Към съдържанието

Снимка

Статия за българските книжни пари от емисия "Орлов"

9 replies to this topic

#1 Niksan

Niksan
  • Напреднали
  • 236 Мнения:

Публикувано 05 януари 2020 - 06:55

Здравейте! 

Както много пъти съм казвал, че съм любител на емисията от банкноти "Орлов", реших да публикувам една скромна статия за всеки, който би се интересувал от тях.

http://bgnotes.blog....-1903-g.1690663

Поздрави! 

• roca, citizen, mazonko and 4 others like this

#2 Gimmeadollar

Gimmeadollar
  • Напреднали
  • 665 Мнения:

Публикувано 06 януари 2020 - 04:36

Точно, кратко и ясно. Хареса ми.

#3 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 343 Мнения:

Публикувано 06 януари 2020 - 04:53

За много години, колеги.

Написалият статията се е справил почти добре по моя преценка, само дето накрая е написал следното:“Най-високите от 500 лева са в изключително ниски тиражи и се намират много трудно, като цената им е трицифрена.“ Нямаше да е зле да уточни в каква валута и какво качество, тъй  като днес и за ниски 4-цифрени суми в Евро ще е трудно да се намери 500 лева сребро банкнота. Аз имах по едно време 4 броя и под 4-цифрена сума не си спомням да съм продал 3-те от тях.

Не признавам, ненавиждам и не поглеждам чистени и манипулирани монети.

#4 Niksan

Niksan
  • Напреднали
  • 236 Мнения:

Публикувано 06 януари 2020 - 08:17

За много години, колеги.

Написалият статията се е справил почти добре по моя преценка, само дето накрая е написал следното:“Най-високите от 500 лева са в изключително ниски тиражи и се намират много трудно, като цената им е трицифрена.“ Нямаше да е зле да уточни в каква валута и какво качество, тъй  като днес и за ниски 4-цифрени суми в Евро ще е трудно да се намери 500 лева сребро банкнота. Аз имах по едно време 4 броя и под 4-цифрена сума не си спомням да съм продал 3-те от тях.

От инерцията не съм съобразил. Абсолютно съгласен съм с теб и грешката е коригирана. 

#5 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 343 Мнения:

Публикувано 07 януари 2020 - 02:52

Е, няма проблеми, та нали затова сме тук да пишем, обсъждаме, поправяме, четем и какво ли още не.Целта е все пак да прочета нещо ново тези, които не са осведомени и да им помогнем.

#6 Sixpaths

Sixpaths
  • Потребители
  • 43 Мнения:
  • Interests:Български банкноти

Публикувано 08 януари 2020 - 10:10

За много години на всички!

Тъй като колекционирането на банкноти е и мое хоби, приветствам всеки труд на тази тема. Интересно и приятно беше да прочета статията.

Поздрави и успех през новата година!

#7 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 702 Мнения:
  • Interests:Bulgarian Coins

Публикувано 08 януари 2020 - 03:28

Здравейте! 

Както много пъти съм казвал, че съм любител на емисията от банкноти "Орлов", реших да публикувам една скромна статия за всеки, който би се интересувал от тях.

http://bgnotes.blog....-1903-g.1690663

Поздрави!

Етоедин интересен аукцион с бг банкноти

https://www.numisbid...id=3659&lot=202

#8 Niksan

Niksan
  • Напреднали
  • 236 Мнения:

Публикувано 08 януари 2020 - 06:30

От това дето видях, Гартнер за пореден път се извращават с началните цени и две трети от тия неща няма и да се продадат.

#9 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 343 Мнения:

Публикувано 10 януари 2020 - 03:18

Не знам за Гертнер, но миналата година в оня аукцион в Австрия цените дето се постигнаха...туй си беше извращаване, но явно имаше доволни,щом се купиха нещата.

#10 Niksan

Niksan
  • Напреднали
  • 236 Мнения:

Публикувано 05 февруари 2020 - 12:03

Както очаквах, почти нищо за пореденфпът от Гартнер не се продаде. Не мога да разбера това менте 100 лева 1916 г. серия З с надпечатка , от години го мъчат на търгове там. 

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни