Към съдържанието

Снимка

Монета 5лв от 1892г с обърнат лик на Фердинанд

39 отговора на тази тема

#1 Ник

Ник
  • Потребители
  • 10 Мнения:

Публикувано 03 май 2020 - 12:46

Извинете за лаишкия въпрос, но това нормално ли е?

#2 Ford Prefect

Ford Prefect
  • Напреднали
  • 1152 Мнения:

Публикувано 03 май 2020 - 01:13

Не, и ако имаш снимки да покажеш това чудо ще е супер! Всъщност какво имаш предвид?
Гледа надясно или главата е обърната спрямо реверса (страната с номинала)?

#3 Ник

Ник
  • Потребители
  • 10 Мнения:

Публикувано 03 май 2020 - 01:19

Главата е обърната на 180 градуса спрямо номинала. Заснех монетата, но незнам как да кача снимките. Мога да направя и видео

#4 Ford Prefect

Ford Prefect
  • Напреднали
  • 1152 Мнения:

Публикувано 03 май 2020 - 01:21

Нормално е! Не си обладател на безценно съкровище.

#5 Ford Prefect

Ford Prefect
  • Напреднали
  • 1152 Мнения:

Публикувано 03 май 2020 - 01:22

Иначе снимки се качват само през пълната версия на сайта. През мобилната не може.

#6 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8510 Мнения:

Публикувано 03 май 2020 - 01:23

Главата е обърната на 180 градуса спрямо номинала. Заснех монетата, но незнам как да кача снимките. Мога да направя и видео

Ами няма нужда от снимки, нормално е за почти всички монети до 1943

#7 Ник

Ник
  • Потребители
  • 10 Мнения:

Публикувано 03 май 2020 - 01:25

Благодаря!

#8 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 404 Мнения:

Публикувано 03 май 2020 - 05:01

Извинете за лаишкия въпрос, но това нормално ли е?

При тази монета е възможо да попаднеш на друга аномалия, която ,ако не се бъркам се среща у към 200бр. Монети от тази серия. Един от символите е със сръбски знак при изписването на името на княза. Може да са и 600 бр. Нека някой колега ме поправи, ако има инфото. Аз лично имам такава, не помня, дали не беше описано това и в книгата на Николай Цветанов.

Не признавам, ненавиждам и не поглеждам чистени и манипулирани монети.

#9 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 736 Мнения:
  • Interests:Bulgarian Coins

Публикувано 03 май 2020 - 08:06

При тази монета е възможо да попаднеш на друга аномалия, която ,ако не се бъркам се среща у към 200бр. Монети от тази серия. Един от символите е със сръбски знак при изписването на името на княза. Може да са и 600 бр. Нека някой колега ме поправи, ако има инфото. Аз лично имам такава, не помня, дали не беше описано това и в книгата на Николай Цветанов.

За какъв сръбски знак говорим?

#10 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 404 Мнения:

Публикувано 03 май 2020 - 08:19

Ма ти сериозно ли не знаеш историята с куриоза с 5 лв 1892г? Някой от другите колеги не искат ли да се включат?за съжаление монетата ми е в трезора в банката,за да я снимам.

#11 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8510 Мнения:

Публикувано 03 май 2020 - 08:24

Аз също не знам, така че е полезно още инфо :)

#12 malkin

malkin
  • Напреднали
  • 103 Мнения:

Публикувано 03 май 2020 - 09:08

Няма такова нещо в книгата на Цветанов.

#13 Ник

Ник
  • Потребители
  • 10 Мнения:

Публикувано 03 май 2020 - 09:19

Хора, ще се опитам да приложа снимки, моля да ме извините за моето невежество!

#14 edin

edin

edin

• Напреднали
  • 1169 Мнения:

Публикувано 04 май 2020 - 05:42

Ма ти сериозно ли не знаеш историята с куриоза с 5 лв 1892г? Някой от другите колеги не искат ли да се включат?за съжаление монетата ми е в трезора в банката,за да я снимам.

е, то в този трезор са и алуминиевите 1923, за които още чакаме :D

не се заяждам с теб,  ама като кажеш нещо - докажи го

• Ford Prefect харесва това

#15 Panayotov

Panayotov

Профил Panayotov в auction.bg

• Напреднали
  • 643 Мнения:
  • Interests:Български монети от Княжество България. Покупко-продажба на съвременни златни и сребърни български, чужди, и инвестиционни монети. Продажба на сертифицирани български монети в качество. Професионална оценка и консултация. За контакт на ЛС.

Публикувано 04 май 2020 - 07:02

Има такава монета, за която говори Иван и сме я обсъждали многократно тук, даже и снимки сме качвали, но явно паметта на повечето е къса  :blink: .

• nex.oc харесва това

#16 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 404 Мнения:

Публикувано 04 май 2020 - 08:04

Алилуя, Панайотов. Поне ти си в час, но върна ли се в Германия, ще преровя трезора и ще я извадя за снимка. Друг е въпросът,че съм пропуснал разглеждането на темата тук или още не съм бил активен във форума,макар и да съм регистриран отдавна.

Към колегата "edin" и относно показването на монетите от 1923г.: че аз вече съм ги показал на 4 човека от форума изпращайки им снимки на личен майл. Защо само на тях ли? Ами те намериха цивилизован начин да ги поискат просто. Следващият кандидат е един от тези,които тогава също много яростно ми "скачаха", но намерихме добър език по между си (предполагам,че ще прочете поста ми) и аз сам му предложих да му ги покажа. Аз на твое място бих сменил тактиката си към мен, най-малкото защото монетите са отдавна снимани и разпратени на тези, на които аз смятам ,че искам да ги видят (в крайна сметка никога не съм твърдял,че са безплатни и че ще ги представям на показ като глашатай). Та монетите отдавна са вадени от сейфа и са снимани, макар и на лоша светлина. Панайотов тук като един от по-напредналите поне в българското монетосечене от 3та БГ държава (за другите му поприща само съм чувал, но не разбирам от тях), предполагам,че също знае, за какво става дума. Опитът му със сръбския знак с 5лв 1892г красноречиво говори,че е запознат с нещата.

#17 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 404 Мнения:

Публикувано 04 май 2020 - 08:10

Емо, при описанието на името на Фердинанд на гърба на монетата е изпозван сръбския знак "ч" (нямам сръбска клавиатура сега) по грешка, но ми убягва грубо точната бройка на отсечените монети. Причини и спекулации много, аз лично не мога да се обържа с коя да е, докато не видя документ.Фактите обаче са налице.

• Гаврилов харесва това

#18 Panayotov

Panayotov

Профил Panayotov в auction.bg

• Напреднали
  • 643 Мнения:
  • Interests:Български монети от Княжество България. Покупко-продажба на съвременни златни и сребърни български, чужди, и инвестиционни монети. Продажба на сертифицирани български монети в качество. Професионална оценка и консултация. За контакт на ЛС.

Публикувано 04 май 2020 - 08:11

Имам такава монета в грейд мс 61, при възможност ще кача снимки!

#19 nex.oc

nex.oc
  • Напреднали
  • 543 Мнения:
  • Interests:всякакви

Публикувано 04 май 2020 - 02:16

Ъ-то в “княз български” не е Ъ, ами това ми ти чудо Ћ

• Гаврилов харесва това

#20 edin

edin

edin

• Напреднали
  • 1169 Мнения:

Публикувано 04 май 2020 - 02:19

Алилуя, Панайотов. Поне ти си в час, но върна ли се в Германия, ще преровя трезора и ще я извадя за снимка. Друг е въпросът,че съм пропуснал разглеждането на темата тук или още не съм бил активен във форума,макар и да съм регистриран отдавна.

Към колегата "edin" и относно показването на монетите от 1923г.: че аз вече съм ги показал на 4 човека от форума изпращайки им снимки на личен майл. Защо само на тях ли? Ами те намериха цивилизован начин да ги поискат просто. Следващият кандидат е един от тези,които тогава също много яростно ми "скачаха", но намерихме добър език по между си (предполагам,че ще прочете поста ми) и аз сам му предложих да му ги покажа. Аз на твое място бих сменил тактиката си към мен, най-малкото защото монетите са отдавна снимани и разпратени на тези, на които аз смятам ,че искам да ги видят (в крайна сметка никога не съм твърдял,че са безплатни и че ще ги представям на показ като глашатай). Та монетите отдавна са вадени от сейфа и са снимани, макар и на лоша светлина. Панайотов тук като един от по-напредналите поне в българското монетосечене от 3та БГ държава (за другите му поприща само съм чувал, но не разбирам от тях), предполагам,че също знае, за какво става дума. Опитът му със сръбския знак с 5лв 1892г красноречиво говори,че е запознат с нещата.

след като аз бях основния заподозрян и обвиняем, редно беше и аз да съм в списъка на получилите снимки :unsure:

а това твоето изказване "най-малкото защото монетите са отдавна снимани и разпратени на тези, на които аз смятам ,че искам да ги видят" -  ами след като публично обяваваш нещо, то е редно и публично да го покажеш  и то безплатно.

но явно който иска да види - само като ти плати (в крайна сметка никога не съм твърдял,че са безплатни- то тогава за какво  си във форума - мини в някой аукцион и продавай информация и/или снимки на неизвестни монети

щото всички други споделяме безплатно, явно за разлика от теб :huh:  

Нов Отговор

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни