Към съдържанието

Снимка

Yahoo

31 replies to this topic

#1 malkin

malkin
  • Напреднали
  • 101 Мнения:

Публикувано 23 април 2020 - 11:07

Монетните дворове в ЕС секат възпоменателни евро монети.

Скука.
Аз лично вероятно ще спра пазарувам. Не съм решил.

Edit: Roca

#2 Duke1988

Duke1988
  • Потребители
  • 68 Мнения:

Публикувано 23 април 2020 - 11:10

Скука.

Много се е разбързал, не съм сигурен, че сега е подходящия момент при кризата, която се задава

#3 Yahoo

Yahoo
  • Напреднали
  • 604 Мнения:

Публикувано 25 април 2020 - 09:28

Скука.

Моля да се спазва добрия тон и да не се насажда омраза към премиера на Република България и същият да бъде назоваван с обидни епитети. Това не е политически форум и мнението е не само необективно, но и насаждащо омраза и следва потребителят да бъде заличен завинаги от форума.

#4 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8447 Мнения:

Публикувано 25 април 2020 - 01:22

Моля да се спазва добрия тон и да не се насажда омраза към премиера на Република България и същият да бъде назоваван с обидни епитети. Това не е политически форум и мнението е не само необективно, но и насаждащо омраза и следва потребителят да бъде заличен завинаги от форума.

Т.е. Да разбирам, че ако бяхме политически форум горните не са проблемни?!?

Спазването на добрият тон е отговорност на всеки потребител, и аз искрено се надявам всеки да може да осъзнава това, като и да го спазва.

Тъй като на мен лично определено ми омръзна да се занимавам с редакцията на постове, предупреждения и всякакви присъщи за детската градина спомагателни дейности (особено за вас двамата) ви давам възможност да си изберете между два варианта: - или да се разберете помежду си или да ви блокна и двамата. Второто ми е по-лесно.

Ще чакам да ме уведомите.

#5 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 703 Мнения:
  • Interests:Bulgarian Coins

Публикувано 25 април 2020 - 03:18

Спазването на добрият тон е отговорност на всеки потребител, и аз искрено се надявам всеки да може да осъзнава това, като и да го спазва.

Тъй като на мен лично определено ми омръзна да се занимавам с редакцията на постове, предупреждения и всякакви присъщи за детската градина спомагателни дейности (особено за вас двамата) ви давам възможност да си изберете между два варианта: - или да се разберете помежду си или да ви блокна и двамата. Второто ми е по-лесно.

Рока, ако наистина ти е омръзнало да си арбитър, просто ни остави и ни гледай саира. До вчера аз лично никога не съм мислил че ще попадна в такава конфронтация като тази с Панайотов, но така се получава понякога. Проблема е като започнат личните обиди и заплахи, иначе всичко останало е в рамките на нормалното за мен. Нали затова е форум, за да дискутираме и изказваме мнения или...?

#6 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8447 Мнения:

Публикувано 25 април 2020 - 03:31

Естествено, че е най-лесно да оставя всичко :)

Но макар, че форумът не е мой, някакви съм вложил прекалено много време, за да зарежа всичко.

И покрай Панайотов е малко по-лесно, защото там  може да има частични конфронтации, но те са сравнително моментни и приключват моментно и що годе бързо. И въпреки всичко, той има и доста смислени постове, а и гледам че последната половин една година, като цяло е станал доста по-премерен. Всеки си има кусури..идеални нямаме :)

Това което с Yahoo и malkin или Stonesour е, че аз почти не виждам смислен пост последните 2 години...то е едно постоянно дебнене, кой кво ще каже, другия да се заяжда с него...и така до безкрай. И наистина ми писна.

Да не казвам, че веднъж такива спорове изобщо не следват правилата за добрият тон, и втори път си е чист СПАМ за абсолютно всички останали четящи. Не че са много, ама чист спам...

• Гаврилов likes this

#7 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 703 Мнения:
  • Interests:Bulgarian Coins

Публикувано 25 април 2020 - 03:45

Рабрах че при тях проблемът е друг, при нас е по скоро обмяна на любезностти и мнения, нищо повече.

#8 Yahoo

Yahoo
  • Напреднали
  • 604 Мнения:

Публикувано 25 април 2020 - 05:07

Блокирай ме, този форум и без това не е особено полезен. Не се търпи никакво чуждо мнение, обиждат се и се оплюват всякакви знайни и незнайни хора и техните монети. 

Иванов/Панайотов може и да не е най-отличния пример за нумизмат, но поне е виждал и даже притежава някакви стойностни монети, докато модераторът и доста (разбира се има няколко изключения) от другите са виждали такива монети само на снимки. 

Появява се някой нов като Duke или Калоян - питат добронамерено хората - веднага се нахвърляте върху тях защо питали. Даже и фактури ще им изпращате. Били досадници, не били чели. Ами вие като сте чели, та какво сте направили - само оплювате всички. Всъщност единствените, които се опитаха да им помогнат бяха хора с практически опит.

Даже се чудя на Nex.co и Панайотов защо си губят времето с този форум, като май те са единствените които са в час тук. Скоро и Панев/Феникс ще го откажете, защото и на него все на контра му влизате, защото не бил на ниво. Калиман и Иво Андонов може и да не са много коректни като търговци, но поне са им минали много монети през ръцете и могат да разпознаят качествена от некачествена монета, и можеха и да бъдат полезни тук. Питали ли сте се защо никой друг от по-известните нумизмати и/или търговци ги няма тук? Ами да не са луди да си създават само главоболия. Тук се толерират само хора като стоунсор/малкин - събирачи на бнб юбилейки и с възпитание и манталитет по-подхождащо на общи работници.

Аз от 2-3 години съм във форума и наблюденията ми са, че маса хора се оттеглиха от форума - или изобщо не влизат или пишат много рядко и само четат и наблюдават сеир. И са прави, защото ако нещо напишат - веднага нарцисите ще им скочат. 

Така че Рока - блокирай ме, даже изтрий ако искаш всичките ми постове и отивай да се целуваш и гушкаш с приятелчето ти стоунсоур и си наричайте премиера "Тиквоний", аз не искам да бъда част от това.

#9 Ford Prefect

Ford Prefect
  • Напреднали
  • 1148 Мнения:

Публикувано 25 април 2020 - 07:49

Колегата Yahoo е повечето твърдения е прав, но не мога да се съглася с последния абзац. Рока определено не се гушка със Стоун/малкин. Всъщност всеки от вас го обвинява, че толерира другия. Струва ми се, че е доста равноотдалечен от двама ви и прави, и направи много компромиси тогава и сега за да ви запази и двамата във форума. И двамата ме учудвате, админът си плюе всеки път в сурата, а вие все недоволни!
По останалото в абзаца- това, което имаме за премиер не е някаква свещена крава, на която всички трябва да се кланяме. Тъпак е и всеки път, като си отвори устата го доказва. И хората му са такива. За пример Черешарчето и Дани Акото. Форумът ни не е подходящо място за обсъждане на политика, но не виждам защо пък трябва да хвалим крещящата посредственост само защото е на мек стол!

#10 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8447 Мнения:

Публикувано 25 април 2020 - 07:59

Блокирай ме, този форум и без това не е особено полезен. Не се търпи никакво чуждо мнение, обиждат се и се оплюват всякакви знайни и незнайни хора и техните монети. 

Иванов/Панайотов може и да не е най-отличния пример за нумизмат, но поне е виждал и даже притежава някакви стойностни монети, докато модераторът и доста (разбира се има няколко изключения) от другите са виждали такива монети само на снимки. 

Появява се някой нов като Duke или Калоян - питат добронамерено хората - веднага се нахвърляте върху тях защо питали. Даже и фактури ще им изпращате. Били досадници, не били чели. Ами вие като сте чели, та какво сте направили - само оплювате всички. Всъщност единствените, които се опитаха да им помогнат бяха хора с практически опит.

Даже се чудя на Nex.co и Панайотов защо си губят времето с този форум, като май те са единствените които са в час тук. Скоро и Панев/Феникс ще го откажете, защото и на него все на контра му влизате, защото не бил на ниво. Калиман и Иво Андонов може и да не са много коректни като търговци, но поне са им минали много монети през ръцете и могат да разпознаят качествена от некачествена монета, и можеха и да бъдат полезни тук. Питали ли сте се защо никой друг от по-известните нумизмати и/или търговци ги няма тук? Ами да не са луди да си създават само главоболия. Тук се толерират само хора като стоунсор/малкин - събирачи на бнб юбилейки и с възпитание и манталитет по-подхождащо на общи работници.

Аз от 2-3 години съм във форума и наблюденията ми са, че маса хора се оттеглиха от форума - или изобщо не влизат или пишат много рядко и само четат и наблюдават сеир. И са прави, защото ако нещо напишат - веднага нарцисите ще им скочат. 

Така че Рока - блокирай ме, даже изтрий ако искаш всичките ми постове и отивай да се целуваш и гушкаш с приятелчето ти стоунсоур и си наричайте премиера "Тиквоний", аз не искам да бъда част от това.

Ами съжалявам, че си си загубил времето за всички 604 поста.. Нямам намерение да ги трия, нека останат.

Благодаря ти, първо за изключително адекватната оценка към форума. Моля ако има други, който смятат че си губят времето тук, моля не го губете! Времето навън е чудесно, не се занимавайте с този така или иначе умрял форум. Аз докато мога и има форум, ще се опитам да правя, каквото мога дори и 1 човек да влиза - така е редно! Помня едни времена...форума имаше 5-6 модератора..Хубави Форумски времена, сега съм си сам :) Здраве да е :) Ше си сипя едно :)

Благодаря ти и за мъжката постъпка! И това без сарказъм!

Към момента си блокиран до степен, до която не можеш да постваш мнения. Би следвало да можеш да четеш.

Съжалявам че се разделяме така!

Ако някога решиш, форумът ще те посрещне отново!

#11 malkin

malkin
  • Напреднали
  • 101 Мнения:

Публикувано 25 април 2020 - 08:00

След горната тирада имам некои съмнения, че сме си общували с премиера на Републиката. Твърде нарцистично и твърде познато. Твърде :)

Та, благодаря ти, Бойко, че те има.

Нали оня ден искА некой да ти каже "благодарА". :)

Проблемът на господина през едно мнение по-горе е, че се изживява като все и вся. А не е като да е точно така. 

Раздава акъл на килограм, без някой да му го е искал, на прима виста се сещам как наскоро поучаваше Панев. Все едно е шейсет годишен даскал с показалката пред некое сукалче. Само собственото му мнение е меродавно, всичко друго е боклук. 

Като го настъпиш да го сложиш на място и нервичките ... нещо не издържат ... не е добре.

Да е жив и здрав.

Иначе, аз също не подкрепям нападките към kaliman, 'ма тва е друга тема.

• rosco7 likes this

#12 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8447 Мнения:

Публикувано 25 април 2020 - 08:05

Колегата Yahoo е повечето твърдения е прав, но не мога да се съглася с последния абзац. Рока определено не се гушка със Стоун/малкин. Всъщност всеки от вас го обвинява, че толерира другия. Струва ми се, че е доста равноотдалечен от двама ви и прави, и направи много компромиси тогава и сега за да ви запази и двамата във форума. И двамата ме учудвате, админът си плюе всеки път в сурата, а вие все недоволни!
По останалото в абзаца- това, което имаме за премиер не е някаква свещена крава, на която всички трябва да се кланяме. Тъпак е и всеки път, като си отвори устата го доказва. И хората му са такива. За пример Черешарчето и Дани Акото. Форумът ни не е подходящо място за обсъждане на политика, но не виждам защо пък трябва да хвалим крещящата посредственост само защото е на мек стол!

Проблемът беше само един и изобщо не беше дали форумът е политически. Просто се целеше във всеки пост на malkin, да се намери повод за заяждане. Това ме накара и да прибегна до по-строги мерки, на които аз изобщо не съм радетел. Опитвам се максимално дълго да караме без наказания и историята помни че винаги съм давал, не втори, ами n-ти шанс, на много хора, назад в годините... Е, жалко за труда :)

#13 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8447 Мнения:

Публикувано 25 април 2020 - 08:12

След горната тирада имам некои съмнения, че сме си общували с премиера на Републиката. Твърде нарцистично и твърде познато. Твърде :)

Та, благодаря ти, Бойко, че те има.

Нали оня ден искА некой да ти каже "благодарА". :)

Проблемът на господина през едно мнение по-горе е, че се изживява като все и вся. А не е като да е точно така. 

Раздава акъл на килограм, без някой да му го е искал, на прима виста се сещам как наскоро поучаваше Панев. Все едно е шейсет годишен даскал с показалката пред некое сукалче. Само собственото му мнение е меродавно, всичко друго е боклук. 

Като го настъпиш да го сложиш на място и нервичките ... нещо не издържат ... не е добре.

Да е жив и здрав.

Иначе, аз също не подкрепям нападките към kaliman, 'ма тва е друга тема.

Сега, да караме подред..

Към момента не виждам причина да правя ограничение и на теб и няма да го правя!

Все пак имам молба за спазване на добрият тон!

Yahoo имаше кусури, ти имаш кусури и аз има...и всеки друг. Не е нужда да си ги показваме. :) Въздържай се от разни цветущи сравнения, нямаме никаква нужда от това.

Назад във времето си спомням че колкото Yahoo не приемаше чуждо мнение, толкова и ти, така че нека да не бъдем като някакви рапани. Това е хоби с много отражения и аспекти. Също това е Форум, а Форумът още от Римско време е място за дискусии. И дискусии има, когато има различни мнения...иначе имаме монолози!

Успех и дайте нещо положително на този замиращ форум!

П.С. Изнасям последните 10-20 мнения в друга тема! Тази тема не заслужава това!

• Duke1988 likes this

#14 Ford Prefect

Ford Prefect
  • Напреднали
  • 1148 Мнения:

Публикувано 25 април 2020 - 08:24

Проблемът беше само един и изобщо не беше дали форумът е политически. Просто се целеше във всеки пост на malkin, да се намери повод за заяждане. Това ме накара и да прибегна до по-строги мерки, на които аз изобщо не съм радетел. Опитвам се максимално дълго да караме без наказания и историята помни че винаги съм давал, не втори, ами n-ти шанс, на много хора, назад в годините... Е, жалко за труда :)

Аз смятам, че повечето пъти Yahoo e доста по-аргументиран.

#15 Ford Prefect

Ford Prefect
  • Напреднали
  • 1148 Мнения:

Публикувано 25 април 2020 - 08:31

Бате, що триеш? Увисна ми мнение без контекст!

#16 Феникс

Феникс
  • Напреднали
  • 210 Мнения:
  • Interests:Български сребърни монети в период 1882-1937 година .

Публикувано 25 април 2020 - 10:30

Преди време доколкото си спомням в този форум освен лайкове имаше и минуси за мненията ако не се лъжа . Ако трябва да дам оценка на ситуацията с колегата Yahoo бих казал, че отсъствието му е един голям минус за форума. Защото за разлика от сеирджиите , той беше един от така или иначе малкото активни потребители и мненията му бяха аргументирани. Това , че с него сме имали различни мнения по дадени теми е повече от нормално и добре за форума . Много съм съгласен с твърдението, че за полезен форум трябват мнения и дори спорове , защото иначе си става един монолог без грам полза и градивност .
Това е моето лично мнение относно ситуацията с колегата Yahoo .
  • edin, geleznia1 and nex.oc like this

#17 citizen

citizen
  • Напреднали
  • 2008 Мнения:

Публикувано 25 април 2020 - 10:47

Ква сте я сготвили, серсеми? :D

Публикувано изображение

#18 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8447 Мнения:

Публикувано 25 април 2020 - 11:13

Преди време доколкото си спомням в този форум освен лайкове имаше и минуси за мненията ако не се лъжа . Ако трябва да дам оценка на ситуацията с колегата Yahoo бих казал, че отсъствието му е един голям минус за форума. Защото за разлика от сеирджиите , той беше един от така или иначе малкото активни потребители и мненията му бяха аргументирани. Това , че с него сме имали различни мнения по дадени теми е повече от нормално и добре за форума . Много съм съгласен с твърдението, че за полезен форум трябват мнения и дори спорове , защото иначе си става един монолог без грам полза и градивност .
Това е моето лично мнение относно ситуацията с колегата Yahoo .

Абсолютно съгласен!

Проблемът му беше, че се беше се вкопчил със зъби и нокти в това да преследва старата си вражда!

И пак казвам, приветствувам мъжката му постъпка, защото аз дадох възможност за избор, какво да се случи като реализация!

Не бих имал проблем, ако реши да се присъедини отново, но някак трябва да се разреши ситуацията между тях.

#19 Duke1988

Duke1988
  • Потребители
  • 68 Мнения:

Публикувано 26 април 2020 - 07:30

Твърде нов съм може би да се изказва, но все пак реших да споделя мнение. Аз лично от него имам само позитивно впечатление - точен, директен и изглежда доста навътре в нещата. Хора от които със сигурност има нужда повече форома, отколкото от мен, въпреки, че не правя спорове. За мен споровете не са проблем стига да са градивни и да не се нарушават правилата(обиди, епитети и т.н.), а и понякога в тях се крие истината и отварят нови хоризонти за дискусия, защото каква дискусия, ако всички кажат "Да, съгласен съм". Това е моето мнение, но решението остава е във ваши ръце :)

#20 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8447 Мнения:

Публикувано 26 април 2020 - 12:40

Твърде нов съм може би да се изказва, но все пак реших да споделя мнение. Аз лично от него имам само позитивно впечатление - точен, директен и изглежда доста навътре в нещата. Хора от които със сигурност има нужда повече форома, отколкото от мен, въпреки, че не правя спорове. За мен споровете не са проблем стига да са градивни и да не се нарушават правилата(обиди, епитети и т.н.), а и понякога в тях се крие истината и отварят нови хоризонти за дискусия, защото каква дискусия, ако всички кажат "Да, съгласен съм". Това е моето мнение, но решението остава е във ваши ръце :)

Няма в случая какво да се решава :)

Изнесох темата като отделна за да не цапа темата за БНБ, която е важна.

В случая Yahoo е взел определено решение, като това което съм направил е да огранича публикуването от негова страна. Ако той реши да се върне било то с друг профил или с отключване на този и двата варианта не са проблем. Имали сме такива казуси назад във времето, така че те имат и техни решения.

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни