Към съдържанието

Снимка

https://m.bgdnes.bg/Article/8587960

Българин на световно по нумиз

34 отговора на тази тема

#1 citizen

citizen
  • Напреднали
  • 2017 Мнения:

Публикувано 18 май 2020 - 08:36

https://m.bgdnes.bg/Article/8587960
  • roca и citizen харесват това
Публикувано изображение

#2 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 736 Мнения:
  • Interests:Bulgarian Coins

Публикувано 18 май 2020 - 08:47

Хубава статия но има доста неточности в нея. Не е първия българин, който участва в надпреварата, аз лично съм участвал с грейднати монети две поредни години. Надявам се да вземе голямата награда че иначе 1000 монети х 35€, отива на 35000€ само за сертифициране на тривиални монети. За мен лично абсолютно безсмислено, но всеки си знае възможностите.

• roca и citizen харесват това

#3 citizen

citizen
  • Напреднали
  • 2017 Мнения:

Публикувано 18 май 2020 - 08:56

http://chicago.bg/бъ...zqH4qXHIpoTDPro
  • edin и Гаврилов харесват това
Публикувано изображение

#4 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 736 Мнения:

Публикувано 19 май 2020 - 09:02

Браво, един истински родолюбец и нумизмат. Вижда се че монетите и банкнотите са му страст. 
В интерес на истината, колкото човек е по-далеч от родината си, толкова повече носталгия и любов има по нея.

Казвам го от личен опит, макар че аз лично редовно се прибирам до България, но примерно съм пътувал по 700 км за да ида на мач на волейболните ни национали и на химна ни се разревах като малко дете :)

• edin харесва това

#5 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 404 Мнения:

Публикувано 19 май 2020 - 01:14

Ужас.....майко, ужас.... Този човек го даваха навремето по БИТ телевизията и се гордееше с монетите си от Княжеството и Царството в грейд от сорта на VF details и тем подобни. Чух,че са го спукали от бъзик във Фейсбук. Има ентусиазъм момчето, но желание няма за развитие. Издало е каталог в Русенска печатница и там си е снимал монетите. Какво ли си мислят за нас хората в САЩ или Япония....

• roca и Гаврилов харесват това

Не признавам, ненавиждам и не поглеждам чистени и манипулирани монети.

#6 Ford Prefect

Ford Prefect
  • Напреднали
  • 1152 Мнения:

Публикувано 19 май 2020 - 01:59

Преди време го обсъждахме тук. Ентусиаст е! :)

#7 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 736 Мнения:

Публикувано 19 май 2020 - 03:13

Ужас.....майко, ужас.... Този човек го даваха навремето по БИТ телевизията и се гордееше с монетите си от Княжеството и Царството в грейд от сорта на VF details и тем подобни. Чух,че са го спукали от бъзик във Фейсбук. Има ентусиазъм момчето, но желание няма за развитие. Издало е каталог в Русенска печатница и там си е снимал монетите. Какво ли си мислят за нас хората в САЩ или Япония....

Нека да си вярва, все пак е родолюбец, по ми е интересно дали е грейднал 1000 монети. Тия от ngc трябва къща да му подарят в щатите

#8 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 404 Мнения:

Публикувано 19 май 2020 - 03:20

То не е лошо да си ентусиаст, но трябва да се оглеждаш и в огледалото. Емо, аз ако съм на него, никаква къща няма да искам, а направо безплатно акции и направо в борда на директорите място ще им искам. Шегата на страна, ама аз съм виждал по изложенията в Мюнхен и Берлин, с колко монети идват разни дилъри от Полша, Русия, Балтийските републики, Гърция и най-вече Англия и с по колко монети в ръка за даване на NGC. Този нашият с 1000 бр като отделен частник в нашите очи е дал много пара, но в действителност тия милиони бройки току така не са дадени на сайта им. 

#9 Ford Prefect

Ford Prefect
  • Напреднали
  • 1152 Мнения:

Публикувано 19 май 2020 - 04:22

Кеф цена няма! Аз лично с тези около 30 и нещо хилки долари бих си купил разни красоти, а не кутийки. Но в крайна сметка не съм му в обувките на човека. Него това си го кефи.

#10 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 736 Мнения:

Публикувано 19 май 2020 - 09:37

То не е лошо да си ентусиаст, но трябва да се оглеждаш и в огледалото. Емо, аз ако съм на него, никаква къща няма да искам, а направо безплатно акции и направо в борда на директорите място ще им искам. Шегата на страна, ама аз съм виждал по изложенията в Мюнхен и Берлин, с колко монети идват разни дилъри от Полша, Русия, Балтийските републики, Гърция и най-вече Англия и с по колко монети в ръка за даване на NGC. Този нашият с 1000 бр като отделен частник в нашите очи е дал много пара, но в действителност тия милиони бройки току така не са дадени на сайта им. 

Честно да ти кажа, разбирам те но не забравяй че повечето или всички, които дават за грейд в такива количества са фирми или много малко са частниците. Иначе за това момче мога да кажа следното. От една страна е хубаво че е родолюбец и той вижда България в монетите и банкнотите си. От друга страна мога да покажа какви монети е грейдвал, понеже има акаунт във Collectors Society на NGC и мога да видя неговите монети. Е това не го разбирам, или му дават някакви преференциални цени или такива монети просто не трябва да бъдат грейдвани.

• roca харесва това

#11 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8510 Мнения:

Публикувано 19 май 2020 - 09:45

Честно да ти кажа, разбирам те но не забравяй че повечето или всички, които дават за грейд в такива количества са фирми или много малко са частниците. Иначе за това момче мога да кажа следното. От една страна е хубаво че е родолюбец и той вижда България в монетите и банкнотите си. От друга страна мога да покажа какви монети е грейдвал, понеже има акаунт във Collectors Society на NGC и мога да видя неговите монети. Е това не го разбирам, или му дават някакви преференциални цени или такива монети просто не трябва да бъдат грейдвани

Достъпен ли е за достъп, че ми стана интересно. Иначе и аз си спомням че бяхме коментирали преди нещо, и си спомням че царство беше много слабо, и че повечето монети бяха Соц юбилейки и такива по-късни БНБ юбилейки, който както се казва са сравнително безсмислени за грейд, защото те в такова качество си идват

• Гаврилов харесва това

#12 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 736 Мнения:

Публикувано 19 май 2020 - 09:46

Това са му част от монетите. Има монети за които се питам защо са давани за грейд.

Прикачени файлове

• roca харесва това

#13 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 736 Мнения:

Публикувано 19 май 2020 - 09:50

Достъпен ли е за достъп, че ми стана интересно. Иначе и аз си спомням че бяхме коментирали преди нещо, и си спомням че царство беше много слабо, и че повечето монети бяха Соц юбилейки и такива по-късни БНБ юбилейки, който както се казва са сравнително безсмислени за грейд, защото те в такова качество си идват

Не е достъпен, трябва да имаш акаунт към ngc и да си си регистрирал колекцията.

#14 citizen

citizen
  • Напреднали
  • 2017 Мнения:

Публикувано 19 май 2020 - 10:46

Може ли линк към 10 лв. 1894 F15?

Публикувано изображение

#15 citizen

citizen
  • Напреднали
  • 2017 Мнения:

Публикувано 19 май 2020 - 10:54

Колега метна рамо, та ей го линка. Аз лично де да знам, файда не виждам за тая специално.

https://www.ngccoin....3909101-001/15/

Публикувано изображение

#16 iv119

iv119
  • Потребители
  • 76 Мнения:

Публикувано 19 май 2020 - 11:05

Кои го интересува, като цяло всички монети са слаби.

• nex.oc харесва това

#17 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8510 Мнения:

Публикувано 20 май 2020 - 12:09

Това са му част от монетите. Има монети за които се питам защо са давани за грейд.

Не искам да казвам голяма дума, ама 80 % не е много ясно дали грейдването не струва колкото монетата, или по-малко от грейдването....

#18 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 404 Мнения:

Публикувано 20 май 2020 - 07:25

За него явно просто трябва да бъде грейдвано всичко, ако ще и капачка от кока кола. Това си е американски приом. Итересно ще стане, когато някой ден реши да ги продава, кой ще му ги купи или той си го знае това и просто ще остави наследство, не струващо кой знае колко, на децата си, за което днес е похарчил едни 35 бона в зелено само за пластмаса и печалбата на някакви американски тарикати.

#19 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 736 Мнения:

Публикувано 20 май 2020 - 08:49

Не искам да казвам голяма дума, ама 80 % не е много ясно дали грейдването не струва колкото монетата, или по-малко от грейдването....

Roca, тук въпросът е защо изобщо са давани някои монети като на втората снимка най-накрая се виждат 10 и 20ст. 1906 в грейд G6. Аз даже незнам как трябва да изглежда такава монета, защото това не е шайба а нещо повече. Все пак едно грейдване не е безплатно и както Ванката написа едни 30 бона в зелено са заминали, без много смисъл. Кому е нужно да се грейдват модерни монети със сертификат от банката? Но това си е негова работа, помежду другото всичките му монети се появиха миналата година като регистрирани колекции, затова аз казах че в статията има много неточности, нито е първия българин, нито монетите са му нещо особенно. Едно може да му се признае: че се опитва всячески да популяризира  нашето хоби и покрай монетите някои американци разбират че изобщо съществува такава страна - България.

• roca харесва това

#20 hiasd

hiasd
  • Напреднали
  • 137 Мнения:

Публикувано 20 май 2020 - 11:28

Интересен човек, който едва ли разбира от нещо нумизматика, целта му според мен от самото начало е била просто да събере всички български монети без значение дали се вижда нещо от тях (G6 грейд!) и съответно да има кутиики с думи. За тия пари които е похарчил 30 хилки доларов да си беше взел 6-7 хубави 100левки 1894 вместо да си хаби парите на вятъра. Но ако му прави кеф и си е събрал достатъчно пари нека си ги харчи за каквото си поиска все пак.
  • nex.oc харесва това

Нов Отговор

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни