Към съдържанието

Снимка

Колко струва

7 отговора на тази тема

#1 salkan

salkan
  • Потребители
  • 37 Мнения:

Публикувано 14 април 2014 - 10:57

Здравейте.Преди година помолих за разпознаване на това бронзово парче.Специалисти ми обясниха,че е звездата на Виргиниа,македонска военна апликация от 4-2 век преди Христа.Но.....след това публикувах тема тук,за да попитам колко ли струва това нещо,тъй като го бях купил от един пазар по случайност,а се оказва чак толкова стара находка.Обаче някой ми обясни ,че съм спамел и т.н. Това беше отговора от форума.Сега отново моля,ако има специалист на тази тема да ми отговори,за което ще съм благодаренПрикачен файл  20130913_003.jpg   241,64K   39 Брой сваляния

#2 LuboPi10

LuboPi10
  • Напреднали
  • 301 Мнения:

Публикувано 14 април 2014 - 11:33

Без да се заяждам, но на мен ми е интересно как го датираха тоя излъскан бронз от пазара специалистите?

#3 salkan

salkan
  • Потребители
  • 37 Мнения:

Публикувано 14 април 2014 - 11:39

Ето я темата: http://numizmatici.c...h__1#entry58591

#4 salkan

salkan
  • Потребители
  • 37 Мнения:

Публикувано 14 април 2014 - 11:42

Съжалявам,опитах се да публикувам темата,обаче не се получи.Исках да покажа отговорите-в началото потребител ми казва че е нещо македонско,16 лъча.А после друг обеснява,че е звездата на виргиния и казва датировката.

оправено marrk

#5 Димов

Димов
  • Напреднали
  • 161 Мнения:

Публикувано 14 април 2014 - 07:18

Да, това е Вергинската звезда! В старата тема са Ви казали, че предмета е военна апликация. Лично аз не смятам така, но е възможно и да греша... :rolleyes:
Студент съм по археология и съм виждал стари предмети от епохата към която са Ви насочили, но смятам че това е някакъв съвременен сувенир ;) ...

Понеже заглавието на темата Ви е „Колко струва“ трябва да ви кажа, че ако предмета беше наистина оригинален (без значение дали е апликация или не) то дори неговото държане щеше да бъде престъпление. Не го казвам за да се заяждам а просто да си знаете. :)

#6 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8553 Мнения:

Публикувано 14 април 2014 - 10:25

и освен тази тема, май имаше и още една и т.н. и т.н.
и както и преди това е сувенир...поне според мен...дори и да е антично, то е излъскано във вид непригоден за датиране...
Дали изобразява нещо антично, и по това да го датирате за антично, колега с извинение е все едно да нарисувате статуя на Венера Милоска и понеже статуята е стара да твърдите че рисунката ви е от 4 в. пр.н.е

#7 anonimos

anonimos
  • Потребители
  • 85 Мнения:

Публикувано 15 април 2014 - 08:11

По принцип една апликация би трябвало да има способ за закрепване върху дреха,кожа,дърво. Обикновено това са дупки за пришиване или стърчащи назад шипове или ''нитове''. Задната част на този предмет е напълно гладка .
  • vvarbanov харесва това

#8 vvarbanov

vvarbanov
  • Напреднали
  • 514 Мнения:
  • Interests:Антични монети

Публикувано 15 април 2014 - 11:55

По принцип една апликация би трябвало да има способ за закрепване върху дреха,кожа,дърво. Обикновено това са дупки за пришиване или стърчащи назад шипове или ''нитове''. Задната част на този предмет е напълно гладка .

В горния край се вижда остатък от запояване ,може би на халка.Много вероятно това да е съвременен пандантив.

Нов Отговор

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни