Към съдържанието

Снимка

Дефект или нещо друго

21 replies to this topic

#1 geleznia1

geleznia1
  • Напреднали
  • 778 Мнения:

Публикувано 27 март 2020 - 01:56

От родния аукцион https://balkan.aucti...a-s-takuv-defek

#2 geleznia1

geleznia1
  • Напреднали
  • 778 Мнения:

Публикувано 27 март 2020 - 02:09

Не са ли много нулите?

#3 Ford Prefect

Ford Prefect
  • Напреднали
  • 1148 Мнения:

Публикувано 27 март 2020 - 02:39

Не са ли много нулите?

Поне с три :)

#4 george777777

george777777
  • Напреднали
  • 511 Мнения:

Публикувано 27 март 2020 - 03:59

да се смееш ли,да плачеш ли...в тоя аукцион все по-често излизат такива бомбастични цени.един пък продава 5 лв 1884 за 4444 лв.

#5 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 703 Мнения:
  • Interests:Bulgarian Coins

Публикувано 27 март 2020 - 04:30

да се смееш ли,да плачеш ли...в тоя аукцион все по-често излизат такива бомбастични цени.един пък продава 5 лв 1884 за 4444 лв.

Всеки луд с номера си :). Лошо става ако му се върже някой.

#6 Феникс

Феникс
  • Напреднали
  • 210 Мнения:
  • Interests:Български сребърни монети в период 1882-1937 година .

Публикувано 27 март 2020 - 04:36

От родния аукцион https://balkan.aucti...a-s-takuv-defek

Коментарите под аукциона са Уникални , като Уникалната монета с Уникална цена  :D  . Този аукцион ми оправи деня .

• edin likes this

#7 geleznia1

geleznia1
  • Напреднали
  • 778 Мнения:

Публикувано 27 март 2020 - 05:06

Не съм ги чел-отивам.

#8 geleznia1

geleznia1
  • Напреднали
  • 778 Мнения:

Публикувано 27 март 2020 - 05:09

Този ме изкърти.

#9 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 703 Мнения:

Публикувано 27 март 2020 - 05:54

Този ме изкърти.

Кой те изкърти :)

#10 geleznia1

geleznia1
  • Напреднали
  • 778 Мнения:

Публикувано 27 март 2020 - 09:56

Кой те изкърти :)

Продавача. А и броя на наблюдаващите расте.

#11 eagle60

eagle60
  • Напреднали
  • 648 Мнения:

Публикувано 28 март 2020 - 10:01

Не са ли много нулите?

Твърде много алкохол

#12 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 703 Мнения:

Публикувано 28 март 2020 - 11:32

Продавача. А и броя на наблюдаващите расте.

Аз имам чувството че продава си вярва че тази монета е уникална и който каквото и да му казва той е на мнение че монетата не е манипулирана :)

• edin likes this

#13 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8447 Мнения:

Публикувано 28 март 2020 - 11:44

Аз имам чувството че продава си вярва че тази монета е уникална и който каквото и да му казва той е на мнение че монетата не е манипулирана :)

Е, нима не си срещал подобни и във форума? Те са даже още по-интересни. Хем питат, хем отказват да проумеят отговора, тъй като това което им се казва, не е това което искат да чуят.

Така че изобщо не ме учудва, че човекът си вярва :)

#14 Ford Prefect

Ford Prefect
  • Напреднали
  • 1148 Мнения:

Публикувано 28 март 2020 - 01:54

Е, нима не си срещал подобни и във форума? Те са даже още по-интересни. Хем питат, хем отказват да проумеят отговора, тъй като това което им се казва, не е това което искат да чуят.
Така че изобщо не ме учудва, че човекът си вярва :)

Не само си вярва, а и си мисли, че всички искат да го излъжат и да му отнемат безценното съкровище.

Прикачени файлове

• edin, nex.oc and Гаврилов like this

#15 george777777

george777777
  • Напреднали
  • 511 Мнения:

Публикувано 28 март 2020 - 03:57

Коментарите под аукциона са Уникални , като Уникалната монета с Уникална цена  :D  . Този аукцион ми оправи деня .

и аз много се забавлявам понякога...особено като пускат прани банкноти.

#16 Феникс

Феникс
  • Напреднали
  • 210 Мнения:
  • Interests:Български сребърни монети в период 1882-1937 година .

Публикувано 28 март 2020 - 05:20

и аз много се забавлявам понякога...особено като пускат прани банкноти.

Аз от банкноти си признавам , че не разбирам /като изключим тези в обръщение  :D /

Малко извън темата , но често попадам на ей такива аукциони   https://balkan.aucti...atrichen-glants

в който няма нищо общо между описанието на монетата и предлаганата монета и за разлика от горекоментираният търг , този и подобни на него хич не са ми смешни .

Тази монета толкова дълго е била в обръщение , че чак и надписа на гурта се е затрил на места , да не говорим за високите части на релефа и пълната Липса на гланц , а я предлагат като ТОП , UNC , Щемпел и т.н /аз по снимките виждам всичко останало Без тези Определения на продавача / Почва вече да ми се повръща от такива аукциони , пуснати по абсолютно некоректен и неверен начин , не спрямо начинаещите , но и всички останали потребители на Аукциона . 

Ако на мен някой ми обясни какво означава ТОП монета , между другото ще съм му много благодарен да си обогатя общата култура . 

Аз лично рядко продавам монети и не отричам че в заглавието използвам абревиатури като VF / XF / UNC /  - иии като видя подобни аукциони разбирам , че няма никакъв смисъл от моята лична оценка на монетата в заглавието и това си е напълно излишно и глупаво от моя страна . 

Когато една монета е добра си личи , когато е лоша и НЕ става си личи още повече !

#17 Ford Prefect

Ford Prefect
  • Напреднали
  • 1148 Мнения:

Публикувано 28 март 2020 - 05:45

Мен ето този коментар от продавача ме изкърти:

"Vakosa111 (13)
Само гледане ,кото мине кризата пак ще ги пусна да ги гледаме.с.поздрави.тогава ще се опитам да се появят с сертификат за автентичност щото някой ми намекват че сам мущеник."

Човекът не е МУЩЕНИК и ще го докаже със сертификат за автентичност.
Сещам се за една врачанка, която чакаше сертификат за истинност за една лепена шестица.
  • Гаврилов likes this

#18 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 703 Мнения:

Публикувано 28 март 2020 - 09:31

Аз от банкноти си признавам , че не разбирам /като изключим тези в обръщение  :D /

Малко извън темата , но често попадам на ей такива аукциони   https://balkan.aucti...atrichen-glants

в който няма нищо общо между описанието на монетата и предлаганата монета и за разлика от горекоментираният търг , този и подобни на него хич не са ми смешни .

Тази монета толкова дълго е била в обръщение , че чак и надписа на гурта се е затрил на места , да не говорим за високите части на релефа и пълната Липса на гланц , а я предлагат като ТОП , UNC , Щемпел и т.н /аз по снимките виждам всичко останало Без тези Определения на продавача / Почва вече да ми се повръща от такива аукциони , пуснати по абсолютно некоректен и неверен начин , не спрямо начинаещите , но и всички останали потребители на Аукциона . 

Ако на мен някой ми обясни какво означава ТОП монета , между другото ще съм му много благодарен да си обогатя общата култура . 

Аз лично рядко продавам монети и не отричам че в заглавието използвам абревиатури като VF / XF / UNC /  - иии като видя подобни аукциони разбирам , че няма никакъв смисъл от моята лична оценка на монетата в заглавието и това си е напълно излишно и глупаво от моя страна . 

Когато една монета е добра си личи , когато е лоша и НЕ става си личи още повече !

Аз също много рядко продавам и то само ако имам определена позиция няколко пъти. Според мен най-добрият вариант е да си максимално близо с описанието на монетата до реалното и състояние, без суперлативи и собствена оценка. Всичко останало е или описанието да привлече внимание на потребителите или да отклони вниманието от самата монета. Това мисля аз, дали е така може да ни каже някой, който се занимава професионално с продажби :)

#19 ster

ster
  • Потребители
  • 26 Мнения:

Публикувано 28 март 2020 - 10:28

Аз основно купувам. За мен е важна снимката на монетата. Това как си я определя търговеца не е толкова важно. Но в този случай е направо смешно за този 1лв.
По темата за 2ст. 1962г. Стотинката се върти отдавно в аукциона.Търговеца си беше написал в началото че иска само да я покаже и не смята да се разделя с нея. И затова цената и е такава
За него си е уникална.

#20 geleznia1

geleznia1
  • Напреднали
  • 778 Мнения:

Публикувано 04 април 2020 - 01:11

Още едни интересни  стотинки https://www.olx.bg/a...html#57813e3e20 Последната 1 не е ли по-тънка от първата?

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни