Към съдържанието

Снимка

Класифициране и Оценка

3 replies to this topic

#1 Irate

Irate
  • Потребители
  • 2 Мнения:

Публикувано 22 юни 2020 - 06:27

Здравейте,

От доста години пазя тези монети, но като цяло никога не съм се интересувал от тяхната стойност.
Наскоро започнах да ги търся но не намирам нищо което да ми помогне с класифицирането на монетата и нейната стойност.
(Монета номер 1 е от чисто злато и е мъничка)

Благодаря предварително за всякаква информация! 

Прикачени файлове

• Прикачен файл  1.jpg   186,02K   0 Брой сваляния
  • Прикачен файл  1-1.jpg   263,6K   0 Брой сваляния
  • Прикачен файл  2.jpg   236,74K   0 Брой сваляния
  • Прикачен файл  2-2.jpg   218,32K   0 Брой сваляния
  • Прикачен файл  3.jpg   182,08K   0 Брой сваляния
  • Прикачен файл  3-3.jpg   194,81K   0 Брой сваляния
  • Прикачен файл  4.jpg   195,83K   0 Брой сваляния
  • Прикачен файл  4-4.jpg   195,19K   0 Брой сваляния
  • Прикачен файл  5.jpg   192,37K   0 Брой сваляния
  • Прикачен файл  5-5.jpg   171,94K   0 Брой сваляния

#2 roca

roca

Начинаещ Нумизмат

• Root Admin
  • 8472 Мнения:

Публикувано 22 юни 2020 - 09:03

Сложен казус :)

П.С. Винаги като го прочета ей това "Наскоро започнах да ги търся но не намирам нищо.." се чудя как ги търсите??? Примерно като Golf III GTI 1996 1.9 или Рецепта за Снежанка? Досега не съм срещнал адекватен отговор, но виждам хиляди хора, който все пак са търсели, преди да постнат тема...и то доста са търсели....

Монети 3,4 и 5 са явни отливки, и не знам от колко години ги пазите, ама няма нужда да ги пазите...

Сега за 1 и 2 имам някакви съмнения. Веднъж заради 3,4 и 5...веднъж заради някакви детайли, ама сякаш уж са истински.

1 е някакъв Тремис (номинал) на Анастасий I 491-518, византийски император, а 2 трябва да е антониан (пак номинал) на Гордиан III 238-244 и е римски император.

Оттам нататък, ако са истински, мястото им е в музея, понеже по закон, притежанието и продажбата им , не са законни.

• edin and Irate like this

#3 Irate

Irate
  • Потребители
  • 2 Мнения:

Публикувано 22 юни 2020 - 10:33

Благодаря Ви за отговора.

Просто в моята ситуация, ми бяха дадени "наследствено" никога не съм се интересувал, дори не съм бил любител.
държах ги от чиста сантименталност.
За чуденето-намирането, съвсем нормално - както казах, не ми е хоби, не съм се интересувал - тъмна индия ми е.
Намирам лика, но опакото е различно и обратното - за това прибегнах до този форум.

Благодаря Ви отново за отделеното време. 

#4 edin

edin

edin

• Напреднали
  • 1164 Мнения:

Публикувано 23 юни 2020 - 07:35

Благодаря Ви за отговора.

Просто в моята ситуация, ми бяха дадени "наследствено" никога не съм се интересувал, дори не съм бил любител.
държах ги от чиста сантименталност.
За чуденето-намирането, съвсем нормално - както казах, не ми е хоби, не съм се интересувал - тъмна индия ми е.
Намирам лика, но опакото е различно и обратното - за това прибегнах до този форум.

Благодаря Ви отново за отделеното време. 

https://www.acsearch...cy=usd&company=

Нов Отговор

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни