Към съдържанието

Снимка

Орловка 10 лева 1903 г.

8 replies to this topic

#1 Niksan

Niksan
  • Напреднали
  • 236 Мнения:

Публикувано 28 декември 2019 - 11:40

Колеги, като любител на Орловките снощи видях един търг в Ибей, който ми направи впечатление.

https://www.ebay.com...ordt=true&rt=nc

Някой може ли да изрази мнение за тая банкнота?

Чакалов и Урумов с една буква. 

Поздрави!

#2 nex.oc

nex.oc
  • Напреднали
  • 530 Мнения:
  • Interests:всякакви

Публикувано 28 декември 2019 - 08:14

като за най-редкия вариант на тази банкнота, цената е ОК имайки предвид качеството VG-F

ако ще е за колекция, то по-добре да инвестираш още 200 отгоре и да си вземеш нещо по към VF

#3 Niksan

Niksan
  • Напреднали
  • 236 Мнения:

Публикувано 28 декември 2019 - 10:02

като за най-редкия вариант на тази банкнота, цената е ОК имайки предвид качеството VG-F

ако ще е за колекция, то по-добре да инвестираш още 200 отгоре и да си вземеш нещо по към VF

Възможно ли е да се намери въобще по-добро състояние? За 10 години, това е първият екземпляр дето засичам аз въобще. 

#4 nex.oc

nex.oc
  • Напреднали
  • 530 Мнения:

Публикувано 30 декември 2019 - 10:34

Възможно ли е да се намери въобще по-добро състояние? За 10 години, това е първият екземпляр дето засичам аз въобще. 

да, но не и в ebay

#5 Sixpaths

Sixpaths
  • Потребители
  • 43 Мнения:
  • Interests:Български банкноти

Публикувано 08 януари 2020 - 10:15

И аз съм на мнение, че за редките банкноти може да се направи компромис с качеството. А този вариант е доста рядък. 

Поздрави!

#6 Niksan

Niksan
  • Напреднали
  • 236 Мнения:

Публикувано 08 януари 2020 - 07:02

И аз съм на мнение, че за редките банкноти може да се направи компромис с качеството. А този вариант е доста рядък. 

Поздрави!

Аз лично откакто колекционирам, не бях виждал и снимки на този вариянт. Цената, на която се продаде може би се дължи на факта, че много куцо е пусната обявата. Без уточнения и със снимка на гърба за главна. За мен е символична тая цена, защото говорих и с хора, които твърдят, че този подпис се среща едва няколко пъти в живота. Цените за това състояние е възможно и да са четирицфрени, тъй като по-добро състояние почти няма как да се открие.

#7 Sixpaths

Sixpaths
  • Потребители
  • 43 Мнения:
  • Interests:Български банкноти

Публикувано 09 януари 2020 - 11:23

Аз лично откакто колекционирам, не бях виждал и снимки на този вариянт. Цената, на която се продаде може би се дължи на факта, че много куцо е пусната обявата. Без уточнения и със снимка на гърба за главна. За мен е символична тая цена, защото говорих и с хора, които твърдят, че този подпис се среща едва няколко пъти в живота. Цените за това състояние е възможно и да са четирицфрени, тъй като по-добро състояние почти няма как да се открие.

Аз също не съм виждал този вариант да се продава до сега. Но чак четирицифрена сума не бих дал за нея :) Цената не мога да коментирам, макар, че и аз участвах в търга :)

#8 nex.oc

nex.oc
  • Напреднали
  • 530 Мнения:

Публикувано 09 януари 2020 - 02:56

ако си съгласен на четирицифрена цена за една идея по-добро качество (F) може и да те уредим набързо :-)

#9 Niksan

Niksan
  • Напреднали
  • 236 Мнения:

Публикувано 09 февруари 2020 - 09:54

Ако някой ми намери такава в качество F-VF, предлагам 1000 лева. Отворен съм и на по-лошо състояние, стига да се договорим. Опитах се да намеря начин да се свържа с победителя от търга в Ebay и да му предложа цена, но е невъзможно. 

Поздрави! 

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни