Към съдържанието

Снимка

Пръстен от сребърна двулевка

23 replies to this topic

#1 Феникс

Феникс
  • Напреднали
  • 210 Мнения:
  • Interests:Български сребърни монети в период 1882-1937 година .

Публикувано 31 януари 2020 - 01:48

Здравейте. Надявам са да публикувам темата в правилния раздел. Преди около две години ми дойде идея да си направя пръстен от Българска сребърна монета . Намерих човек , който може да направи и се оказа, че най-подходящи са Царските двулевки. Прежалих 3 или 4 монети докато се получи пръстена да ми хареса . Размерите са му 19мм вътрешен диаметър тегло 8 грама тип халка . Ще приложа снимки - запазен е гурта, рози и житни класове от външна страна и надпис от вътрешна . Монетата беше 2 Лева 1912 година.
Просто искам да споделя с вас една моя идея .

Прикачени файлове

• Niki, edin, roca and 2 others like this

#2 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 703 Мнения:
  • Interests:Bulgarian Coins

Публикувано 31 януари 2020 - 02:06

Здравейте. Надявам са да публикувам темата в правилния раздел. Преди около две години ми дойде идея да си направя пръстен от Българска сребърна монета . Намерих човек , който може да направи и се оказа, че най-подходящи са Царските двулевки. Прежалих 3 или 4 монети докато се получи пръстена да ми хареса . Размерите са му 19мм вътрешен диаметър тегло 8 грама тип халка . Ще приложа снимки - запазен е гурта, рози и житни класове от външна страна и надпис от вътрешна . Монетата беше 2 Лева 1912 година.

Хубав пръстен се е получил, на мен лично ми харесва.

#3 edin

edin

edin

• Напреднали
  • 1139 Мнения:

Публикувано 31 януари 2020 - 03:40

Браво на майстора!  Направил е много интересен пръстен.

#4 Niksan

Niksan
  • Напреднали
  • 236 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2020 - 10:22

Бих го купил, ако се продава. Поздрави! 

#5 Феникс

Феникс
  • Напреднали
  • 210 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2020 - 11:23

Бих го купил, ако се продава. Поздрави! 

Не се продава , колега . Поздрави и от мен .

#6 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8447 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2020 - 12:47

супер е :)

#7 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 345 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2020 - 12:16

Хубав пръстен, жалко за унищожените монети. Дано поне си ползвал 2ки от 1913г. 

Не признавам, ненавиждам и не поглеждам чистени и манипулирани монети.

#8 Феникс

Феникс
  • Напреднали
  • 210 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2020 - 12:36

Хубав пръстен, жалко за унищожените монети. Дано поне си ползвал 2ки от 1913г. 

Като изключим пръстена от снимката , които е правен от двулевка 1912 наистина съм ползвал 1913 година поради причината  , че най-лесно се намира с добър релеф и на добра цена . Иначе съм давал двулевка 1882 / гледам гурта и надписа - Съединението прави силата да се запазени и вместо рози и житни класове от външна страна седи надписа / 

#9 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 703 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2020 - 04:20

Като изключим пръстена от снимката , които е правен от двулевка 1912 наистина съм ползвал 1913 година поради причината  , че най-лесно се намира с добър релеф и на добра цена . Иначе съм давал двулевка 1882 / гледам гурта и надписа - Съединението прави силата да се запазени и вместо рози и житни класове от външна страна седи надписа /

Колега, надявам се че знаеш, че 2 лв 1912 в качество е много трудна монета. Дано не си съсипал някоя в топ качество.
  • Феникс likes this

#10 Феникс

Феникс
  • Напреднали
  • 210 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2020 - 04:24

Колега, надявам се че знаеш, че 2 лв 1912 в качество е много трудна монета. Дано не си съсипал някоя в топ качество.

Знам разбира се . Да речем , че монетата беше прилична .

#11 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 703 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2020 - 04:31

Знам разбира се . Да речем , че монетата беше прилична .

Абе важното е теб какво те кефи и радва, иначе мнения много, различни концепти за събиране. Просто следвай сърцето и ума си, и внимавай при много скъпите. Успех в начинанието и занапред.
  • Феникс likes this

#12 Феникс

Феникс
  • Напреднали
  • 210 Мнения:

Публикувано 19 март 2020 - 05:29

Привет на всички. Качвам още няколко снимки на пръстени от сребърни монети. Очаквам два пръстена от Княжески двулевки 1882/1891 година. Като ги получа ще приложа снимки - идеите са добри , надявам се и визуално да се получат .

Прикачени файлове

• roca, kolevst and Гаврилов like this

#13 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 703 Мнения:

Публикувано 19 март 2020 - 07:31

Привет на всички. Качвам още няколко снимки на пръстени от сребърни монети. Очаквам два пръстена от Княжески двулевки 1882/1891 година. Като ги получа ще приложа снимки - идеите са добри , надявам се и визуално да се получат .

Идеята е добра а и пръстените не са лоши
  • Феникс likes this

#14 george777777

george777777
  • Напреднали
  • 511 Мнения:

Публикувано 23 март 2020 - 07:42

колега,в софия ли си ги правил?много са хубави...

#15 iv119

iv119
  • Потребители
  • 75 Мнения:

Публикувано 23 март 2020 - 08:29

Аз не се кефя на това. Съсипана БЪЛГАРСКА монета, колкото и слаба да е тя.

#16 Феникс

Феникс
  • Напреднали
  • 210 Мнения:

Публикувано 24 март 2020 - 08:29

колега,в софия ли си ги правил?много са хубави...

В Пазарджик 

#17 Феникс

Феникс
  • Напреднали
  • 210 Мнения:

Публикувано 24 март 2020 - 09:18

Аз не се кефя на това. Съсипана БЪЛГАРСКА монета, колкото и слаба да е тя.

Здравейте . Факт е че , съм съсипал 5  доста прилични монети от 1912-1бр. / 1913 -4 бр. и 3 шайби/монетите бяха много , ама много зле /  - 1882-2бр./1891- 1бр.  и това че не е ОК за вас , а може би и за други колеги .е напълно разбираемо , но хората съсипват много повече монети просто като ги чистят , нищо че целостта на монетата се запазва - тя си е съсипана , да не говорим , за тези , които понякога продават и прилични монети на бижутериите за 50, 60 стотинки на грам , а там съдбата им е ясна . Монетите от 1912/1913 въобще не бяха слаби и може би наистина съм съсипал няколко добри български монети , но предвид факта , че 1913 година се намира все още лесно и на достъпни цени в качество , смятам че четири/пет монети не са болка за умиране . Мислех да се направи пръстена от 50 Лева 1930 година , но поради по-ниската проба 0,500 , човекът които ми ги прави каза , че тази по-ниска проба  е много трудоемка за направата на пръстен и нищо няма да се получи или пък ще бъде мноого трудно и се спряхме на двулевките с проба 0,835 . Идеята за направата на пръстен от сребърна монета , ми дойде предвид факта , че търсех да закупя венчални халки и щом имам познат , който може да ги направи от нашите красиви български монети където е и моята страст , ми се стори шанс да направя наистина нещо уникално и ценно лично за мен . Моят си го нося и до ден днешен .

• Yahoo likes this

#18 Феникс

Феникс
  • Напреднали
  • 210 Мнения:

Публикувано 24 март 2020 - 09:20

Здравейте . Факт е че , съм съсипал 5  доста прилични монети от 1912-1бр. / 1913 -4 бр. и 3 шайби/монетите бяха много , ама много зле /  - 1882-2бр./1891- 1бр.  и това че не е ОК за вас , а може би и за други колеги .е напълно разбираемо , но хората съсипват много повече монети просто като ги чистят , нищо че целостта на монетата се запазва - тя си е съсипана , да не говорим , за тези , които понякога продават и прилични монети на бижутериите за 50, 60 стотинки на грам , а там съдбата им е ясна . Монетите от 1912/1913 въобще не бяха слаби и може би наистина съм съсипал няколко добри български монети , но предвид факта , че 1913 година се намира все още лесно и на достъпни цени в качество , смятам че четири/пет монети не са болка за умиране . Мислех да се направи пръстена от 50 Лева 1930 година , но поради по-ниската проба 0,500 , човекът които ми ги прави каза , че тази по-ниска проба  е много трудоемка за направата на пръстен и нищо няма да се получи или пък ще бъде мноого трудно и се спряхме на двулевките с проба 0,835 . Идеята за направата на пръстен от сребърна монета , ми дойде предвид факта , че търсех да закупя венчални халки и щом имам познат , който може да ги направи от нашите красиви български монети където е и моята страст , ми се стори шанс да направя наистина нещо уникално и ценно лично за мен . Моят си го нося и до ден днешен .

Прикачени файлове

#19 Yahoo

Yahoo
  • Напреднали
  • 604 Мнения:

Публикувано 24 март 2020 - 11:40

Супер са си ти пръстените. Нищо не си съсипал, дори напротив - съхранил си монетите по нестандартен начин, който би могъл да запали много нови хора да опознаят българските царски и княжески монети. От мен имаш поздравления за идеята, която е била чудесна.

Ако не е тайна, колко ти е взел за труд този бижутер и за колко време ти ги е изработил?

#20 Феникс

Феникс
  • Напреднали
  • 210 Мнения:

Публикувано 24 март 2020 - 12:26

Супер са си ти пръстените. Нищо не си съсипал, дори напротив - съхранил си монетите по нестандартен начин, който би могъл да запали много нови хора да опознаят българските царски и княжески монети. От мен имаш поздравления за идеята, която е била чудесна.

Ако не е тайна, колко ти е взел за труд този бижутер и за колко време ти ги е изработил?

Човекът се казва Жоро / просто познат ми е и фамилията не му я знам , в Пазарджик е позната личност и доскоро имаше сергийка на главна пешеходна улица в града по известна като "Мекемето" и от скоро вече си има магазинче с име " При Жоро " на същата улица . Казвам , че е позната личност , защото може би има тази сергийка от над 25 години , аз лично го познавам от 2003 година и ми е направил , през годините доста сребърни изделия като кръстове и пръстени . Човекът също е бил и колекционер преди години и доста монети също съм си закупил от него . Вече сергийката я няма и си работи само в магазина и като минавам оттам все се отбивам да го поздравя . А относно запалването , постоянно се опитвам да "запаля" хората в моето обкръжение към моето хоби и страст , но рядко се получава , повечето гледат как да купят нещо за без пари или тънко и после да го препродадът , а целта на моето хоби и страстта ми при мен определено не е такава . Най-обичам да им казвам , че някога сме били силна държава и сребърните и златните ни монети били в обръщение , след 5 века турско робство го потвърждават .
Относно изработката - 2 или 3 дни , а като цена 20 или 30 лв. на пръстен ми е взимал , като монетата е от мен .

Прикачени файлове

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни