 дърво на 8 години = 1куб.м.=400euro/.Направо смешно ,или по скоро тъжно :(

Нов Отговор

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни