Към съдържанието

Снимка

помощ за определяне на монета

10 replies to this topic

#1 spokospoko

spokospoko
  • Потребители
  • 5 Мнения:

Публикувано 27 май 2020 - 11:59

.

#2 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 721 Мнения:
  • Interests:Bulgarian Coins

Публикувано 27 май 2020 - 12:21

Колега, то хубаво да помогнем, ама представи се първо кой си, занимаваш ли се с нумизматика сериозно и т.н.

Иначе се превръщаме в бюро справки, а не това е целта и смисъла на този форум. В случая ми приличат на монети намерени на баира, които попадат под закона за културно-историческото наследство. Затова предполагам никой от колегите досега не ти е отговорил. 

• ivaningbg likes this

#3 spokospoko

spokospoko
  • Потребители
  • 5 Мнения:

Публикувано 27 май 2020 - 12:27

Колега, то хубаво да помогнем, ама представи се първо кой си, занимаваш ли се с нумизматика сериозно и т.н.

Иначе се превръщаме в бюро справки, а не това е целта и смисъла на този форум. В случая ми приличат на монети намерени на баира, които попадат под закона за културно-историческото наследство. Затова предполагам никой от колегите досега не ти е отговорил. 

#4 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 721 Мнения:

Публикувано 27 май 2020 - 12:31

не се занимавам сериозно с нумизматика , а хоби което ме превлича от месец два даже няам металдетектор все още , а относно монетите са в скрина от поне 30 години

Е това поне е нещо. Да не си помислиш че имам нещо против това че притежаваш такива монети, просто да се регистрираш днес и след това да питаш за дадени монети е меко казано нахално.
Има една секция “представяне”. Използвай я първо нея ако имаш все пак желание, и след това питай. 

​Благодаря за разбирането.

#5 spokospoko

spokospoko
  • Потребители
  • 5 Мнения:

Публикувано 27 май 2020 - 01:37

Е това поне е нещо. Да не си помислиш че имам нещо против това че притежаваш такива монети, просто да се регистрираш днес и след това да питаш за дадени монети е меко казано нахално.
Има една секция “представяне”. Използвай я първо нея ако имаш все пак желание, и след това питай. 

​Благодаря за разбирането.

• Гаврилов likes this

#6 edin

edin

edin

• Напреднали
  • 1164 Мнения:

Публикувано 27 май 2020 - 07:53

не се занимавам сериозно с нумизматика , а хоби което ме превлича от месец два даже няам металдетектор все още , а относно монетите са в скрина от поне 30 години

Привет !

НЕ БЪРКАЙ НУМИЗМАТИКАТА С МЕТАЛДЕТЕКТИНГ !

Попрочети какво е нумизматика. Можеш да се ограмотиш малко тук: http://sndbvt.com/numizmatika.php

Монетите ти са римски, но от типа "шайби" - изключително много изтъркани и от там "безценни" /може би по около 30-40 ст на монета, ако има кой да ти ги даде/.

В това качество аз ги виждам така:

1-та - император Гордиан с Транквилина, сечена в Анхиало /дн.Поморие/

2-те - не мога да я определя, може би на Констант или Констанций

3-та и 4-та - мисля, че са на Константин Велики

Нека колегите, занимаващи се с Рим да ги определят по-точно.

По ЗКН и Наказателния кодекс притежанието на нерегистрирани антични монети, каквито са твоите,  е престъпление, така че не се хвали с тях.

• ivaningbg, Kanzass and Гаврилов like this

#7 edin

edin

edin

• Напреднали
  • 1164 Мнения:

Публикувано 29 май 2020 - 11:40

А това тук /колкото и да е нелепо/  е за мераклии-иманяри - имай го предвид като си купуваш металдетектор   /ако изобщо влезеш отново в този форум/.

https://www.borbabg....neti-za-165-lv/

Една година условно за иманяр от Свищов, намерил три монети за 165 лв.

Една година условно получи от Окръжния съд иманяр от Свищов за търсене на имане край древния град Нове. Стефан В. се признал за виновен и сключил споразумение с прокуратурата, заради което присъдата му е влязла в сила веднага. В началото на април 2019 г. той бил спипан с детектор за метал и две лопати, а при обиск у него били намерени три монети на стойност 165 лева.

• ivaningbg likes this

#8 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8472 Мнения:

Публикувано 29 май 2020 - 07:57

Заради изтритите постове и предвид ситуацията, потребителят е ограничен от публикуване :)

• Гаврилов likes this

#9 edin

edin

edin

• Напреднали
  • 1164 Мнения:

Публикувано 29 май 2020 - 08:52

Заради изтритите постове и предвид ситуацията, потребителят е ограничен от публикуване :)

не че съм очаквал благодарност - обикновено такива еднодневни питащи са само до получаване на отговор на въпроса им и повече изобщо не влизат във форума.

• roca, ivaningbg and Гаврилов like this

#10 Гаврилов

Гаврилов
  • Напреднали
  • 721 Мнения:

Публикувано 29 май 2020 - 11:00

не че съм очаквал благодарност - обикновено такива еднодневни питащи са само до получаване на отговор на въпроса им и повече изобщо не влизат във форума.

Аз, затова така му отговорих в началото, защото сме имали вече подобни случаи.

#11 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 373 Мнения:

Публикувано 30 май 2020 - 04:16

Поне се отнесохте към него подобаващо и дано сте успели да намалите числото на потенциалните затворници в Родината ни поне с един.

• Гаврилов likes this

Не признавам, ненавиждам и не поглеждам чистени и манипулирани монети.

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни