Към съдържанието

Снимка

Странни 10 ст 1881

6 replies to this topic

#1 edin

edin

edin

• Напреднали
  • 1136 Мнения:

Публикувано 06 май 2020 - 08:35

Привет, Колеги,

Показаха ми една монета 10 ст 1881 година - странното й беше, че на знамената на герба се четеше БЪЛГАРИЯ, докато на другите има само напречни чертички - това някакъв неизвестен тип ли е или си е китайско менте /до сега не бях обръщал внимание на това има ли надпис или само чертички/. Не знам по каталозите как е описано.

За жалост снимки не можах да направя, но ако се видим пак със собственика ще се опитам да направя и пусна тук.

#2 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 343 Мнения:

Публикувано 07 май 2020 - 01:20

Прикачен файл  IMG_5603.JPG   337,58K   0 Брой сваляния

Ако някой е успял да сложи името на държавата е топ фалшификатор или някой новосъздател на куриози пишейки дипломна работа.

Не признавам, ненавиждам и не поглеждам чистени и манипулирани монети.

#3 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 702 Мнения:
  • Interests:Bulgarian Coins

Публикувано 07 май 2020 - 01:37

Привет, Колеги,

Показаха ми една монета 10 ст 1881 година - странното й беше, че на знамената на герба се четеше БЪЛГАРИЯ, докато на другите има само напречни чертички - това някакъв неизвестен тип ли е или си е китайско менте /до сега не бях обръщал внимание на това има ли надпис или само чертички/. Не знам по каталозите как е описано.

За жалост снимки не можах да направя, но ако се видим пак със собственика ще се опитам да направя и пусна тук.

Би трябвало да е само със чертички, поне аз не съм чувал за изписано името на България, но ако можеш да се сдобиеш със снимки ще е много полезно за всички нас

#4 nex.oc

nex.oc
  • Напреднали
  • 530 Мнения:
  • Interests:всякакви

Публикувано 08 май 2020 - 01:03

такива “шедьоври” се появяват по принцип първо в махо и хлапович  :D

в последствие биват описвани в псевдо-каталозите след подобаващо заплащане в графа “КУРиози”

• roca, citizen, ivaningbg and 1 other like this

#5 edin

edin

edin

• Напреднали
  • 1136 Мнения:

Публикувано 11 май 2020 - 07:59

Колеги,

Снимка няма да мога да ви покажа - не ми разрешиха да я снимам, но ми казаха, че е менте.

Дори материалът не е мед, а сплав на Буд /олово, калай, бисмут и кадмий/, а  като матрица са ползвали герб от 5 лева 1885година.

Само не схванах идеята да създадат такова менте, но това е друга тема.

• roca likes this

#6 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8447 Мнения:

Публикувано 11 май 2020 - 11:03

Колеги,

Снимка няма да мога да ви покажа - не ми разрешиха да я снимам, но ми казаха, че е менте.

Дори материалът не е мед, а сплав на Буд /олово, калай, бисмут и кадмий/, а  като матрица са ползвали герб от 5 лева 1885година.

Само не схванах идеята да създадат такова менте, но това е друга тема.

Е как..."уникатите" винаги представляват интерес, особено при млади платежоспособни колекционери. Те разбира се купуват без проблем, всичко, което е уникално, единствено и RRR :P

• nex.oc and Гаврилов like this

#7 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 702 Мнения:
  • Interests:Bulgarian Coins

Публикувано 12 май 2020 - 01:47

Е как..."уникатите" винаги представляват интерес, особено при млади платежоспособни колекционери. Те разбира се купуват без проблем, всичко, което е уникално, единствено и RRR :P

А може скоро да го видим и в кутиийка я на pcgs, я на ngc.

То тогава ще стане интересно :)

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни