Към съдържанието

Снимка

Цар Симеон Велики

13 replies to this topic

#1 Duke1988

Duke1988
  • Потребители
  • 68 Мнения:

Публикувано 25 април 2020 - 09:09

Търся си Цар Симеон Велики, но мога да дам до 150 лв към момента. Ако някои може да ми съдиства ще съм му благодарен :)

#2 malkin

malkin
  • Напреднали
  • 101 Мнения:

Публикувано 26 април 2020 - 08:08

В аукциона има 2 за 165. Пиш им, обзалагам се, че някой ще ти приеме офертата.

#3 Duke1988

Duke1988
  • Потребители
  • 68 Мнения:

Публикувано 26 април 2020 - 08:15

В аукциона има 2 за 165. Пиш им, обзалагам се, че някой ще ти приеме офертата.

Ок, ще пробвам, но мисля, че повечето не са склонни да пипат цената :)

#4 Феникс

Феникс
  • Напреднали
  • 210 Мнения:
  • Interests:Български сребърни монети в период 1882-1937 година .

Публикувано 26 април 2020 - 08:25

Монетите , които ти дават за пример не са лоши , даже има и една за 170 лв. Пиши на търговците своето предложение , нищо не пречи да пробваш . Пък ако не се съгласят щом ти харесва тази монета си  вземи едната от 165 или тази за 170 . Две от трите са в София така , че спестяваш парите за доставката .

Както си прецениш с две думи избор има - решението си е твое  :)  

Просто 165 и 170 е близко като цена до твоите 150  :)  

#5 Феникс

Феникс
  • Напреднали
  • 210 Мнения:
  • Interests:Български сребърни монети в период 1882-1937 година .

Публикувано 26 април 2020 - 09:22

Аз не събирам юбилените ни монети , но има някои идеи и реализации на БНБ , които харесвам и бих почнал също да събирам във близко бъдеще просто защото монетите ми харесват . Харесвам като идея Владетелите , Манастирите ,  Българските гласове , Съкровищата на България и Историческите годишнини - сребърните петолевки във високата проба 0.900 през период 1970-1976 година . Като единични монети харесвам 100 годишнината от Освобождението на България или иначе казано" Шипката " , " Розоберачката " 1984 година и 1 Лев 1976 година !

Ако съм роден под щастлива звезда може и " Боримечката " да видя барем на живо някой ден !

Поздрави и успех в начинанието ако си се ориентирал във възпоменателните монети !

#6 malkin

malkin
  • Напреднали
  • 101 Мнения:

Публикувано 26 април 2020 - 09:44

Ако си сериозен, ще си намериш монета при тази разлика в цената. Ако си приказваш само, е друга работа.

#7 Duke1988

Duke1988
  • Потребители
  • 68 Мнения:

Публикувано 26 април 2020 - 10:14

Аз не събирам юбилените ни монети , но има някои идеи и реализации на БНБ , които харесвам и бих почнал също да събирам във близко бъдеще просто защото монетите ми харесват . Харесвам като идея Владетелите , Манастирите , Българските гласове , Съкровищата на България и Историческите годишнини - сребърните петолевки във високата проба 0.900 през период 1970-1976 година . Като единични монети харесвам 100 годишнината от Освобождението на България или иначе казано" Шипката " , " Розоберачката " 1984 година и 1 Лев 1976 година !
Ако съм роден под щастлива звезда може и " Боримечката " да видя барем на живо някой ден !
Поздрави и успех в начинанието ако си се ориентирал във възпоменателните монети !

На мен лично ми харесват и съм решил да си събера сетовете - владетели, манастири и съкровищата :)
  • Феникс likes this

#8 Duke1988

Duke1988
  • Потребители
  • 68 Мнения:

Публикувано 26 април 2020 - 10:16

Ако си сериозен, ще си намериш монета при тази разлика в цената. Ако си приказваш само, е друга работа.

Не знам дали визираш, ако съм сериозен=упорит, но не знам дали тази монета би паднала на 150 лева като цяло. Относно Аукционна, човека, които я е пуснал на 150 изрично е написал, че цената е твърда, за другия все още не знам

#9 malkin

malkin
  • Напреднали
  • 101 Мнения:

Публикувано 26 април 2020 - 10:28

Продавачите не получават всеки ден оферти за тази монета, 99% от тях едва ли са дали за нея повече от 66 лева. 
С други думи вероятността някой да се съгласи да развърже бройка с 10-15% отстъпка, но да направи 150% печалба е доста голяма.

#10 Duke1988

Duke1988
  • Потребители
  • 68 Мнения:

Публикувано 26 април 2020 - 10:41

Продавачите не получават всеки ден оферти за тази монета, 99% от тях едва ли са дали за нея повече от 66 лева.
С други думи вероятността някой да се съгласи да развърже бройка с 10-15% отстъпка, но да направи 150% печалба е доста голяма.

Да видим дали си прав. Писах на 1-2ма :)
И все пак според мен те го гледат от друга страна купуват всички монети, защото не знаеят , на коя ще и скочи много цената. Съответно заключват парите за дълъг период при 80% от монетите и гледат да го компенсират със скочилата монета. Та на знам дали са склонни да свалят цена. Примерно Златната маска от 2005 има 2-3 обяви, за какво му е да в сваля, той знае, че рано или късно някои ще се прежали, за да си направи колекцията :)

#11 edin

edin

edin

• Напреднали
  • 1139 Мнения:

Публикувано 27 април 2020 - 07:33

Да видим дали си прав. Писах на 1-2ма :)
И все пак според мен те го гледат от друга страна купуват всички монети, защото не знаеят , на коя ще и скочи много цената. Съответно заключват парите за дълъг период при 80% от монетите и гледат да го компенсират със скочилата монета. Та на знам дали са склонни да свалят цена. Примерно Златната маска от 2005 има 2-3 обяви, за какво му е да в сваля, той знае, че рано или късно някои ще се прежали, за да си направи колекцията :)

и аз по поръчка на моя приятел писах на 3ма за лека отстъпка от Рилския манастир - отговориха ми от "твърдо не" до обидни и подигравателни квалификации, така че,  ако ти направят отстъпка - ще си щастливец

#12 malkin

malkin
  • Напреднали
  • 101 Мнения:

Публикувано 27 април 2020 - 07:38

При Рилския манастир спреда между пазарна цена и покупкна цена е в пъти по-малък, така че да не искат да правят отстъпка е нормално. Другото е въпрос на възпитание.

#13 Duke1988

Duke1988
  • Потребители
  • 68 Мнения:

Публикувано 27 април 2020 - 07:46

При Рилския манастир спреда между пазарна цена и покупкна цена е в пъти по-малък, така че да не искат да правят отстъпка е нормално. Другото е въпрос на възпитание.

Тънкия момент е и каква цена и е предложил edin, защото в момента цената и тръгва от 119 лева, където до 110-115 лева няма да е такава обида да се попита, но ако е попитал за 90...

#14 ster

ster
  • Потребители
  • 26 Мнения:

Публикувано 27 април 2020 - 06:57

Случва се и някой да пусне монетата която търсиш от 1ст. или да сложат цена по договаряне. Така че или дебнеше по ниска цена или купуваш на тази която е обявена от повечето търговци.
  • Duke1988 likes this

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни