Към съдържанието

Снимка

Проблемна комуникация - Балкан Аукцион

16 отговора на тази тема

#1 Красимир Зарев

Красимир Зарев
  • Потребители
  • 8 Мнения:

Публикувано 08 април 2020 - 08:46

Някой имал ли е проблеми при комуникацията с администратора в аукциона? Не отговарят на съобщ. за неосъществена сделка и изискват комисионната.

#2 Ford Prefect

Ford Prefect
  • Напреднали
  • 1152 Мнения:

Публикувано 08 април 2020 - 08:57

Някой имал ли е проблеми при комуникацията с администратора в аукциона? Не отговарят на съобщ. за неосъществена сделка и изискват комисионната.

Шибни му отрицателен коментар и подай заявка за възстановяване.

#3 Красимир Зарев

Красимир Зарев
  • Потребители
  • 8 Мнения:

Публикувано 08 април 2020 - 09:58

Благодаря колега

#4 citizen

citizen
  • Напреднали
  • 2017 Мнения:

Публикувано 08 април 2020 - 10:42

На админа ли? :D

Публикувано изображение

#5 1952

1952
  • Потребители
  • 22 Мнения:

Публикувано 09 април 2020 - 01:16

Аукционът е тотален шит от към връзка с тях. Нямат телефони, нямат мейли, имат само една глупава форма за връзка.

Разбира се, ако се заровиш по-дълбоко изскача телефони в Ямбол (където са им и регистрирани фирмите) - 046 664 888 и 046 626 211. Не съм звънял, но ако си на зор може да ги пробваш :)

#6 edin

edin

edin

• Напреднали
  • 1169 Мнения:

Публикувано 09 април 2020 - 06:15

реагират до 2 седмици /20 дни= 14 работни/  след поставянето на (-) рейтинг.

когато трябва да възстановят комисионната са мноооого бавни.

#7 Panayotov

Panayotov

Профил Panayotov в auction.bg

• Напреднали
  • 643 Мнения:
  • Interests:Български монети от Княжество България. Покупко-продажба на съвременни златни и сребърни български, чужди, и инвестиционни монети. Продажба на сертифицирани български монети в качество. Професионална оценка и консултация. За контакт на ЛС.

Публикувано 09 април 2020 - 09:10

Аукционът е един от малкото комерсиални сайтове, които не предоставят телефони, имейли и физически адрес. Сериозните световни сайтове като ибей, етси, платежни системи като пейпал и пр. имат постоянно работещи колцентрове (ибей в Калифорния от 5 сутринта pacific time до 10 вечерта, като номерата са достъпни от целя свят (от България около 30 ст. на минута)), а колцентърът на пейпал за Източна Еврпа е в Бургас и обслужването е на английски. Всички фирми имат работещи имейли и непрекъснат мониторинг на дейността на сайтовете си. Когато аукционът беше собственост на едни момчета от Ямбол, имаше също физически адрес и телефон, който вдигаха в работно време, аз лично съм звънял многократно, след като стана балкан аукцион обаче и го купиха софиянци, нещата се промениха, сега май искат само да лапат... без да имат кой знае каква отговорност и ангажименти. Много пъти са ми писали, че те не носели отговорност за съобщенията и обидите, написани през тяхната система, докато в ибей изтриват профил веднага и докладват на полицията... ама българска му работа.

• edin и Феникс харесват това

#8 edin

edin

edin

• Напреднали
  • 1169 Мнения:

Публикувано 09 април 2020 - 11:01

Аукционът е един от малкото комерсиални сайтове, които не предоставят телефони, имейли и физически адрес. Сериозните световни сайтове като ибей, етси, платежни системи като пейпал и пр. имат постоянно работещи колцентрове (ибей в Калифорния от 5 сутринта pacific time до 10 вечерта, като номерата са достъпни от целя свят (от България около 30 ст. на минута)), а колцентърът на пейпал за Източна Еврпа е в Бургас и обслужването е на английски. Всички фирми имат работещи имейли и непрекъснат мониторинг на дейността на сайтовете си. Когато аукционът беше собственост на едни момчета от Ямбол, имаше също физически адрес и телефон, който вдигаха в работно време, аз лично съм звънял многократно, след като стана балкан аукцион обаче и го купиха софиянци, нещата се промениха, сега май искат само да лапат... без да имат кой знае каква отговорност и ангажименти. Много пъти са ми писали, че те не носели отговорност за съобщенията и обидите, написани през тяхната система, докато в ибей изтриват профил веднага и докладват на полицията... ама българска му работа.

да, подадох сигнал за обидни квалификации и откровени лъжи - след 7 дни ми отговориха, НО обиждащия само промени стила на обидите, но по принцип съдържанието му си остана същото - обидно и лъжовно

#9 Феникс

Феникс
  • Напреднали
  • 225 Мнения:
  • Interests:Български сребърни монети в период 1882-1937 година .
    Сръбски сребърни монети в период 1875-1915 година .
    Любими монети карето Княжески петолевки и 5 динара 1879/1904 година .

Публикувано 09 април 2020 - 11:29

Аз пък Обичам управата на Аукциона повече и от вас .... Дано никога не се срещам на живо с някой от тях  :)

#10 malkin

malkin
  • Напреднали
  • 103 Мнения:

Публикувано 09 април 2020 - 10:18

Имах случай с един спечелил търг потребител, който след предоставени данни за изпращане, за щастие, преди да му изпратя монетата, ми писа малко след това на ЛС през сайта, че му изскочило пътуване в чужбина и да отложа пращането с две седмици, като се върнел щял евентуално да ми даде сигнал да му я пратя. Буквално нещо в този стил. Ти трай ся, ако реша ще я взема. Предложих му да предостави данни на близък. Отказа.

Изчаках да мине срока и му поставих отрицателен коментар. Онзи с цялата си наглост и той. Изчаках две седмици и подадох заявка за възстанояване на комисиона. 
Накарах ги да прегледат съобщенията.

Възстановиха парите и познайте, премахнаха и двата негативни коментара. И неговия и моят. Уникум.

#11 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 406 Мнения:

Публикувано 10 април 2020 - 09:47

Ами тия нагли копелета, които са взели аукцион бг да го "стопанисват" по български явно плачат да им се случи нещо, което на Запад съществува от поне 200 години. Нарича се КОНКУРЕНЦИЯ. Ако утре се появи някой, който да направи по-хубав сайт и да привлече повече клиенти, тия мизерници угасват просто и ще им секнат постъпленията. Аме ние сме си виновни,че отиваме при тях на крака с парите си и им плащаме комисионните им и се оставяме да ни правят на говеда. Аз затова не ползвам този сайт, нямам активност почти никаква и ако зависи от мен тия наглеци, докато не се огледат,какво прави конкуренцията им на 2000км на Запад, ако ще и да фалират.

• Феникс и Гаврилов харесват това

Не признавам, ненавиждам и не поглеждам чистени и манипулирани монети.

#12 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 736 Мнения:
  • Interests:Bulgarian Coins

Публикувано 10 април 2020 - 11:11

Ами тия нагли копелета, които са взели аукцион бг да го "стопанисват" по български явно плачат да им се случи нещо, което на Запад съществува от поне 200 години. Нарича се КОНКУРЕНЦИЯ. Ако утре се появи някой, който да направи по-хубав сайт и да привлече повече клиенти, тия мизерници угасват просто и ще им секнат постъпленията. Аме ние сме си виновни,че отиваме при тях на крака с парите си и им плащаме комисионните им и се оставяме да ни правят на говеда. Аз затова не ползвам този сайт, нямам активност почти никаква и ако зависи от мен тия наглеци, докато не се огледат,какво прави конкуренцията им на 2000км на Запад, ако ще и да фалират.

Аз също много рядко купувам от там и още по-рядко продавам през аукциона. Аз лично много бих се радвал ако някой направи подобен сайт като ma-shops.com, където се продават само и единственно монети, банкноти, медали и пощенски марки. Това е доста концентрирано като теми и не се предлагат боклуци като ютии, сандъци и т.н

Ако това се случи в България, тия ще приключат, поне със секцията монети и банкноти :)

• Феникс харесва това

#13 george777777

george777777
  • Напреднали
  • 512 Мнения:

Публикувано 10 април 2020 - 01:07

Аз също много рядко купувам от там и още по-рядко продавам през аукциона. Аз лично много бих се радвал ако някой направи подобен сайт като ma-shops.com, където се продават само и единственно монети, банкноти, медали и пощенски марки. Това е доста концентрирано като теми и не се предлагат боклуци като ютии, сандъци и т.н

Ако това се случи в България, тия ще приключат, поне със секцията монети и банкноти :)

аз също рядко ползвам аукциона.тотален шит е отвсякъде...

• ivaningbg и Феникс харесват това

#14 Красимир Зарев

Красимир Зарев
  • Потребители
  • 8 Мнения:

Публикувано 10 април 2020 - 06:23

Тъй като профила ми е от скоро ,а имам две неосъществени продажби на които са начислени комисионни  - решението ми е да не ги плащам .НЕ ВИЖДАМ ОПЦИЯ ЗА ПРЕКРАТЯВАНЕ НА РЕГИСТРАЦИЯТА.

#15 Красимир Зарев

Красимир Зарев
  • Потребители
  • 8 Мнения:

Публикувано 10 април 2020 - 06:31

Не вярвам скоро да видим конкуренция ,прекалено малък и беден ни е пазара за съжаление. 

#16 citizen

citizen
  • Напреднали
  • 2017 Мнения:

Публикувано 11 април 2020 - 09:55

Тъй като профила ми е от скоро ,а имам две неосъществени продажби на които са начислени комисионни  - решението ми е да не ги плащам .НЕ ВИЖДАМ ОПЦИЯ ЗА ПРЕКРАТЯВАНЕ НА РЕГИСТРАЦИЯТА.

Ти не ги плащай, те сами ще я прекратят. :D

Публикувано изображение

#17 edin

edin

edin

• Напреднали
  • 1169 Мнения:

Публикувано 11 април 2020 - 10:19

Ти не ги плащай, те сами ще я прекратят. :D

задължението към тях трябва да е над 5 лева - чак тогава ще ти прекратят регистрацията.

Нов Отговор

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни