Към съдържанието

Снимка

Помощ за покупка на монета

25 replies to this topic

#1 invisible

invisible
  • Потребители
  • 6 Мнения:

Публикувано 19 юни 2020 - 11:21

Здравейте.

Искам да закупя монета 20 франка Мариана. От къде мога да го направя?

#2 edin

edin

edin

• Напреднали
  • 1164 Мнения:

Публикувано 20 юни 2020 - 07:15

Здравейте.

Искам да закупя монета 20 франка Мариана. От къде мога да го направя?

https://tavex.bg/zlato/

https://balkan.aucti...frantsiya-zlato

http://www.aurum-coi...etails/165.html

#3 invisible

invisible
  • Потребители
  • 6 Мнения:

Публикувано 20 юни 2020 - 12:25

tavex искат капаро и щели да я доставят до няколко дена.Ако не/ми хареса...?

#4 1952

1952
  • Потребители
  • 22 Мнения:

Публикувано 20 юни 2020 - 05:04

Предвид, че ти искат капаро е ясно какво ще стане ако не я искаш.

• citizen likes this

#5 Niki

Niki
  • Напреднали
  • 703 Мнения:

Публикувано 20 юни 2020 - 06:31

https://igold.bg/20-...i-moneti-6-45-g

#6 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8472 Мнения:

Публикувано 20 юни 2020 - 08:29

То в случая не знам какво точно означава да не ти хареса, ама тя UNC няма да е.... По-скоро евентуално да няма следи от Халки, припои и прочие и да не е съвсем заличена, което ме съмнява :)

#7 invisible

invisible
  • Потребители
  • 6 Мнения:

Публикувано 21 юни 2020 - 12:27

От igold.bg мога ли да се надявам на нещо по читаво ?
Гледам монетата в balkan.auction изглежда добре.Там как се случват нещата ? Има ли вероятност от фалшива монета ?
Поздрави

#8 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8472 Мнения:

Публикувано 21 юни 2020 - 12:55

От igold.bg мога ли да се надявам на нещо по читаво ?
Гледам монетата в balkan.auction изглежда добре.Там как се случват нещата ? Има ли вероятност от фалшива монета ?
Поздрави

Виж, ако нямаш грам идея какво е това монета, каква е тази монета и т.н. моят съвет е да не купуваш нищо.... аз ако отивам да купувам хляб, ама не знам какво е хляб и евентуално съм виждал една снимка, спокойно мога да ми дадат и бира в магазина.... (образно казано)

Естествено че винаги има шанс нещо да е фалшиво, но тъй като това е монета от типа на инвестиционните, с огромни тиражи, шансовете да ти попадне такава фалшива, най-вероятно са около 100 пъти по-малки отколкото да си купиш оригинал. Аз всъщност не съм виждал ментета на 20 франка без значение Мариана или Наполеон.

От там нататък, в тези монети нумизматика почти няма (ще има за отделни UNC монети и евентуални по-редки монетни дворове (ако има такива)). Стойноста и ще се движи винаги със златото....утре златото пада...и тя пада (без значение че е от 1910), утре златото скача....е тук, може и тя да поскъпне, ако има кой да я купи по-скъпо.

Дефинирай го това "по-читаво"? Няма да е UNC (това може да видиш в гугъл какво значи, но като цяло неупотребявана монете на прост език)...това са монети който са циркулирали и са извървели пътят си...от 1910 до сега. Може да има по-запазени и по-изтрити...

Тази от аукциона изглежда добре. По-скъпичка, но пък качеството е задоволително поне на снимките. Оттук нататък както се разберете с продавача, макар че виждам че е писал че става само с живо предаване в София....т.е. виждате се, гледаш монетата, харесваш или не харесваш, съответно плащаш и приключвате, не мисля че има някаква голяма философия

#9 1952

1952
  • Потребители
  • 22 Мнения:

Публикувано 21 юни 2020 - 05:30

Хубавото на златото е, че се фалшифицира адски трудно (ако говорим за инвестиционни монети). Като идеш да купуваш монета от непроверен търговец си носи хубав шублер и хубава електронна везна. Мериш диаметъра, мериш дебелината, мериш масата и ако всичко съответства, нямаш кой знае какви притеснения.

#10 invisible

invisible
  • Потребители
  • 6 Мнения:

Публикувано 22 юни 2020 - 05:29

Има логика
Как мога да разбера размерите на който трябва да отговаря?

#11 Smaitall

Smaitall
  • Потребители
  • 93 Мнения:

Публикувано 22 юни 2020 - 06:07

21 mm. 6.45 грама

#12 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8472 Мнения:

Публикувано 22 юни 2020 - 08:49

Има логика
Как мога да разбера размерите на който трябва да отговаря?

Виждам, че идея нямаш за какво става въпрос, и може би съвета ми е.... може би инвестирай в нещо, в което имаш повече яснота :)

Приятелски съвет :)

#13 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 373 Мнения:

Публикувано 23 юни 2020 - 09:56

Хубавото на златото е, че се фалшифицира адски трудно (ако говорим за инвестиционни монети). Като идеш да купуваш монета от непроверен търговец си носи хубав шублер и хубава електронна везна. Мериш диаметъра, мериш дебелината, мериш масата и ако всичко съответства, нямаш кой знае какви притеснения.

Вземи си за всеки случай за инвестиционните монети и хубав магнит,че напоследък китайците правят монети от Волфрам, а неговата плътност е 0,02кг/м3 само по-малка, но е феромагнитен метал, за разлика от златото, което не е.

Не признавам, ненавиждам и не поглеждам чистени и манипулирани монети.

#14 invisible

invisible
  • Потребители
  • 6 Мнения:

Публикувано 23 юни 2020 - 11:19

Вземи си за всеки случай за инвестиционните монети и хубав магнит,че напоследък китайците правят монети от Волфрам, а неговата плътност е 0,02кг/м3 само по-малка, но е феромагнитен метал, за разлика от златото, което не е.

Благодаря.Полезно.

Вече ми предложиха една монета 6.42 грама

#15 1952

1952
  • Потребители
  • 22 Мнения:

Публикувано 23 юни 2020 - 12:15

Виждал ли си позлатен волфрам под формата на инвестиционна златна монета?
Струват по 700 долара парчето за ония от една унция и си личат от два метра, тъй като детайла не могат да го докарат.

• mazonko likes this

#16 invisible

invisible
  • Потребители
  • 6 Мнения:

Публикувано 23 юни 2020 - 12:25

Монетете по горе от balkan.auction как да се свържа с човека ?

#17 ster

ster
  • Потребители
  • 27 Мнения:

Публикувано 23 юни 2020 - 12:33

Под цената има Изпрати съобщение до продавача. Натиснете и се отваря прозорец и там пишеш . Може и телефон да оставиш да ти се обади

#18 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 373 Мнения:

Публикувано 23 юни 2020 - 01:05

Виждал ли си позлатен волфрам под формата на инвестиционна златна монета?
Струват по 700 долара парчето за ония от една унция и си личат от два метра, тъй като детайла не могат да го докарат.

разбира се,че съм виждал, за нас с теб може да е нещо лесно и лесно разбираемо, но за този, който не разбира тази информация може да е много полезна.Не ти трябва да се кьориш и занимаваш с разни везни и шублери, ако още от самото начало успееш да вдигнеш монетата с магнит, нали?

#19 stafi

stafi
  • Потребители
  • 93 Мнения:

Публикувано 23 юни 2020 - 01:12

Волфрамът е парамагнитен метал със слаба сила (доста по-малко от платината). Ще трябва доста як магнит.

#20 ivaningbg

ivaningbg
  • Напреднали
  • 373 Мнения:

Публикувано 23 юни 2020 - 01:17

Волфрамът е парамагнитен метал със слаба сила (доста по-малко от платината). Ще трябва доста як магнит.

Е, аз когато пробвах не се опитвах да вдигам монетата с магнитче за хладилник. От всеки един стар високоговорител по разни стари транзистори, та дори и нов да си купиш, все ще си струва на фона на измамата,която те грози. Освен това, не е нужно монетата да се вдига, достатъчно е магнитът да се "залепи" за нея и работата е ясна.

Дано никой от четящите ни тук не го излъжат, макар,че какво ли не съм чувал вече. Дето се казва, купувайте злато от достоверен източник.

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни