Към съдържанието

Снимка

Купувам княжевски петолевки

29 replies to this topic

#1 VaN

VaN
  • Потребители
  • 11 Мнения:

Публикувано 30 април 2020 - 11:14

Купувам 5лв 1884 1885 1892 1894. Търся прилично качество, а не unc.

#2 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 345 Мнения:

Публикувано 01 май 2020 - 10:21

Колега, а може ли дефиниция за "прилично" качество, че да не стане после разминаване?

Не признавам, ненавиждам и не поглеждам чистени и манипулирани монети.

#3 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8447 Мнения:

Публикувано 01 май 2020 - 02:02

Колега, а може ли дефиниция за "прилично" качество, че да не стане после разминаване?

Може би не е лошо да поясни и ценовият диапазон в който се търси, за да му се предложи евентуално най-доброто достъпно в тази сегмент.

Защото то и аз си търся един 5 годишен SLR за 10 000, ама нещо не излизат :D

#4 VaN

VaN
  • Потребители
  • 11 Мнения:

Публикувано 01 май 2020 - 05:24

Добре, напълно прави сте :) не ги търся за колекция и не държа да са в много добро или отлично състояние. Не искам и да са с дупки обаче. Предлагам ниска цена на едро и съм готов да купя количества.

#5 Феникс

Феникс
  • Напреднали
  • 210 Мнения:
  • Interests:Български сребърни монети в период 1882-1937 година .

Публикувано 01 май 2020 - 05:27

Добре, напълно прави сте :) не ги търся за колекция и не държа да са в много добро или отлично състояние. Не искам и да са с дупки обаче. Предлагам ниска цена на едро и съм готов да купя количества.

Какво означава цена на едро и количества ? -  ще съм ти много Благодарен да ми отговориш  , че те и продупчени не се продават на кило  :)

#6 Panayotov

Panayotov

Профил Panayotov в auction.bg

• Напреднали
  • 604 Мнения:
  • Interests:Български монети от Княжество България. Покупко-продажба на съвременни златни и сребърни български, чужди, и инвестиционни монети. Продажба на сертифицирани български монети в качество. Професионална оценка и консултация. За контакт на ЛС.

Публикувано 01 май 2020 - 05:52

На мен вече ми отговори - 40 лв./ бр., а те отдавна вървят по 50, с две думи проверка има ли балъци тука.

• roca, Феникс and Гаврилов like this

#7 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8447 Мнения:

Публикувано 01 май 2020 - 06:04

Да не те разочаровам, ама към момента и 1930 върви над цената за материал, а да не говорим за петолевките....

За 40 лв според мен и с дупки трудно се намират, а за прилични, изобщо даже не коментираме.

Та както казах и ти като мене търсиш SLR за 10 000, ама няма :P

P.S. Не търся SLR, но сравнението е уместно :D

#8 Ford Prefect

Ford Prefect
  • Напреднали
  • 1148 Мнения:

Публикувано 01 май 2020 - 06:23

Е па нека търси човекОт! Ние нит' ще го бием, нит' ще го е.ем!

#9 Ford Prefect

Ford Prefect
  • Напреднали
  • 1148 Мнения:

Публикувано 01 май 2020 - 06:27

Аз от години събирам петолевки в състояние жмел с цел ДПО, но за 40 кинта от много отдавна не съм виждал дори и 94'.

#10 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8447 Мнения:

Публикувано 01 май 2020 - 08:22

Аз от години събирам петолевки в състояние жмел с цел ДПО, но за 40 кинта от много отдавна не съм виждал дори и 94'.

То не е въпроса да му правим нещо на човека....нека да си търси, аз темата си я оставям. Просто търсенето му нито изглежда правилно тук, нито като цяло ми се вижда че където и да е ще се случи. Виж, ако обикаля селата, може пък да намери по нещо. Евентуално битака в Малашевци, макар че според мен и там им знаят вече цените и едва ли ще склонят под 35-40

#11 Panayotov

Panayotov

• Напреднали
  • 604 Мнения:
  • Interests:Български монети от Княжество България. Покупко-продажба на съвременни златни и сребърни български, чужди, и инвестиционни монети. Продажба на сертифицирани български монети в качество. Професионална оценка и консултация. За контакт на ЛС.

Публикувано 01 май 2020 - 08:39

То не е въпроса да му правим нещо на човека....нека да си търси, аз темата си я оставям. Просто търсенето му нито изглежда правилно тук, нито като цяло ми се вижда че където и да е ще се случи. Виж, ако обикаля селата, може пък да намери по нещо. Евентуално битака в Малашевци, макар че според мен и там им знаят вече цените и едва ли ще склонят под 35-40

На Малашевци цените са в другата крайност, там петолевка под 90 няма, а тривиалните 5 франка, 5 италиански лири и 5 испански песети преди 1918 вървят по 60 лв.

• roca, Феникс and Гаврилов like this

#12 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 703 Мнения:
  • Interests:Bulgarian Coins

Публикувано 01 май 2020 - 09:31

На Малашевци цените са в другата крайност, там петолевка под 90 няма, а тривиалните 5 франка, 5 италиански лири и 5 испански песети преди 1918 вървят по 60 лв.

Човека проверява дали сме е час, а защо точно в нумизматичен форум е загатка за мен. Би трябвало точно ние да сме в час с цените :)

#13 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 345 Мнения:

Публикувано 02 май 2020 - 12:14

Ами аз тогава почвам от днес да търся за 20 стинки персийски килим. Готов съм да купувам количества. А за да съм в крак с нумизматиката, не бих имал нищо против в килимите на същата цена някой да се е объркал и при завиването им да позабравил една колекцийка с БГ монети все от качество щемпел-гланц нагоре. Ако има някой готов да ми се обади. Ако РОКА е решил,че преувеличавам да сложи този ми постинг в графата 1ви април.

• roca likes this

Не признавам, ненавиждам и не поглеждам чистени и манипулирани монети.

#14 VaN

VaN
  • Потребители
  • 11 Мнения:

Публикувано 02 май 2020 - 02:51

Не проверявам дали сте балъци. Успях да закупя точно от този форум 8 бр за по 40лв. Проверявам дали има още хора, които ги устройва цената. Не съм си я измислил. Вие вече бой, е*ане...
  • edin likes this

#15 malkin

malkin
  • Напреднали
  • 101 Мнения:

Публикувано 02 май 2020 - 07:05

Тука е така, многознайковци да искаш.

#16 edin

edin

edin

• Напреднали
  • 1139 Мнения:

Публикувано 02 май 2020 - 07:16

Не проверявам дали сте балъци. Успях да закупя точно от този форум 8 бр за по 40лв. Проверявам дали има още хора, които ги устройва цената. Не съм си я измислил. Вие вече бой, е*ане...

да, човекът е прав - аз съобщих тук във форума, че 1 приятел продава на куп 8 петолевки по 40 лева- той се обади -  свързах ги и явно сделката е станала

така че, е нормално да попита - все пак е начинаещ

#17 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8447 Мнения:

Публикувано 02 май 2020 - 07:31

ОК, но смятам че това са единични и редки сделки, на цена която според мен е под реалната пазарна, особено ако говорим за някакво средно качество на VF

#18 VaN

VaN
  • Потребители
  • 11 Мнения:

Публикувано 02 май 2020 - 07:35

И аз разбирам, че явно е било късмет, за това се извинявам, че ви занимавам с глупави теми ;)

#19 Ford Prefect

Ford Prefect
  • Напреднали
  • 1148 Мнения:

Публикувано 02 май 2020 - 07:42

Ти па! Именно боят и е..нето ги отрекох! :)

#20 Panayotov

Panayotov

• Напреднали
  • 604 Мнения:

Публикувано 03 май 2020 - 08:45

да, човекът е прав - аз съобщих тук във форума, че 1 приятел продава на куп 8 петолевки по 40 лева- той се обади -  свързах ги и явно сделката е станала

така че, е нормално да попита - все пак е начинаещ

Ако ги беше пуснал за продажба със снимки във форума съм убеден, че щеше да им хванеш по 50 лв. на бройка, но явно  е имал късмет Ван.

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни